Data modyfikacji:

10 najbardziej designerskich głośników

Głęboki bas, czyste tony wysokie oraz selektywny środek częstotliwości – dobre nagłośnienie to podstawa, gdy słuchasz ulubionego albumu muzycznego lub grasz w grę, gdzie najdrobniejszy szmer czasem decyduje o zwycięstwie. Ale czy tylko dźwięk jest ważny? Skąd! Równie znaczący jest design głośników, wszak lubimy otaczać się rzeczami ładnymi. Oto 10 designerskich głośników komputerowych, które zaskoczą Cię nietuzinkowym wyglądem.

1. Głośniki Genius Lumina 2.1

Minimalistyczne głośniki Genius Lumina 2.1 to propozycja skierowana głównie do kobiet, choć i panom może przypaść do gustu. Białe głośniki o smukłej linii zdecydowanie wyróżniają się na tle kanciastej konkurencji. W zestawie Genius Lumina 2.1 znajdziesz dwa głośniki satelitarne o mocy 5 W oraz głośnik niskotonowy o mocy 15 W. Miłym dodatkiem jest stylowy pilot do sterowania głośnością.

2. Głośniki Podspeakers SmallPod

Bałwan lub obłok – którą z tych dwóch rzeczy bardziej przypominają Ci głośniki Podspeakers SmallPod? Ten nieco futustystyczny design zdecydowanie może się podobać. Podspeakers SmallPod to dwa głośniki nawiązujące do kultowego modelu MiniPod, oferujące najwyższej jakości brzmienie. Dostosowane są do połączenia z głośnikiem niskotonowym marki Podspeakers, który możesz dokupić oddzielnie.

3. Głośniki Fenda F&D A180X 2.1

Niezwykle eleganckie głośniki Fenda F&D A180X 2.1 to propozycja dla miłośników prostych geometrycznych form. Urzekają stylem i nienachalnym designem. Komplet dwóch głośników satelitarnych oraz jednego subwoofera osiąga moc całkowitą (RMS) rzędu 42 W. Dzięki łączności bluetooth o zasięgu 15 metrów podłączysz do nich nie tylko komputer, ale i przenośne urządzenia multimedialne (np. tablet lub smartfona). Jeśli parowanie bluetooth zawiedzie, wykorzystasz moduł NFC.

4. Głośniki Razer Nommo Chroma

Aż trudno uwierzyć, że źródłem tak doskonałego i czystego dźwięku są dwie niewyróżniające się tuby, przypominające nieco silniki odrzutowego samolotu. Głośniki Razer Nommo Chroma to doskonałe połączenie wysokiej jakości audio z ciekawym designem. Dwa czarne walce osadzone na okrągłej podstawie prezentują się nad wyraz stylowo. Ciekawy kontrast dla jednolitego koloru głośników stanowi kolorowe oświetlenie zainstalowane w podstawie.

5. Głośniki Microlab T10 2.1

Dla jednych interesujący design, dla innych stylistyka ocierająca się o kicz. Nie rozstrzygamy sporu, gdyż dotyczy gustu, jednakże musimy uczciwie przyznać – niebieskie podświetlenie z pewnością przyciąga oko. Co kryje nowoczesna obudowa głośników Microlab T10 2.1? Jak się okazuje dosyć sporo, gdyż dwa głośniki wysokotonowe oraz jeden subwoofer osiągają całkiem zadowalającą moc całkowitą 55 W.

6. Głośniki Edifier Spinnaker E30

A teraz wrzucamy na temat głośniki, których stylistyki nie jesteśmy w stanie do końca zrozumieć. Jakby na nie nie patrzeć, są to… rogi. W tym szaleństwie jest metoda, gdyż głośniki zdobyły nagrodę CES2012 za nietuzinkowy design. Głośniki Edefier Spinnaker E20 kryją dwie pary 19 mm głośników wysokotonowych, 2,75-calowe głośniki średniotonowe oraz 4-calowe głośniki niskotonowe. Wyposażone są także w technologię bluetooth.

7. Głośniki KEF EGG

Nie regulujcie odbiorników, te głośniki rzeczywiście tak się nazywają. Nazwa nie bierze się bowiem przypadku – one naprawdę wyglądają jak jajka. Stylowy design głośników KEF EGG wprost idealnie pasuje do minimalistycznego i jasnego wnętrza. Jeśli lubisz ten styl, będziesz zadowolony. Musisz przygotować się jednak na spory wydatek, bo biorąc pod uwagę cenę, więcej ich łączy z jajami Fabergé niż tymi na poranny omlet.

8. Głośniki Creative 2.1 T6 ZiiSound

Ich niecodzienny wygląd to zasługa nie tylko śmiałej wizji projektanta, ale i inżynierów dźwięku. Regulacja kąta położenia głośników satelitarnych daje możliwość uzyskania dźwięku przestrzennego, niczym w systemach 5.1. Creative T6 ZiiSound to nie tylko głośniki do komputera czy telewizora, ale i pełnoprawny sprzęt grający w Twoim domu. Dużą wygodę zapewni Ci dołączony do zestawu pilot oraz poręczny cyfrowy regulator.

9. Głośniki Logitech G560 LightSync

Logitech G560 LightSync to pozycja adresowana do miłośników gier komputerowych. Nowoczesna stylistyka wprowadzi do rozgrywek doskonały klimat, a technologia LightSync wygeneruje światło dopasowane do akcji w grze. Efekty świetlne towarzyszące wybuchom, ucieczkom oraz wszelkim innym przeżyciom bohatera to bardzo ciekawe urozmaicenie rozgrywki.

10. Głośniki Harman Kardon Soundstick III

Na koniec pozostawiliśmy głośniki, których design zapiera dech w piersiach. Głośniki Harman Kardon Soundstick III wykonane są przezroczystego plastiku, dzięki czemu ujrzysz ich pracujące „wnętrzności”. To high-tech w najczystszej postaci. W każdej z kolumn znajdują się cztery głośniki o łącznej mocy 10 W. Subwoofer posiada zaś moc całkowitą 20 W.