5 domowych sposobów na przyspieszenie wzrostu włosów

Marzą ci się piękne, długie włosy, jednak dotychczasowe sposoby pielęgnacji nie skutkują ich szybkim wzrostem? Przedstawiamy kilka prostych, domowych metod na to, aby kosmyki rosły zdecydowanie szybciej. Gwarantujemy, że stosując się do nich bardzo szybko zauważysz doskonałe efekty!

1.Odpowiednia dieta

Nawet najlepsze kosmetyki nie zrekompensują braku odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Dla doskonałej kondycji włosów konieczne jest wprowadzenie w swój codzienny jadłospis świeżych warzyw i owoców. Szczególnie korzystne dla kondycji skóry są warzywa strączkowe i ciemnozielone (np. szpinak). Nie zapominaj także o regularnym spożywaniu tłustych ryb, nabiału oraz jaj.

2. Nawodnienie

Picie minimum 1,5 l wody mineralnej dziennie nawilży skórę, a więc również i skalp. Odpowiednio nawodniona skóra sprawniej będzie „produkowała” nowe włosy, a tym, które już mamy pozwoli rosnąć szybciej i zdrowiej. Dodatkowo, odpowiednia ilość przyjmowanej wody zagwarantuje nam, że włosy będą bardziej elastyczne, a tym samym - mniej podatne na łamliwość.

3. Potęga ziół

Skrzyp polny czy pokrzywa powinny być sprzymierzeńcami każdej kobiety walczącej o długie włosy. Możesz stosować je w rozmaitych formach – jako płukanki, herbatki do picia czy suplementy w postaci tabletek. Śmiało sięgaj także po naturalne kosmetyki, które w swoich składach posiadają te dobroczynne dla wzrostu włosa zioła.

4. Czesanie to sztuka!

Nie jest tajemnicą, że szczotkowanie włosów nie służy wyłącznie ich układaniu. Regularne czesanie odpowiednią szczotką (np. z włosiem naturalnym) wzmocni kosmyki, a jeśli jednocześnie wykonasz także delikatny masaż skalpu, znacznie poprawisz kondycję cebulek.

5. Drożdże

Sposób, który stosowały nasze babcie to doskonała metoda na przyspieszenie wzrostu włosów. Z drożdży piekarskich możesz przygotowywać domowe maseczki, lub po prostu je pić – po zalaniu wrzątkiem, ostudzeniu i wymieszaniu np. z mlekiem lub jogurtem. Drożdże, podobnie jak zioła często wchodzą także w skład naturalnych preparatów do pielęgnacji włosów.

Macie swoje sposoby na długie, zdrowe włosy? Pochwalcie się nimi!