Data modyfikacji:

5 powodów przez, które twoja skóra wygląda źle

Wydajesz krocie na kosmetyki i zabiegi w salonach piękności, a mimo to twoja skóra nie wygląda idealnie? Być może źródła problemu powinnaś szukać zupełnie gdzie indziej.  Sprawdź, jak pozornie błahe nawyki mogą wpływać na wygląd i kondycję cery.

1. Spanie w makijażu

Grzech, który zdarzył się zapewne każdej z nas – brak sił po całonocnej imprezie i tusz odbity na poduszce. Zdawać by się mogło, że kilka dodatkowych godzin w make-up’ie nie sprawia naszej cerze różnicy, a jednak… brak demakijażu przed snem przyczynia się do powstawania niedoskonałości, niezdrowego kolorytu, a nawet szybszego starzenia się cery.

Źródło: oodhousekeeping.com

2. Uważaj, co przykładasz do twarzy

Kiedy ostatni raz zdezynfekowałaś swój telefon? Czy pamiętasz o wymianie poszewki od poduszki  2-3 razy w tygodniu? Jeśli bagatelizujesz czystość tego, co często miewa kontakt z twoją skórą, najpewniej musisz być przygotowana na przykre niespodzianki. Staraj się także unikać dotykania skóry rękoma zwłaszcza, gdy wcześniej nie miałaś możliwości ich umyć.


3. Nałogi i słabości

To oczywiste, że alkohol i papierosy przyczyniają się do pogorszenia stanu naszej cery. Pamiętajmy jednak, że na jej niekorzystny wygląd wpływają także słodycze i słone przekąski – zatem, zamiast pochłaniać całą tabliczkę czekolady od razu, pozostań na kilku kostkach. Twoja skóra będzie ci wdzięczna!

Źródło: baggout.pl

4. Zbyt mało wody

Jeśli jedyne płyny, które przyjmujesz w ciągu dnia to kawa i napoje energetyczne, nie dziw się, że twojej skórze daleko do ideału. Dla promiennego wyglądu skóry konieczne jest wypijanie co najmniej 1,5 l wody dziennie. Poza tym – to przecież dla naszego zdrowia.

Źródło: fatlossjournal.net

5. Kosmetyki nieadekwatne do typu cery

Nawet, jeśli twoje kosmetyki pielęgnacyjne są z najwyższej półki, nie sprawdzą się, gdy dobrałaś je nieodpowiednio. Zwracaj szczególną uwagę na to, aby stosować preparaty dedykowane konkretnym problemom i potrzebom. Jeśli masz problem z określeniem typu swojej skóry, udaj się po poradę do kosmetyczki.


Źródło: ksiegapiekna.pl

Przyznajcie się – czy unikacie powyższych "grzechów" pielęgnacyjnych?