7 składników kosmetyków, o których wolałabyś nie wiedzieć


Czy zastanawiałaś się kiedyś, co tak naprawdę kryje się w twoim ulubionym kremie lub pomadce? Wbrew pozorom, nie znajdziesz w nich tylko substancji pochodzenia roślinnego i chemicznego. Osobom o mocnych nerwach przedstawiamy popularne komponenty kosmetyczne, o których raczej wolałybyście nie wiedzieć…

1. Kolagen i keratyna

Trudno o kobietę, która nie ma w swojej kolekcji kosmetyków odżywki do włosów z dobroczynną keratyną lub przeciwzmarszczkowego kremu z kolagenem. Skąd jednak w kosmetykach biorą się te naturalne biologicznie substancje? Okazuje się, że często pozyskiwane są z krowich i świńskich skór. Kosmetyki z zawartością kolagenu i keratyny z całą pewnością nie mogą być uznane za wegańskie…

2. Zwierzęcy łój

Tłuszcz pochodzący z ciał baranów, świń, norek, a nawet żółwi to popularny składnik kremów i mydeł. Wykorzystuje się go ze względu na doskonałe właściwości nawilżające oraz wyjątkowo szybkie wchłanianie.

3. Śluz ślimaka

Stworzenie, które mało kto z chęcią wziąłby do ręki, jest cennym współtwórcą przeciwzmarszczkowych kosmetyków. Ślimaczy śluz sprawnie redukuje przebarwienia oraz nadaje skórze gładkość i elastyczność.

4. Pszczeli jad

Choć nikomu z nas nie kojarzy się pozytywnie, pszczeli jad, przynosi naszej skórze liczne korzyści. Kosmetyki na jego bazie pobudzają produkcję kolagenu, a także gwarantują skórze lepsze napięcie.

5. Pancerze żuków

Czerwone pancerzyki żuka zwanego czerwcem kaktusowym od lat są wykorzystywane do produkcji kosmetyków kolorowych, takich jak szminki czy róże do policzków

źródło: poradyapteczne.pl

6. Rybie łuski

Składnikiem maskar i lakierów do paznokci jest guanina, pozyskiwana z rybich łusek. Guanina jest odpowiedzialna m.in. za odpowiedni połysk preparatu.

7. Odchody słowika

Wiele gwiazd przyznaje, że sekretem ich gładkiej, nieskazitelnej skóry są kosmetyki formułowane na bazie… odchodów słowika. Trend ten przywędrował do nas ze wschodu, będąc – podobno – jednym z wielu sekretów wyjątkowej urody Azjatek.
źródło: ptakipolskie.blox.pl

Co sądzicie o stosowaniu powyższych składników w kosmetykach?