5 zasad skutecznego demakijażu

Codzienne oczyszczanie skóry to coś, co dotyczy absolutnie każdej z kobiet – nawet tych, które na co dzień się nie malują. Dziś przypominamy w kilku krokach, jak wykonywać poprawny demakijaż, który będzie dla twojej skóry zarówno delikatny, jak i skuteczny.

1. Dwuetapowe mycie

Wiele kobiet skraca swój demakijaż do granic możliwości, wybierając albo zmywanie twarzy płynem micelarnym, albo oczyszczanie żelem. To błąd! Aby mieć pewność, że skóra została dogłębnie umyta, musimy oczyszczać ją dwuetapowo – najpierw zmywając najoporniejsze kosmetyki kolorowe za pomocą płynu lub mleczka, potem – dokładnie myjąc dopasowanym do potrzeb skóry żelem.

Źródło: domowe-sposoby.pl

2. Dłońmi czy szczoteczką?

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się szczoteczki elektryczne przeznaczone do oczyszczania skóry twarzy. Jeśli chcesz usprawnić swój codzienny demakijaż, to doskonały sposób! Dobre szczoteczki zapewnią ci nie tylko doskonałe oczyszczenie cery, ale i delikatny, relaksujący masaż.
Żródło: fashionelka.pl

3. Ostrożnie z oczami

Nieodpowiednio wykonywany makijaż oczu po latach może przynieść nam niesympatyczne skutki w postaci zmarszczek i wiotkiej skóry. Pamiętaj, że podczas zmywania make-up’u z powiek, płatek kosmetyczny powinnaś kierować od zewnętrznego do wewnętrznego kącika, następnie delikatnie przecierając powiekę dolną w kierunku zewnętrznym. Do tej pory robiłaś to pewnie odwrotnie, prawda?


Źródło: ofemin.pl

4. Pamiętaj o toniku

Po dokładnym umyciu skóry, obowiązkowym etapem jest przetarcie jej odpowiednio dopasowanym tonikiem. Zapewni on utrzymanie prawidłowego pH oraz zapobiegnie uczuciu suchości i ściągnięcia.

Źródło: kosmetycznykoktajl.pl

5. Regularny peeling

Co najmniej raz w tygodniu zapewnij skórze zabieg złuszczający z użyciem peelingu, który poprawi jej koloryt, a także usprawni przenikanie cennych substancji pielęgnacyjnych zawartych np. w kremie. Peeling wykonujemy po dokładnym umyciu skóry, przed aplikacją toniku. Po jego wykonaniu, warto także nałożyć na twarz odpowiednią maseczkę.

Źródło: kobieta.dziennik.pl
Jak wygląda wasz codzienny demakijaż? Macie własne, sprawdzone sposoby na idealnie oczyszczoną cerę?

autor: Joanna Stanuch