Data modyfikacji:

3 porady, jak kupować w second handach

Chcesz wyglądać modnie za niewielkie pieniądze? Jest na to sposób. Second handy czekają z otwartymi rękami. Pogłębiający się trend ma coraz więcej wyznawców, którzy wręcz nie uznają kupowania nowych ciuchów. Co należy robić, aby wyjście do lumpeksów nie zamieniło się w koszmar i przyniosło efekty w postaci pięknych ciuchów?

1. Mieć dużo czasu.

Początki są wyjątkowo trudne. W momencie kiedy wchodzimy do second handu, przerażająco uderza nas ilość porozrzucanych ciuchów. Trzeba obudzić w sobie instynkt drapieżnika i nastawić się na zdobycz! Najlepiej wyznaczyć sobie cel, którego szukamy, na przykład ciepły sweter — w tym momencie interesuje nas przede wszystkim sektor ze swetrami, resztę przeglądamy pobieżnie. Jeżeli nie wiemy, czego chcemy, to możemy szukać sektorami (bluzki, spodnie, sukienki itd.). Miejmy tylko świadomość tego, że zajmie nam to ogromnie dużo czasu.

2. Znać marki i trendy.

W takiej sytuacji wiemy, na co zwrócić uwagę. Patrzmy na metki, ponieważ często w lepszych lumpeksach możemy spotkać perełki od znanych projektantów, które będziemy mogli kupić za grosze. Trendy pomagają w skompletowaniu  stroju, co się z czym łączy. Po takich zakupach możemy wyglądać, jakbyśmy wyszli od stylisty!

3. Wybrać kilka miejsc i odwiedzać je cyklicznie.

Nie jest możliwym to, aby odwiedzać wszystkie second handy w danym mieście. Jeżeli dojdzie do tego praca i obowiązki, to czas, który możemy na to poświęcić drastycznie się zmniejsza. Dlatego też wybierzmy sobie kilka sklepów bazując na opiniach w internecie oraz swoim własnym upodobaniu. Możemy odwiedzać je raz na miesiąc po dostawie i mieć pewność, że zawsze znajdziemy coś dla siebie ;)
Odzież używana przeżywa swój prawdziwy rozkwit. Coraz więcej blogerów zaczyna promować ten sposób na ubieranie się. Co ciekawe, lumpeksy przechodzą metamorfozy i zaczynają wchodzić w świat internetu — możemy sobie zamówić ciuchy online bez wychodzenia z domu. Obserwujmy uważnie ten trend, bo naprawdę warto!
Tekst: Natalia Świrska