6 mitów urodowych, w które musisz przestać wierzyć


Wśród kobiet od lat pokutują urodowe mity, w które większość z nas wierzy – ot tak, na wszelki wypadek. Jednak, czy popularne twierdzenia zawsze okazują się niepodważalną prawdą? Dziś obalamy 6 mitów, z którymi na pewno już się spotkałaś – będziesz zaskoczona!

1. Regularne podcinanie włosów przyspiesza ich wzrost

Skracanie końcówek raz w miesiącu, nie ma nic wspólnego z przyrostem włosa. U zdecydowanej większości z nas wynosi on ok. 1 cm miesięcznie i jest to podyktowane przede wszystkim genetyką. Mit ten może mieć jednak logiczne uzasadnienie – pozbywanie się połamanych końcówek sprawia, że włosy nie kruszą się od końca, dzięki czemu ich wzrost będzie szybciej widoczny.

źródło: hercampus.com

2.  Codzienne mycie włosów niszczy je

Nic bardziej mylnego! Myć włosy powinnyśmy tak często, jak uznamy to za konieczne. Ważne jednak, aby używać wysokiej jakości kosmetyków, najlepiej pozbawionych SLS-ów i parabenów, które mogą przesuszać włosy.

źródło: howfacecare.com

3. Opalanie zwalcza trądzik

Faktycznie – pierwszą reakcją skóry trądzikowej na pobyt w solarium czy na plaży może być wysuszenie aktywnych zmian. Później jednak na skutek przesuszenia promieniami UV dochodzi do wzmożonej produkcji sebum w skórze i nasz problem staje się zwielokrotniony.

źródło: poradnikzdrowie.pl

4. Farbowanie niszczy włosy

Najbardziej inwazyjnym zabiegiem jest rozjaśnianie włosów i to ono właśnie szkodzi im najbardziej. W innych wypadkach możemy jednak wybierać delikatne farby bez amoniaku lub naturalną hennę, które nie wyrządzą włosom większych szkód, a czasem nawet dodadzą im zdrowego wyglądu.

źródło: purediamond.pl

5. Skórki przy paznokciach należy wycinać

Choć do niedawna był to najpopularniejszy sposób usuwania skórek, obecnie odchodzi się od ich wycinania. Może ono skutkować uszkodzeniem macierzy paznokcia, co z kolei przełoży się na powstanie pofałdowań na płytce. Zamiast ostrych narzędzi, postaw na preparaty zmiękczające o drewniany patyczek, którym delikatnie odsuniesz narastające skórki.

6. Podkład szkodzi cerze, bo zatyka pory

Era ciężkich podkładów typu „tapeta” już dawno minęła! Dziś możemy wybierać spośród mnóstwa lekkich podkładów, które nie tylko nadają skórze ładny koloryt, ale i pielęgnują ją.


Znacie inne, popularne twierdzenia na temat dbania o urodę, które warto byłoby obalić?

autor: Joanna Stanuch