Data publikacji:

3 sposoby na to, jak schudnąć bez diety

Wiele osób twierdzi, że bez restrykcyjnej diety nie da się zrzucić paru kilogramów. W internecie można znaleźć tysiące przepisów na pozbycie się wagi... Wszyscy się zastanawiają, co zrobić, a jest kilka praktyk, które wprowadzając do naszego życia, same sprawią, że kilogramy będą lecieć.
1. Woda z cytryną. Każdy wie, że należy spożywać dużo płynów dziennie (ok.2,5 litra). Woda wspomaga pracę nerek oraz wypłukuje toksyny z organizmu. Wypełnia żołądek, co sprawia uczucie sytości. Dodana do niej cytryna nie tylko powoduje lepszy smak, ale także przyśpiesza metabolizm. Zawiera także błonnik pektynowy, który sprawia, że pokarm nie przyczepia się do jelit, dzięki czemu nie mamy niestrawności.
Wniosek—każdy dzień zacznij od szklanki wody z cytryną! W tym połączeniu poprawia nam się samopoczucie, odporność, a kilogramy same się spalają, czy może być lepiej?
2. Za dużo tłuszczu na pośladkach, czy biodrach? I na to znajdziemy sposób. Owoc o gorzkim smaku—grejpfrut jest idealny na takie problemy. Naukowcy udowodnili, że jedzenie połowy tego cytrusa do każdego posiłku pozwala znacznie zredukować masę ciała. Miąższ owocu składa się w 90% z wody, a resztę zajmują witaminy oraz składniki mineralne. 

Wniosek—masz ochotę zjeść fast fooda? Nie chcesz mieć wyrzutów sumienia? Zjedz przed przekąską połowę grejpfruta, wtedy na pewno nie pójdzie w pośladki!
3. Pokarm celebrytów—młody zielony jęczmień. Ta bomba witaminowa zawiera więcej pożądanych składników niż możemy sobie wyobrazić. Działa odżywiająco na włosy i skórę, a co najważniejsze wspomaga przemianę materii, daje uczucie sytości i jest mało kaloryczny. Jeżeli czasami czujesz się ociężale, to zielony jęczmień jest jak najbardziej dla Ciebie, ponieważ reguluje także pracę jelit. Ideał, można byłoby rzecz—jednak nie dajmy się zmylić! Smak specyfiku nie należy na pewno do najlepszych, jest gorzki i trawiasty po rozrobieniu z wodą (zmielony jęczmień występuje w proszku, który ma lepsze właściwości niż tabletki), a pić go należy 2 razy dziennie.

Wniosek—dlaczego jęczmień trzeba rozrabiać z wodą? Równie dobrze można dodać go do innego płynu, który od razu sprawi, że będziemy mieć dobry nastrój (if you know, what I mean).
Tekst: Natalia Świrska