10 najlepszych smartfonów na rynku

Zastanawiacie się, jaki smartfon jest najlepszy? Z myślą o was przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych, naszym zdaniem, telefonów, jakie obecnie można dostać w sklepach. Zobaczcie sami i oceńcie, czy któryś z nich jest warty grzechu.


Tylko który z nich wybrać?

Posiadanie telefonu z dobrym aparatem jest przede wszystkim wygodne. Nawet jeśli mamy lustrzankę, to ona nie pozwoli nam na szybką obróbkę zdjęcia, a tani smartfon z dobrym aparatem już posiada taką funkcję. Możemy zdjęcia także zlokalizować po GPS,  a także w prosty sposób udostępnić zdjęcie na portalu społecznościowym czy przesłać znajomym.Wybór telefonu do zdjęć nie jest wcale taki prosty jakby się wydawało. Nasz ranking telefonów z najlepszymi aparatami ułatwi wam sprawę. Zdecydowana większość twierdzi, że liczba megapikseli jest wyznacznikiem smartfonu z dobrym aparatem, a to niestety mylne przekonanie. Jest to ważny aspekt, ale nie najważniejszy. Obecnie, w telefonach z najlepszym aparatem spotkamy od 13 Mpx aż do 41 Mpx, co jest niesamowicie dużym osiągiem.

Pamięć smartfona

Następnym parametrem w rankingu smartfonów jest pojemność. Jeśli wiemy, że będziemy potrzebowali jej dużo, by móc magazynować wiele aplikacji, filmów, zdjęć to powinniśmy zdecydować się na model z minimum 32GB wraz z możliwością jej rozszerzenia. Jeśli nie wymagamy tego od telefonu to powinniśmy zdecydować się na najtańszego smartfona z pojemnością 8GB. Jednym z parametrów, który także jest przydatny przy wyborze telefonu multimedialnego jest czas pracy baterii. Im mniej od niego wymagamy tym czas pracy baterii zdecydowanie się wydłuża. Warto więc znaleźć w rankingu smartfonów taki, który będzie miał jak najpojemniejszą baterię i najszybszy czas jej ładowania. 

Sprawdź także akcesoria do telefonów!