10 piosenek, które na pewno znasz na pamięć!


Przedstawiamy dziś 10 kawałków, które na pewno umiesz zaśpiewać z pamięci, jeżeli urodziłaś lub urodziłeś się w latach dziewięćdziesiątych. Zapraszamy zatem do wehikułu czasu, który przeniesie was w okres, kiedy niebieskie cienie do oczu i bluzki do pępka królowały na parkietach!

1. Ironic - Alanis Morissette

Piosenka z konkretnym przekazem. Kto z nas nie zadał sobie kiedyś w myślach pytania: and isn't it ironic...don't you think?
Źródło: YouTube

2. Believe - Cher

Czy wierzysz w życie po miłości? Chyba każda nastolatka ze złamanym sercem zadała sobie kiedyś to pytanie. Cher twierdzi, że tak, no i jakiego ta babka miała powera!
Źródło: YouTube

3. ...Baby One More Time - Britney Spears

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie nucił Britney pod nosem. Ta piosenka to tylko jeden z jej ponadczasowych hitów, a ma ich o wiele więcej!
Źródło: YouTube

4. Gangsta’s Paradise – Coolio feat. L.V.

Piosenka, która wiele miesięcy nie schodziła z listy przebojów "30 ton". Dzięki niej mogliśmy przez chwilę poczuć się jak gangster, który żałuje wyboru swojej życiowej drogi.
Źródło: YouTube

5. Smells Like Teen Spirit - Nirvana

Ten riff zna chyba każdy na świecie. Hymn lat 90-tcyh i piosenka, dzięki której Nirvana zyskała sławę i została kultowym już zespołem grunge'owym.
Źródło: YouTube

6. Kiss From A Rose - Seal

Nutka romantyzmu i soundtrack do filmu Batman Forever to kolejny niezapomniany utwór. Czy wy również tworzyliście teorie, skąd Seal ma te blizny?
Źródło: YouTube

7. I Don't Wanna Miss A Thing - Aerosmith

Steven Tyler od lat wyciska łzy za pomocą tych słów! Jest podniośle, romantycznie, no i jest też odważny Bruce Willis w kombinezonie astronauty!
Źródło: YouTube

8. I Want It That Way - Backstreet Boys

Która z was miała ich plakat nad łózkiem? Kawałek, przy którym nawet teraz wszystkie dziewczyny przenoszą się myślami na szkolne dyskoteki organizowane na sali gimnastycznej!
Źródło: YouTube

9. Wannabe - Spice Girls

Spicetki, czyli ikony mody lat 90-tych. NIe ma nikogo, kto po pierwszych dźwiękach tej piosenki nie zaczyna machać nóżką i próbować nadążyć za tekstem.
Źródło: YouTube

10. Losing My Religion - R.E.M.

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym tekstem, czy słowa same wypływały z ust? Odkrycie jego znaczenia może być troszkę przybijające.
Źródło: YouTube