Data modyfikacji:

5 trendów treningowych w 2017, które musisz znać!

Dance Cardio

Radość, moc do działania, pozbycie się problemów, a to wszystko w połączeniu z ostrymi ćwiczeniami. Brzmi ciekawie, prawda? Trend ten to odpowiedź na czasy współczesne, gdzie ze wszystkiego, co robimy chcemy czerpać przyjemność. Trening Cardio — bardzo wymagające, wytrzymałościowe ćwiczenia robione szybko i w cyklicznych powtórzeniach połączone z tańcem disco. Nie wyobrażacie tego sobie? Zapewniamy, że po takim treningu można naładować baterie na kilka dni w pracy!


Aerobox

Powrót do tradycji w nowej odsłonie! Teraz sport ten nie polega na kontakcie z drugą osobą, wręcz przeciwnie skupia się na jednostce. Jest to połączenie aerobiku z elementami boksu, dzięki czemu możemy spalić dużo kalorii i wyrzucić z siebie wszystkie stresy i złość. Dodatkowo wzmacnia mięśnie i ćwiczy kondycję.

Hot Joga

Joga od lat zbiera wierną rzeszę fanów, ale kto by pomyślał, że będzie najbardziej HOT trendem w bieżącym roku. Hot Jogę, jak sama nazwa wskazuje, uprawia się w bardzo wysokiej temperaturze (ok. 40 stopni Celsjusza ), zazwyczaj w saunie.  Jest to cudowny sposób na to, żeby się odprężyć i spalić wielką ilość kalorii. W ciągu godzinnego seansu możemy pozbyć się nawet ponad 1000 kcal! Trudno znaleźć inny sport, który w tak krótkim czasie eliminowałby tyle kalorii. Jednak sport ten ma więcej zalet — rozluźnia mięśnie, obniża cholesterol, reguluje ciśnienie krwi i pracę układu hormonalnego oraz zmniejsza ilość toksyn w organizmie. Biorąc pod uwagę korzyści to najlepiej zacząć od zaraz. Jest tylko jedno ALE — ta dziedzina sportu jest jeszcze słabo dostępna i droga. 

Trening Hybrydowy

Są wśród nas zaawansowani sportowcy? Mamy również coś dla Was! Trening hybrydowy łączy ze sobą trening siłowy oraz cardio, co pozwala nam podczas jednego cyklu spalać tłuszcz oraz budować mięśnie. W tej dziedzinie bardzo ważne jest zróżnicowanie i odpowiednie dobranie ćwiczeń. Trzeba uważać na możliwe kontuzje, ponieważ ćwiczenia siłowe charakteryzują się tym, że wykonuje je trzeba z odpowiednią techniką. Z jednej strony wymagający, a z drugiej strony bardzo efektywny, ponieważ szybko możemy zobaczyć efekty naszej pracy.

LIVE Streaming

Chcesz ćwiczyć w domu z najsłynniejszymi trenerami fitnessu online? Teraz stanie się to bardzo proste! Największym trendem w 2017 roku będzie udostępnianie treningów na żywo na Facebooku, Snapchacie, czy Instagramie
Tekst: Natalia Świrska

Podobne artykuły

silnik elektryczny do roweru

Jaki silnik elektryczny do roweru wybrać?

2021-04-15
Decyzja o wyposażeniu swojego roweru w napęd elektryczny znacznie zwiększy nasz komfort jazdy i umożliwi nam rozwinięcie wyższych prędkości przy relatywnie niskim nakładzie finansowym. Poniżej znajdziemy odpowiedź na pytanie, jaki silnik elektryczny do roweru wybrać. Ze względu na mnogość wariantów decyzja o rodzaju i umiejscowieniu silnika elektrycznego do roweru może być dużym wyzwaniem, szczególnie dla osób, które wcześniej nie wykonywały tego typu usprawnień w swoim jednośladzie.
regulacja hamulcow w rowerze

Regulacja hamulców w rowerze. Jak wyregulować hamulce w rowerze?

2021-04-13
Hamulce to jeden z najważniejszych elementów każdego roweru. Odpowiednia regulacja hamulców w rowerze pozwola na zatrzymanie w dowolnym momencie. Aby to zrobić nie musisz iść do serwisu! Wystarczy chwila wolnego czasu! Sprawdź, wyregulować hamulce w rowerze.
buty do biegania

Jakie buty do biegania będą najlepsza? Jak dobrać buty do biegania?

2021-04-12
Jak dobrać buty do biegania? To bez wątpienia jeden z najczęstszych dylematów, który dotyczy początkujących biegaczy. Oczywiście pierwsze treningi mogą (a nawet powinny!) odbywać się w zwykłych tenisówkach – przed zakupem naprawdę solidnego obuwia biegowego warto bowiem upewnić się, że ten sport będzie dla ciebie czymś więcej niż tylko chwilową zajawką. Jęsli jednak na serio myślisz o joggingu, musisz koniecznie wiedzieć, jakie buty do biegania wybrać.
orbitrek czy bieżnia

Orbitrek czy bieżnia – co wybrać?

2021-04-12
Orbitrek i bieżnia to jedne z najpopularniejszych sprzętów treningowych, które można spotkać w prywatnych domach. Każde z nich pozwala zadbać o świetną kondycję i szczupłą sylwetkę. W takim razie, które urządzenie wybrać? Zdecydować się na orbitrek czy bieżnię?