10 nawyków, które szkodzą Twojemu zdrowiu

Czasami budzisz się i czujesz się jak w Dzień Świra? Automatycznie wykonujesz  najprostsze czynności, ale czy kiedykolwiek myślałeś o tym, czy jest to dobre dla Twojego zdrowia? Zobacz, jak zwykłe zachowania mogą okazać się powodem złego samopoczucia lub chorób.

1. Brak śniadań

“Rano nie mam czasu, zjem coś w pracy”. W rezultacie wygląda to tak, że kupujemy, pozostawiającą wiele do życzenia, bułę w sklepie i jemy ją w biegu.

Nasze rozwijające się wrzody cieszą się niesamowicie z takiego zdarzenia, stan poddenerwowania narasta znacząco, nasza energia do życia zmniejsza się tak, jak efektywność umysłu — a przecież musimy tyle fascynujących rzeczy zdziałać!


2. Jedzenie w plastiku

Jak już zaplanujesz zrobienie jedzenia do pracy, to gdzie je zazwyczaj chowasz? Pojemnik plastikowy jest najlepszy, prawda? Ma wiele zalet: jest lekki, łatwo dostępny do kupienia i tak dalej. Ma tylko jedną, ale za to dużą wadę — mogą się wydzielać z niego bisfenol i ftalan, ponieważ wiele z nich produkowanych jest ze sztucznych substancji. Zwróć na to uwagę!

3. Sok wyciskany tylko od święta

A co do picia po posiłku? Chcesz być fit, więc wybierasz sok wyciskany — bardzo dobrze, jednak musisz dozować sobie tę przyjemność. Niestety, w nadmiarze taki sok może powodować komplikacje dla osób, które na przykład cierpią na alergię. Z tego też względu odradza się podawanie takich soków dzieciom.

4. Blokowanie kichania grozi głuchotą!

Uważamy, że nie wypada kichać w pracy, na spotkaniach, jednak to nie jest żart… opóźnienie tej czynności może powodować zwiększone ryzyko uszkodzenia kosteczek układu słuchowego i błony bębenkowej, pęknięcia drobnych naczyń w obrębie mózgu oraz złego przepływu krwi do mózgu. Jeżeli nie chcesz mieć problemu z bólem głowy, bądź ze słuchem — kichaj, kiedy masz ochotę!

5. Nie dla ciasnych dżinsów!

Nie bez przyczyny przychodząc z pracy do domu, przebieramy się w wygodne dresy. Nawet najmodniejsze dopasowane dżinsy nie są dla nas w pełni komfortowe. Jeżeli bardzo często w nich chodzimy możemy nabawić się problemów z układem nerwowym.