Data modyfikacji:

5 trendów treningowych w 2017, które musisz znać!

Dance Cardio

Radość, moc do działania, pozbycie się problemów, a to wszystko w połączeniu z ostrymi ćwiczeniami. Brzmi ciekawie, prawda? Trend ten to odpowiedź na czasy współczesne, gdzie ze wszystkiego, co robimy chcemy czerpać przyjemność. Trening Cardio — bardzo wymagające, wytrzymałościowe ćwiczenia robione szybko i w cyklicznych powtórzeniach połączone z tańcem disco. Nie wyobrażacie tego sobie? Zapewniamy, że po takim treningu można naładować baterie na kilka dni w pracy!


Aerobox

Powrót do tradycji w nowej odsłonie! Teraz sport ten nie polega na kontakcie z drugą osobą, wręcz przeciwnie skupia się na jednostce. Jest to połączenie aerobiku z elementami boksu, dzięki czemu możemy spalić dużo kalorii i wyrzucić z siebie wszystkie stresy i złość. Dodatkowo wzmacnia mięśnie i ćwiczy kondycję.

Hot Joga

Joga od lat zbiera wierną rzeszę fanów, ale kto by pomyślał, że będzie najbardziej HOT trendem w bieżącym roku. Hot Jogę, jak sama nazwa wskazuje, uprawia się w bardzo wysokiej temperaturze (ok. 40 stopni Celsjusza ), zazwyczaj w saunie.  Jest to cudowny sposób na to, żeby się odprężyć i spalić wielką ilość kalorii. W ciągu godzinnego seansu możemy pozbyć się nawet ponad 1000 kcal! Trudno znaleźć inny sport, który w tak krótkim czasie eliminowałby tyle kalorii. Jednak sport ten ma więcej zalet — rozluźnia mięśnie, obniża cholesterol, reguluje ciśnienie krwi i pracę układu hormonalnego oraz zmniejsza ilość toksyn w organizmie. Biorąc pod uwagę korzyści to najlepiej zacząć od zaraz. Jest tylko jedno ALE — ta dziedzina sportu jest jeszcze słabo dostępna i droga. 

Trening Hybrydowy

Są wśród nas zaawansowani sportowcy? Mamy również coś dla Was! Trening hybrydowy łączy ze sobą trening siłowy oraz cardio, co pozwala nam podczas jednego cyklu spalać tłuszcz oraz budować mięśnie. W tej dziedzinie bardzo ważne jest zróżnicowanie i odpowiednie dobranie ćwiczeń. Trzeba uważać na możliwe kontuzje, ponieważ ćwiczenia siłowe charakteryzują się tym, że wykonuje je trzeba z odpowiednią techniką. Z jednej strony wymagający, a z drugiej strony bardzo efektywny, ponieważ szybko możemy zobaczyć efekty naszej pracy.

LIVE Streaming

Chcesz ćwiczyć w domu z najsłynniejszymi trenerami fitnessu online? Teraz stanie się to bardzo proste! Największym trendem w 2017 roku będzie udostępnianie treningów na żywo na Facebooku, Snapchacie, czy Instagramie
Tekst: Natalia Świrska

Podobne artykuły

kanadyjka kajak

Kanadyjka? Kajak? Na co się zdecydować? Czym się różnią?

2021-10-19
Sporty wodne dominują na akwenach wodnych szczególnie w sezonie. Kajakarstwo jest niewątpliwie najbardziej pożądaną formą tego rodzaju aktywności. Od rywalizacji sportowej, przez malownicze podróże krajoznawcze, aż po ekstremalne spływy rwącymi rzekami, każdy znajdzie coś dla siebie. Nie da się ukryć, że miejscowości położone nad jeziorami cieszą się ogromną popularnością jeżeli chodzi o kajaki i wypoczynek z nim związany.
piloxing

Piloxing. Co to jest i jak ćwiczyć?

2021-10-18
Lato zbliża się wielkimi krokami, a twoja sylwetka pozostawia wiele do życzenia? Jeżeli dotychczasowy plan treningowy nie przynosi wymarzonych rezultatów, to najwyższy czas na niestandardowe rozwiązania. Wyobraź sobie metodę, która łączy najskuteczniejsze elementy boksu, tańca oraz pilatesu, a w ciągu jednej sesji możesz spalić nawet do kilkuset kalorii! Co więcej, ciało nabiera zmysłowych kształtów, a sama dyscyplina jest wręcz stworzona dla kobiet, niezależnie od stażu treningowego. Przedstawiamy piloxing!
ochraniacze na buty rowerowe

Ochraniacze na buty rowerowe: jakie wybrać?

2021-10-16
Zobacz, jakie są rodzaje ochraniaczy na buty rowerowe i jakie wybrać.
rower

Jak zmienić oponę w rowerze?

2021-10-16
Do wymiany opon rowerowych nie potrzebujesz specjalistycznych narzędzi ani umiejętności. Wystarczą plastikowe łyżki do opon i chwila wolnego czasu. Jak zmienić oponę w rowerze? To proste! Z naszym poradnikiem zmiana opony rowerowej nie sprawi ci najmniejszego problemu.