4 najskuteczniejsze masaże - zmniejszamy obwody!

Restrykcyjna dieta i wysiłek fizyczny, to sprawdzone sposoby na wyrzeźbienie sylwetki. Nie są jednak jedyne. Jeśli chcesz skutecznie zgubić parę centymetrów, a przy okazji ujędrnić i uelastycznić skórę, to skorzystaj z masaży. 
Masaż, to przyjemna i skuteczna metoda, która nie tylko pozwoli zmniejszyć obwody ciała, ale również zredukuje cellulit i poprawi ogólny wygląd skóry. Dzięki stymulacji przepływu krwi, przyspieszy zaopatrywanie komórek w substancje odżywcze i tlen. Uaktywni pracę układu immunologicznego i przyspieszy przepływ chłonki. Wśród wielu technik znajdziemy takie, których celem jest przede wszystkim redukcja cellulitu i zmniejszenie obwodów. Poznaj te najskuteczniejsze. 


Bańki chińskie

Masaż bańką chińską polega na "zasysaniu" skóry, przy pomocy podciśnienia. Skutecznie poprawia krążenie, i co najważniejsze, trwale rozbija tkankę tłuszczową. To jedna z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem i niechcianymi wałeczkami. Masaż można bez problemu wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy zaopatrzyć się w ogólnodostępne, gumowe bańki, nauczyć się podstawowej techniki i zabrać się do dzieła. Efekt zauważymy już po pierwszym zabiegu. 

Drenaż limfatyczny 

Drenaż limfatyczny ma na celu pobudzenie limfy do sprawniejszego krążenia. Aby mieć pewność, że został prawidłowo wykonany, najlepiej udać się do specjalisty. Do wyboru mamy kilka opcji. Drenaż manualny, który wymaga sporego wysiłku od masującego i daje stosunkowo najmniej widoczne efekty. Najbardziej efektywny, ale i najdroższy jest drenaż przy pomocy przeznaczonych do tego urządzeń. Technika jest bezbolesna, to przyjemny zabieg, który daje szybkie, widoczne efekty

Masaż lodem

Dość kontrowersyjna technika, ponieważ nie każdy lubi kontakt z tak niskimi temperaturami. Efekty masażu są jednak na tyle zadowalajce, że warto się na niego skusić. Zimny masaż możemy wykonać samodzielnie, lub skorzystać z pomocy specjalisty. Ta osobliwa technika pomoże skutecznie oczyścić organizm, wzmocni twoją skórę, zredukuje cellulit i skutecznie zmniejszy obwody. 

Masaż wibracyjny

Masaż wibracyjny jest nie tylko doskonałą bronią z nadmiarem tkanki tłuszczowej, pomaga również kształtować mięśnie, pobudza krążenie krwi oraz metabolizm. Jest bardzo przyjemny i wyjątkowo skuteczny. Najskuteczniejszy będzie, jeśli zostanie wykonany przy pomocy spejalnego urządzenia, najlepiej w serii. 

Techniki można dowolnie łączyć dla spotęgowania efektów. Najlepiej skontaktować się ze specjalistą, który dobierze odpowiedni program. 

Autor: Małgorzata Zdziebko - Zięba