Data publikacji:

A co powiecie na film o zombie? Top 5

Nie ważne, czy wolicie oglądać krwawe horrory, czy głupie komedie. Filmy o zombie znajdują się w każdym gatunku. Specjalnie dla fanów żywych trupów wybraliśmy kilka najlepszych filmów z zombie w roli głównej.

Wsyp żywych trupów (2004)

Film o zombie – komedia. Film Edgara Wrighta opowiada o trzydziestoletnim Shaunie, któremu nie powodzi się w życiu. W końcu ma szasnę się wykazać – gdy jego miasto nawiedza fala żywych trupów. Główną rolę zagrał świetny Simon Pegg, w pozostałych rolach Kate Ashfield i Nick Frost. Seans „Wysypu żywych trupów” to bardzo dobry pomysł na wieczór ze znajomymi, który lubują się w podobnych klimatach.

Zombiebobry (2014)

Jeżeli jesteście fanami głupich filmów to nie możecie prześć obok „Zombibobrów” (ang. „Zombeavers”) obojętnie. To horror-komedia o grupie nastolatków, którzy postanawiają spędzić weekend nad jeziorem. Nie wiedzą jeszcze, że mieszkają tam... mordercze bobry-zombie. Zdecydowanie jeden z kreatywniejszych pomysłów na film o zombie.

28 dni później (2002)

Film ma już ponad 10 lat, a wciąż jest jednym z lepszych horrorów z zombie w rolach głównych. Tym razem nie komedia, a pełnoprawny dreszczowiec, w którym ludzkość została zarażona tajemnicznym wirusem powodujacym napady niekontrolowanej agresji. „28 dni póżniej” to udany survival-horror przedstawiający świat po zagładzie. W podobnym klimacie można się znaleźć nie tylko oglądając film, ale również grając w gry o zombie.

Maggie (2015)

Całkiem ciekawe spojrzenie na nieumarłych. Tym razem nie jest to horda żywych trupów zagrażająca ludzkości, a dramat młodej dziewczyny zainfekowanej śmiertelnym wirusem. Powoli zmienia się ona w zombie, a jej ojciec dokonuje wszelkich starań, aby ją uratować. Nie możecie przegapić tego filmu o zombie!

Zombieland (2009)

Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Emma Stone oraz Abigail Breslin to obsada kultowego filmu o zombie – komedii z 2009. Typowy świat po zagładzie, w którym nieumarłych można napotkać na każdym kroku. Jednocześnie jest to całkiem zabawna komedia, w sam raz na nudne, niedzielne popołudnie. Fani filmu wciąż czekają na informacje o drugiej części, która miała ukazać się w 2016, jednak jak na razie premiera wciąż jest przesuwana.
Tekst: Jakub Spiryn

Przeczytaj również