Data publikacji:

3 nowe iPhone'y w drodze. Podsumowanie przecieków


Wrzesień to miesiąc z utęsknieniem wyczekiwany przez wszystkich fanów Apple'a. To właśnie wtedy prezentowane są nowe iPhone'y. Choć do września zostało jeszcze dużo czasu (i dobrze, bo przecież są wakacje!), sporo na temat tegorocznych nowości wiadomo już teraz. Sprawdź, co w trawie piszczy.

Apple prawdopodobnie pokaże w tym roku 3 nowe iPhone'y


Liczne przecieki wskazują na to, że w tym roku Apple pokaże nie 2, lecz 3 smartfony. Ich nazwy stoją pod znakiem zapytania, dlatego - dla jasności przekazu - będę się posługiwał nazwami umownymi:

  • iPhone X Lite - najtańszy model, będący bezpośrednim następcą iPhone'a 8;
  • iPhone X (2018) - podstawowy smartfon, następca iPhone'a X;
  • iPhone X Plus - wariant premium, większa wersja iPhone'a X.

Niemal pewnym jest, że wszystkie smartfony odziedziczą wygląd po iPhonie X. Wszystkie mają mieć też szklane obudowy i skaner twarzy Face ID. Wygląda więc, że wkrótce całkowicie pożegnamy ramki oraz fizyczny przycisk Home.

iPhone X Lite będzie połączeniem iPhone'a 8 i iPhone'a X


Apple stosuje podwójne aparaty od czasu iPhone'a 7 Plus z 2016 roku, ale wygląda na to, że wciąż zarezerwowane będą one dla najdroższych modeli. Aparat w przystępniejszym wariancie ma być pojedynczy. Popularny @OnLeaks oraz serwis MySmartPrice - w oparciu o przemysłowe pliki graficzne - stworzyli fotorealistyczną wizualizację iPhone'a X Lite. Dzięki dużemu ekranowi z wcięciem oraz jednemu aparatowi z tyłu wygląda on jak hybryda iPhone'a 8 i iPhone'a X.
Ten model ma mieć ekran z przekątną o długości 6,1 cala. To więcej niż w przypadku iPhone'a X (5,8 cala), ale w tym temacie Apple nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.


iPhone X Plus ma mieć gigantyczny wyświetlacz


Jeśli myślisz, że 6,1 cala to dużo, to co powieszna 6,5 cala? Właśnie taki ekran ma mieć największy z tegorocznych iPhone'ów. Wspomniany wcześniej duet stworzył wizualizację także tego modelu. Dowiadujemy się z niej, że ten wariant jak najbardziej będzie miał podwójny aparat.
Wymiary nowych iPhone'ów wbrew pozorom nie będą jednak odstraszać Wspomniane pliki przemysłowe zdradzają także dokładne wymiary obudów nadchodzących smartfonów. Zestawiłem je z już istniejącymi modelami: 

  • iPhone 8 - 138,4 x 67,3 x 7,3 mm
  • iPhone X - 143,6 x 70,9 x 7,7 mm
  • iPhone 8 Plus - 158,4 x 78,1 x 7,5 mm
  • iPhone X Lite - 150,9 x 76,5 x 8,3 mm
  • iPhone X Plus - 157,5 x 77,4 x 7,7 mm
Wnioski? Zarówno iPhone X Plus, jak i wersja Lite, mają mieć obudowy krótsze i węższe niż w przypadku dostępnego już na rynku iPhone'a 8 Plus. Dzięki małym ramkom raczej nie będzie więc tragedii.

Najmniej wiadomo o iPhonie X (2018)


Jeśli wierzyć dotychczasowym przeciekom, Apple ma także odświeżyć podstawowego iPhone'a X, ale na temat nowej wersji nie pojawiły się dotychczas żadne wiarygodne wieści.
Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być dwie. Albo nowy model będzie wyglądał identycznie jak poprzednik i dostanie po prostu lepszą specyfikację, albo plotki są fałszywe i ten model nie istnieje. Jak będzie naprawdę, tego na razie nie wiadomo.

Na budżetowego iPhone'a SE 2 o wyglądzie iPhone'a X bym nie liczył


W ciągu ostatnich kilku tygodni pojawiło się mnóstwo plotek, jakoby Apple pracował nad budżetowym następcą iPhone'a SE 2. Ten także miałby się wyróżniać bardzo małymi ramkami i atrakcyjnym wzornictwem. Jeden z producentów akcesoriów - Olixar - opublikował już nawet zdjęcie promocyjne, na którym widoczny jest w jego etui.
Powyższa grafika zrobiła furorę w sieci, a wiele osób zaczęło już odliczać dni do premiery upragnionego iPhone'a SE 2. Musicie jednak wiedzieć, że Olixar to firma, która regularnie publikuje fałszywe przecieki tylko po to, by zrobić wokół siebie rozgłos. Nie ma powodu, by sądzić, że tym razem będzie inaczej.

Rewolucji raczej nie będzie


Przełomowym dla Apple'a modelem był iPhone X z ubiegłego roku. Na kolejny skok technologiczny trzeba będzie jeszcze poczekać, więc w tym roku gigant z Cupertino skupi się raczej jedynie na uatrakcyjnieniu swojego portfolio. U boku - być może - odświeżonej "dziesiątki" pojawi się więc tylko przystępniejszy oraz większy odpowiednik.
Data premiery nowych iPhone'ów nie jest jeszcze znana, ale można przypuszczać, że odbędzie się na początku września.

Autor: Miron Nurski

Przeczytaj także: