5 niebanalnych sposobów na wykonanie makijażu

Wykonywanie makijażu ma sprawiać nam przyjemność i pozwalać na własną inwencję – to fakt. Ale czy niektóre rozwiązania domorodnych makijażystek nie zakrawają o przesadę? Dziś mamy dla was kilka nietypowych, wręcz dziwnych sposobów na urozmaicenie, a zarazem ułatwienie make-up’u. Czy są skuteczne? Najlepiej, gdy wypróbujecie je samodzielnie.

1. Skarpetka do podkładu

Trudno sobie to wyobrazić, jednak okazuje się, że nakładanie podkładu tą metodą może być naprawdę wygodne. Wystarczy wywinąć bawełnianą skarpetkę na drugą stronę tak, aby kształtem przypominała popularną gąbeczkę w kształcie jajka. Maczamy skarpetkę w podkładzie i do dzieła – podobnie jak w przypadku gąbki, stemplujemy równomiernie całą twarz. Zwolenniczki tego sposobu twierdzą, że jest on równie skuteczny, co popularny Beauty Blender!

2. Konturowanie z łyżką

Wykonturowana twarz to coś, co w modnym makijażu jest absolutną koniecznością. Jak jednak ułatwić sobie to nie zawsze proste zadanie? Możesz wykorzystać tym celu zwykłą łyżkę, która pomoże ci wyznaczyć przebieg kości policzkowych.
źródło: kobieta.gazeta.pl

3. Kreska z taśmą klejącą

Każda z kobiet wie, że perfekcyjna kreska – zwłaszcza na samym początku makijażowej drogi - stanowi nie lada wyzwanie. Aby je sobie ułatwić, powstał sposób z wykorzystaniem taśmy klejącej, którą przyklejamy zgodnie z przewidywanym przebiegiem „jaskółki” przed malowaniem. Idealna kreska gwarantowana!
źródło: candybrushes.blogspot.com

4. Prawie jak lokówka do rzęs

Zalotka nie zapewnia waszym rzęsom podkręcenia, którego oczekujecie? Jest na to prosty sposób – zanim jej użyjecie, podgrzejcie ją np. za pomocą suszarki do włosów. Zalotka zadziała jak ciepła lokówka, zapewniając rzęsom o wiele mocniejsze i trwalsze wywinięcie.
źródło: portal.abczdrowie.pl


5. Sposób na niebanalną pomadkę

Chcecie, aby wasze usta się wyróżniały, lecz nie posiadacie żadnej, nietypowej pomadki? Jest na to prosty sposób – wystarczy zmieszać odrobinę wazeliny z rozkruszonym cieniem do powiek w wybranym kolorze. Niebanalna szminka gotowa!
źródło: szafiarka.pl

Macie swoje oryginalne patenty na ciekawszy i prostszy makijaż? Podzielcie się nimi!

autor: Joanna Stanuch