4 letnie składniki, dzięki którym schudniesz — znasz je?

Lato jest idealne do tego, żeby zacząć dbać o swoją sylwetkę. Dni są dłuższe, więc można wieczorem urządzić sobie krótki jogging. Jest też ciepło, co daje pewność, że nie zachorujesz po pierwszym takim wyjściu. Ponadto w ogródkach, straganach, sklepach dostępne są świeże warzywa i owoce, które są przepyszne i można tworzyć z nich świetne potrawy. Tak naprawdę bez wielkich wyrzeczeń możesz zgubić parę kilo, kiedy zaczniesz używać do posiłków parę konkretnych składników. Zastanawiasz się, co można jeść podczas grilla? Jak dostosować dietę podczas wakacyjnego wyjazdu? Zaraz na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź. 

#1 Cynamon

Nie tylko sprawdza się w okresie zimowym, ale jest to również idealny letni składnik. Dodawany codziennie do wody może redukować zgromadzony tłuszcz w organizmie, dzięki czemu zyskamy mniej centymetrów w naszym obwodzie. Wystarczy wymieszać cynamon z miodem w stosunku 1:2 w wodzie. Zalać to gorącą wodą i poczekać 30 minut aż trochę przestygnie. Trzeba to pić rano na pusty żołądek i przed położeniem się spać.

#2 Tamaryndowiec

Ten egzotyczny owoc dodawany jest szczególnie do kuchni tajskiej. Robi się z niego pastę, którą można wykorzystać w licznych kombinacjach — do carry, do placków, czy do daktyli. Redukuje on poziom serotoniny, dlatego też spala niepotrzebny tłuszcz i zmniejsza łaknienie. Co więcej, zmniejsza ilość fluoru w organizmie i dostarcza potasu.

#3 Sok pomidorowy

Napój ten znany od lat, posiada swoich przeciwników, jak i ludzi, którzy oddaliby dużo, żeby się go napić. Redukuje on apetyt, gasi pragnienie i niesie ze sobą sporą dawkę potasu. Naukowcy z British Journal of Nutrition stwierdzili, że wspomaga odchudzanie, szczególnie u osób cierpiących na nadwagę.

#4 Ananas

Ten pyszny owoc ma również świetnie działanie odchudzające! Znacznie przyśpiesza nasz organizm, dzięki temu, że jest bogaty w bromelinę (mieszankę enzymów). Wpływa na nasze trawienie i przyswajanie białek.