5 modnych ozdób do włosów, które musisz mieć!

To już pewne – w nadchodzącym sezonie absolutnym hitem będą ozdoby do włosów podkreślające kobiece uczesania, a jednocześnie sięgające do modowego dorobku minionych dekad. Są na tyle charakterystyczne, że z powodzeniem mogą zastąpić nam wyrazistą torebkę czy biżuterię. Sprawdź, w jakie dodatki musisz się zaopatrzyć, aby wiosną zachwycać fenomenalną fryzurą!

1. Szerokie opaski i chusty

Nawiązujące do tylu hippie bandany pojawiły się już na pokazach Chanel w eleganckim, ultra kobiecym wydaniu. Tego rodzaju dodatki nośmy śmiało do rozpuszczonych, długich włosów – dodadzą stylizacji lekkości i dziewczęcości. Śmiało możemy zakładać je również do warkoczy i koków – w ten prosty sposób staniemy się amerykańską nastolatką lat 60.

2. Elegancki błysk

Obok pstrokatych, hippisowskich chust będą błyszczały delikatne, biżuteryjne opaski wysadzane lśniącymi kamyczkami i perełkami. Trend ten przywołuje skojarzenia z modą ślubną i doskonale sprawdzi się u kobiet, którym zależy na podkreśleniu delikatności i subtelności stylu. Z tak piękną opaską bez obaw możemy zrezygnować z biżuterii!

Źródło: pinterest.com

3. Ozdobne grzebienie

Delikatne grzebyczki w stylu vintage, jeszcze do niedawna uznawane za staromodne dodadzą elegancji, powagi i dobrego smaku bez wyjątku każdej fryzurze. W nadchodzącym sezonie będziemy je nosić zarówno w stylizacjach oficjalnych, jak i codziennych.

Źródło: whiteday.pl

4.  Motywy zwierzęce i roślinne

Błyszczące spinki imitujące liście czy ptaki to urocze dodatki, w których wbrew pozorom prezentować będzie się kobieta w każdym wieku. Oryginalna ozdoba podkreśli zarówno wytworne, jak i niezobowiązujące fryzury. Fantazyjne spinki polecamy szczególnie na szczególne okazje – idealnie skomponują się z eleganckim uczesaniem i piękną suknią.

5. Duże, kolorowe kwiaty

Również oryginalne motywy kolorowych kwiatów w nadchodzącym sezonie będziemy traktowały niemal jak efektywną torebkę czy biżuterię. Taki dodatek bezbłędnie ożywi każdą, minimalistyczną stylizację i da ci pewność, że twoja fryzura nie pozostanie niezauważona!

Źródło: mydivascloset.com
Macie już któryś z powyższych dodatków w swojej kolekcji? Pochwalcie się!