4 słynne szczotki do włosów, które powinnaś mieć

Każda włosomaniaczka wie, że to, czym czeszemy nasze włosy nie pozostaje bez znaczenia dla ich kondycji. Zależnie od tego, jaką szczotkę wybierzemy możemy znacznie poprawić wygląd kosmyków, lub odwrotnie – zaszkodzić im. Wszystko to zależy od indywidualnych potrzeb włosów. Dziś przedstawiamy wam cztery, kultowe już szczotki, którymi powinna zainteresować się każda fanka dbania o wygląd fryzury.

1.Tangle Teezer

Nie ma wątpliwości co do tego, że to niewielkie cudo wywołało małą rewolucję w świecie fryzjerskim. Tangle Teezer słynie z bezproblemowego rozczesywania nawet najbardziej splatanych kosmyków, dzięki innowacyjnemu ułożeniu włosków ze specjalnego, elastycznego tworzywa. Po tę szczotkę powinny  sięgnąć przede wszystkim kobiety, które borykają się z nadmiernym plątaniem włosów, jednak nie ma tu sztywnych reguł – Tangle Teezer z łatwością dostosuje się do każdego rodzaju włosów, delikatnie rozczesując je zarówno na sucho, jak i na mokro. Dodatkowo, możemy wybierać spośród mnóstwa wzorów i kolorów!

2. Szczotka z włosiem naturalnym

Dużą popularność wśród włosomaniaczek zdobyły także szczotki z włosia dzika. I choć jest ono w dotyku twarde i szorstkie, wpływ szczotki na kosmyki jest wprost fenomenalny – delikatnie i bezboleśnie rozczesują, a dzięki zawartości naturalnej keratyny w szczecinie odżywiają, nabłyszczają i wygładzają strukturę włosa. Szczotka ta nadaje się szczególnie do włosów cienkich i łamliwych, jednak i posiadaczki grubych i mocnych kosmyków najczęściej są z niej zadowolone. Zarzutem wobec naturalnego włosia jest jego skłonność do elektryzowania fryzury – zapobiegniesz temu, gdy swoją nowo nabytą szczotkę pokryjesz lekką odżywką wygładzającą w mgiełce.

Źródło: gorgol.pl

3. Wet Brush

Marka Wet Brush to zdecydowanie jeden z największych konkurentów popularnego Tangle Teezera. Szczotki te przeznaczone są przede wszystkim do czesania na mokro i doskonale radzą sobie nawet z najbardziej kłopotliwymi, splątanymi włosami.  Inteligentne włókna IntelliFlex zapobiegają wyrywaniu włosów, a także nadają im zdrowego blasku. Jak zapewnia producent, Wet Brush sprawdzi się doskonale zarówno w domu, jak i w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Źródło: thewetbrush.com

4. Szczotki modelujące Babyliss

Babyliss to jedna z najsłynniejszych marek produkujących akcesoria i urządzenia fryzjerskie. Nic więc dziwnego, że ich szczotki do modelowania cieszą się tak dużą popularnością  - przykładem są szczotki z serii Ceramic Pulse, dzięki którym wystylizujemy perfekcyjną fryzurę bez większego wysiłku. Szczotka doskonale leży w dłoni, a także gwarantuje uniknięcie efektu elektryzowania.

Jakie są wasze ulubione szczotki do włosów?