Data publikacji:

6 Weidera - skuteczny sposób na płaski brzuch


Najbardziej skuteczny sposób na płaski brzuch to…? Odpowiedź sama nasuwa się na usta— oczywiście 6 Weidera. To prawda, daje niesamowite efekty, ale także posiada bardzo wysokie wymagania. Zobacz, z czym wiąże się jej wykonywanie!

Każdy z nas marzy o szczupłym, delikatnie umięśnionym brzuchu. Przede wszystkim chcemy bez żadnego skrępowania pokazywać się na basenie, czy na plaży. Lubimy prezentować się w takich sytuacjach, kiedy możemy pochwalić się “kaloryferem”. Dodaje nam to pewności siebie. Takie efekty może zapewnić nam aerobiczna 6 Weidera — miliony osób na całym świecie przekonały się o jej magicznej mocy!

Czym charakteryzuje się szóstka Weidera?

Jest to plan treningowy rozpisany na 42 dni, który obejmuje ćwiczenia na mięśnie brzucha. W 6 tygodni za pomocą aktywności mamy uzyskać płaski, umięśniony brzuch. Brzmi fantastycznie? To prawda, ale aż tak cudowne nie jest. Plan ten wymaga niesamowitej motywacji i wytrwałości, żeby trzymać się zgodnie stworzonego harmonogramu.

1. Plan trwa 42 dni, podczas których ćwiczy się codziennie.
2. Powtarza się 6 stałych ćwiczeń na brzuch.
3. Harmonogram określa ile serii i ile powtórzeń danego ćwiczenia powinniśmy zrobić. W Ostatnim tygodniu dochodzi się nawet do wykonania ponad 400 brzuszków.
4. Podczas treningu nie wolno dopuścić do rozluźnienia mięśni brzucha — cały czas muszą być spięte, nawet w momencie przechodzenia z jednego ćwiczenia na drugie.
5. Pomiędzy konkretnymi seriami dozwolone jest robienie krótkich przerw trwających od 30 do 60 sekund. W tym czasie można odpocząć albo delikatnie rozciągnąć spięte mięśnie.
6. Jedyne, co wymagane jest do  wykonywania 6 Weidera to elastyczna mata do trenowania — jest to bardzo ważne, aby nie wykonywać brzuszków na całkowicie twardej powierzchni. Można w taki sposób doprowadzić do bólu kręgosłupa i innych problemów.

7. Czas trwania poszczególnego treningu na początku nie powinien przekraczać 10 minut, a w najbardziej zaawansowanym cyklu 40 minut. Jeżeli zajmuje nam to dłużej — powinniśmy starać się szybciej zacząć robić powtórzenia poszczególnych ćwiczeń.
8. Przez cały okres robienia szóstki Weidera należy przejść na specjalną dietę — inaczej nie przyniesie efektów. Jeżeli nawet będziemy wykonywać z wielką starannością każdą aktywność to nie oznacza, że na naszym brzuchu pojawią się mięśnie — na początku musimy pozbyć się warstwy tłuszczowej, co można wykonać przede wszystkich lekką dietą.
9. Zważywszy na intensywność treningu i ćwiczenia na brzuch — nie powinno się jeść przed treningiem co najmniej godzinę, czy dwie. Również robienie na pusty żołądek takiej aktywności może zakończyć się zawrotami głowy.
10. Dosyć łatwo doprowadzić organizm do przetrenowania. Jeżeli czujemy osowienie bądź wielką niechęć na samą myśl o 6 Weidera — zróbmy przerwę na jeden lub dwa dni. Część trenerów zaleca nawet wpisanie wolnych dni od ćwiczeń w harmonogram — co 6 treningów, jeden dzień opuszczamy. Wykonanie całości zajmie nam wtedy dłuższy czas, jednak damy organizmowi chwilę wytchnienia.
11. Może wydarzyć się sytuacja, że nie będziemy w stanie wykonywać większej liczby powtórzeń, która została wpisana do harmonogramu — nie trzeba się przejmować taką sytuacją. Starajmy się wtedy robić przez jakiś czas możliwie największą liczbę powtórzeń, aż do czasu, kiedy dla naszego organizmu stanie się to normalne. Najważniejszą zasadą podczas takiego zdarzenia to nie przestawać wykonywać planu treningowego — można go zmodyfikować delikatnie, jednak całkowicie nie rezygnować.
12. Technika wykonywania jest bardzo ważna. Jeżeli czujemy, że nie możemy wykonać danej liczby powtórzeń — lepiej zrobić mniej niż byle jak. Pamiętajmy, że sposób i jakość ćwiczenia brzuszków odbija się na naszym kręgosłupie i może przynieść bardzo złe skutki.
13. Nie jest to łatwy plan treningowy do przejścia — na pewno będzie bolało, mięśnie będą dawały się we znaki. Trudno dojść do końca harmonogramu. Co najważniejsze, powodzenie podczas ćwiczeń przede wszystkim zależy od tego, co mamy w głowie — motywacji, chęci skończenia 6 Weidera, efektów, które się pojawią po jej wykonaniu. Żeby wspomóc trening, przez sześć tygodni powstrzymajmy się od wielkiego obżarstwa, fast foodów i słodyczy. Pijmy dużo wody. Trzymajmy się programu, a za sześć tygodni nie uwierzymy, że brzuch może być taki płaski.


Jak przygotować się do wykonania aerobowej 6 Weidera?


Przede wszystki, co warto podkreślić, dla kompletnego laika sportowego, jest prawie niemożliwym dojście do końca programu w takim czasie. Wiąże się to z ogromnym wysiłkiem, dlatego lepiej przed rozpoczęciem przyzwyczaić ciało do wykonywania brzuszków, czy konkretnych aktywności.

Cały harmonogram szóstki Weidera opiera się na wykonywaniu brzuszków, które źle wykonywane mogą znacznie obciążać kręgosłup. Przed rozpoczęciem należy wyrobić sobie doskonałą technikę w tym zakresie. Jeżeli mamy problemy z tą częścią ciała — znacznie odradzamy robienie takiego cyklu. Wtedy zdecydujmy się na wyzwanie 100 pompek.

Tekst: Natalia Świrska