5 metod na przedłużenie trwałości pomadki

Trwała pomadka o nienagannym odcieniu mimo upływu godzin to marzenie niejednej z kobiet. Niestety, nawet najgorliwsze deklaracje producentów nie zawsze pokrywają się z prawdą – mało która ze szminek przetrwa w nienaruszonym stanie jedzenie, picie czy dotykanie. Na szczęście, istnieje kilka trików, które pozwolą ci przedłużyć trwałość ulubionej pomadki.

1. Odpowiednie przygotowane ust

Kiedy wiesz, że w niedługim czasie będziesz chciała nałożyć na usta pomadkę na dłużej, postaraj się je odpowiednio przygotować. Wykonaj delikatny peeling (np. z miodu i cukru) aby pozbyć się suchych skórek oraz nałóż na usta silnie nawilżający produkt, np. balsam lub masełko. Wypielęgnowane usta skuteczniej przyjmą kolorową pomadkę i będą wyglądały o wiele lepiej.
Źródło: wizaz.pl

2. Baza

Bezpośrednio przed nałożeniem szminki odtluść usta używajac toniku. Następnie nalóż na nie odrobinę korektora lub podkładu, który potem lekko przypudruj. Jeśli chcesz, możesz zdecydować sie także na gotową bazę pod pomadkę.

Źródło: amazonaws.com

3. Konturówka

Kredka do ust to kosmetyk, który nie tylko pomoże nam optycznie powiększyć wargi, ale także zapobiegnie „migrowaniu” pomadki. Używaj konturówki w kolorze dopasowanym do szminki, a będziesz mogła cieszyć się nienaruszonym kolorem znacznie dłużej. Wskazówka: ciekawym rozwiązaniem na pogłębienie koloru i trwałości pomadki jest stosowanie konturówki jako bazy.

Źródło: fashionlady.in

4. Sprawdzony trik z chusteczką

Stary jak świat sposób polegający na odciśnięciu nadmiaru pomadki na chusteczce zawsze działa. Po pomalowaniu ust przyłóż chusteczkę delikatnie do warg, a następnie przyciśnij. Po zdjęciu nadmiaru szminki nałóż jej ponowną, cienką warstwę, aby pogłębić kolor. Jeśli chcesz uzyskać matową i dodatkowo trwalszą wersję makijażu, przez chusteczkę możesz także wklepać w usta odrobinę pudru matującego.

Autor: Ekstrawagancka/ źródło: ekstrawagancko.com

5. Spray utrwalający

Całość makijażu, a więc i pomadkę dodatkowo utrwalisz używając specjalnego setting sprayu. Pamiętaj jednak, że to rozwiązanie powinnyśmy stosować „od święta” – spraye utrwalające mogą wysuszać skórę.

Źródło: khoobsurati.com
Macie swoje sposoby na przedłużenie trwałości pomadki?
Autor: Joanna Stanuch