Data publikacji:

7 inspirujących książek, które pomogą ci dotrzymać postanowień noworocznych

Postanowienia noworoczne już spisane? To dopiero połowa sukcesu! Trzeba jeszcze umieć wprowadzić je w życie przez najbliższe 12 miesięcy. Jak to zrobić? Świetną pomocą mogą być dla ciebie książki motywacyjne. Jeśli zatem tym razem chcesz wytrwać w swoich noworocznych postanowieniach, te inspirujące książki mogą być bardzo pomocne.

Polecane książki motywacyjne:
  • Walter Isaacson - Steva Jobs
  • Charles Duhigg - Siła nawyku
  • Jeff Galloway - Maraton. Trening metodą Gallowaya
  • Katarzyna Kędzierska - Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce
  • Urszula Mijakoska - Diet coaching
  • Jordan B. Ptererson – 12 życiowych zasad. Antidotum na chaos
  • Brian Tracy - Zjedz tę żabę

Walter Isaacson - Steve Jobs

Czy jest coś bardziej inspirującego, niż prawdziwe historie? A czy coś może bardziej przemówić do wyobraźni, niż biografia ikony naszych czasów, czyli twórcy marki Apple? Książka Waltera Isaacsona to fascynująca opowieść o wizjonerze, który wyprzedzał sobie współczesnych. Nie ma jednak co doszukiwać się tu czołobitności, jaką często biografowie otaczają obiekt swojej pracy dziennikarskiej.

Isaacson rozprawia się również z kontrowersyjnymi fragmentami z życia Jobsa i nie stroni od obiektywnej oceny. W historii twórcy Apple można znaleźć wiele inspirujących fragmentów oraz motywacji do poszukiwania swojej własnej drogi w życiu i biznesie.

Charles Duhigg - Siła nawyku

Czy wiesz, że aby wykształcić w sobie nowy nawyk wystarczy miesiąc regularnego powtarzania? A nawyki są bardzo ważnym elementem naszych codziennych zachowań – to przez nie właśnie sięgamy po te same produkty na sklepowych półkach czy odżywiamy się w konkretny sposób. Jak pokazuje książka Charlesa Dughigga, nawyki wcale nie muszą być zautomatyzowanymi czynnościami, które wykonujemy bezmyślnie.

Możemy je samodzielnie kształtować, a tym samym poprawić jakość naszego życia. Jeśli książki motywacyjne mają pomóc ci wytrwać w postanowieniach noworocznych, to „Siła nawyku” będzie doskonałą pomocą w pracy nad sobą.

Jeff Galloway - Maraton. Trening metodą Gallowaya

Królewski dystans to marzenie większości biegaczy. Jednak aby ukończyć bieg, którego dystans liczy aż 42,195 km, nie można tego zrobić „ot tak” z marszu. O tym, jak zacząć przygodę z bieganiem, jak złapać prawidłową technikę oraz wreszcie jak w dobrym czasie pokonać maraton, można przekonać się z książki Jeffa Gallowaya.

Trener biegania i olimpijczyk dzieli się z czytelnikami wskazówkami motywacyjnymi, technicznymi czy też sposobami na to, jak radzić sobie z kontuzjami oraz regeneracją organizmu. To jedna z tych inspirujących książek, która powinna być swoistym elementarzem każdego biegacza nawet, jeśli twoje postanowienie noworoczne, to dopiero wcielenie w życie idei marszobiegów. 

Katarzyna Kędzierska - Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce

Znasz powiedzenie, że mniej znaczy więcej? To stare porzekadło jest obecne na ustach każdego minimalisty. I nic dziwnego, bo jak przekonuje Katarzyna Kędzierska, minimalizm to świetny sposób na uporządkowane i szczęśliwsze życie. Jeśli zatem w nowym roku planujesz ogarnąć chaos w domu czy w życiu w ogóle, to może być inspirująca książka dla ciebie. Autorka poradnika jest jednocześnie twórczynią jednego z najpopularniejszych blogów o minimalizmie, a z jej rad skorzystało już tysiące internautów.

W swojej książce przekonuje nas, że nadmiar przedmiotów, którymi się otaczamy może mieć bardzo zły wpływ na nasze samopoczucie i daje szereg wskazówek, jak uporządkować swoje najbliższe otoczenie i jednocześnie chcieć mniej. Brzmi banalnie? To tylko pozory i wie o tym doskonale każdy, kto próbował uporać się chociażby z bałaganem w szafie czy szafce z dawno nieużywanymi szpargałami.

Urszula Mijakoska - Diet coaching

Jeśli twoje noworoczne postanowienia dotyczą zbicia wagi i ustalenia zdrowej diety, ta książka będzie dla ciebie jak znalazł. „Diet coaching” to poradnik, który pomoże ci wykształcić prawidłowe nawyki żywieniowe oraz podpowie, jak z korzyścią dla własnego zdrowia kontrolować masę własnego ciała. Autorka poradnika nie skupia się na komponowaniu diety, która pozwoli jedynie gubić nadprogramowe kilogramy. To raczej rzetelne podejście do rozpoznania potrzeb własnego ciała, wynikających ze stanu zdrowia i stylu życia oraz kształtowanie diety w oparciu o te dane.

Jeśli zatem chcesz zerwać z powtarzającym się wciąż cyklem – dieta – efekt jojo – „Diet coaching” będzie świetną bazą wiedzy oraz motywatorem do wprowadzenia zdrowych nawyków żywieniowych. To poradnik, który jasno i wyraźnie pokaże ci, że żadna dieta cud czy co gorsza głodówka, nie przyniesie pożądanych rezultatów. Bo żeby schudnąć zdrowo, trzeba też jeść zdrowo.

Jordan B. Ptererson – 12 życiowych zasad. Antidotum na chaos

Bestsellerowa książka kanadyjskiego psychologa może być świetnym przewodnikiem dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się nad sensem życia oraz uporządkowaniem własnego otoczenia. Peterson odwołując się do najstarszych tekstów naszej kultury, takich jak mitologia czy Biblia oraz bazując na zdobyczach współczesnej psychologii, psychiatrii czy biologii, kreśli reguły, które zmuszają do głębszej refleksji nad stosunkiem do samego siebie, jak i otoczenia.

Wnikliwa analiza opisywanych zjawisk i talent pisarki autora sprawiają, że ta inspirująca książka może być świetnym drogowskazem moralnym oraz pomocą do wytrwania w noworocznych postanowieniach.

Brian Tracy - Zjedz tę żabę

Ty tez odkładasz rzeczy w nieskończoność? Ciągle znajdujesz wymówki, żeby zrobić coś później, niż pierwotnie zakładałeś? W efekcie nie tylko twoje plany noworoczne nie dochodzą do skutku, ale też nie realizujesz innych założonych celów. Jeśli szukasz książki motywacyjnej, która pomoże ci uporać się z tym problemem, sięgnij po klasykę biznesu, czyli „Zjedz tę żabę” autorstwa Briana Tracy. Znajdziesz tu szereg przydatnych wskazówek, które pomogą ci zapanować nad czasem i sposobem planowania, zwiększyć własną wydajność i osiągnąć satysfakcję z powodu własnych działań.  

Tekst: Kamila Zalińska-Woźny