5 różnic między skórą męską a żeńską, które Cię zaskoczą


Mogłoby się wydawać, że skóra to coś, w czym mężczyźni i kobiety różnią się nieznacznie. Nic bardziej mylnego – nawet w tym niepozornym obszarze jesteśmy wyraźnie odmienni. Sprawdź, czym w szczególności wyróżniają się cery męskie i żeńskie – to może Cię zaskoczyć!

1. Grubość skóry

Badania wskazują, że skóra męska jest od kobiecej aż o 25% grubsza. Sam naskórek – najbardziej zewnętrzna warstwa – ma grubość niemal dwukrotnie większą. Decyduje to o wyższej wytrzymałości, a także odporności skóry męskiej na czynniki zewnętrzne, takie jak np. promieniowanie UV.
źródło: kobieca-torebka.com.pl

2. Szybkość starzenia

Z grubości skóry wynika kolejna, specyficzna zależność – kobiety wcześniej zauważają na swoich twarzach drobne zmarszczki, z kolei panowie dorobią się ich stosunkowo później, lecz w o wiele widoczniejszej postaci. Pierwsze zmarszczki u kobiet występują już nawet w okolicach 25 roku życia, z kolei u mężczyzn – dopiero po trzydziestce.
źródło: rossmann.pl

3. Produkcja sebum

Statystycznie, ze skórą tłustą i mieszaną częściej borykają się mężczyźni niż kobiety. Panowie dotkliwiej przechodzą młodzieńczy trądzik, są też narażeni na częstsze występowanie zaskórników otwartych i rozszerzonych porów. Cera żeńska z kolei o wiele częściej musi mierzyć się z problemem przesuszenia i nadmiernej wrażliwości, które wynikają ze zmniejszonej produkcji łoju.
źródło: zadbanymezczyzna.pl

4. Koloryt

Za sprawą hormonów, panowie zwykle cechują się ciemniejszym odcieniem skóry niż kobiety. Wyjątkiem może być ciąża, w trakcie której kobieca skóra przechodzi prawdziwą, hormonalną rewolucję, uwidaczniającą się także zmianą kolorytu.
źródło: kobieta.dziennik.pl

5. Cellulit

„- Dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu? - Bo nieładnie wygląda…” – ten krótki żart z pewnością wprawia w zazdrość niejedną z pań. Abstrahując od skóry twarzy, faktem jest, że „pomarańczowa skórka” u mężczyzn praktycznie nie występuje. Ze względów hormonalnych, jest ona wyłącznie domeną kobiet. 

źródło: dailytips.pl

Przyznajcie, że różniące nas kwestie skórne nie zawsze są widoczne gołym okiem. A może zauważacie jeszcze inne, interesujące różnice między cerą męską i kobiecą?


autor: Joanna Stanuch