AGD sterowane twoim smartfonem


System smart home z roku na rok zyskuje coraz większą popularność i nie dziwi fakt, że coraz więcej pro-ducentów urządzeń AGD chce zaskoczyć klienta czymś innowacyjnym. Sterowane telefonem urządzenia gospodarstwa domowego to coś, co może w najbliższym czasie zrewolucjonizować rynek. 
Smartfony i tablety stały się niezwykle popularnymi urządzeniami, głównie za sprawą swojej mobilności i możliwości połączenia z internetem praktycznie w każdym miejscu. Coraz liczniejsze nowe opcje w telelfonach sprawiły, że producenci zaczęli produkować sprzęty współpracujące z innymi, często niepowiąza-nymi sprzętami. 

Samochody otrzymały wsparcie tak duże, że odbieranie połączeń, wiadomości czy maili nikogo już dzisiaj nie dziwi. Wszechobecna elektronika wdarła się szturmem praktycznie do każdej branży. Jednymi z ostat-nich, które doczekały się rewolucji, są inteligentne artykuły gospodarstwa domowego czy, jeśli ktoś woli, smart AGD. Jest to pomysł na wykorzystanie smartfonów do współpracy z urządzeniami domowymi. Jeszcze parę lat temu taka wizja wydawała się możliwa jedynie w filmach science fiction.

W pełni inteligentne domy w przyszłości mają stać się czymś zupełnie standardowym. Sterując telefonem przy użyciu odpowiedniej aplikacji, będziemy mogli sprawdzić, jakie produkty mamy aktualnie w lodówce, czy żelazko zostało wyłączone lub czy rolety opuściły się w nasłoneczniony dzień. Wielu może powie, że to szczegóły, jednak naszym zdaniem smart AGD znacząco wpływają na komfort życia

Dla kogo takie urządzenia? 

Wiele osób zapewne odpowie: dla miłośników gadżetów, jednak w naszej ocenie urządzenia AGD typu smart mogą się sprawdzić w wielu domach. Zapracowani ludzie często nie mają czasu na wykonywanie wielu czynności domowych, dlatego ułatwienie im obsługi poszczególnych urządzeń może okazać się strzałem w dziesiątkę. 

Jednocześnie kto w dzisiejszych czasach nie ma telefonu i internetu? Śmiało możemy stwierdzić, że takich osób jest garstka. Dlatego ktoś, kto stoi przed wyborem urządzeń AGD, może zdecydować się na smart home system, który jest wygodnym rozwiązaniem w wielu kwestiach, o których opowiemy już za chwilę. Jeśli to was nie przekonuje, to zaraz postaramy się nieco wpłynąć na waszą sceptyczną opinię. 

Polska ofensywa na systemy smart home

Rynek i technologia zmieniły się, przez co udało się wprowadzić wiele rewolucyjnych rozwiązań. Polski producent urządzeń AGD doszedł do wniosku, że najwyższy czas iść z duchem czasu, dlatego do swojej oferty wprowadził linię produktów oznaczoną literkami IN, pozwalających stworzyć smart home system. 

Inspirujący, innowacyjny, inteligentny — to główne hasła charakteryzujące produkty polskiego producen-ta. Płyta grzejna, okap i piekarnik Amica IN łączą się z sobą za pomocą podczerwieni i co ciekawe — po-trafią przesyłać między sobą niezbędne informacje. W praktyce wygląda to tak, że po włączeniu płyty au-tomatycznie włącza się okap, który sam ocenia, jaka prędkość jest potrzebna do pochłaniania pary. Gdy zmniejszymy ogień, okap automatycznie na to zareaguje. Interesujące, prawda? A to dopiero początek możliwości tych nowoczesnych sprzętów AGD typu smart.

Piekarnik Amica — to prawdziwe centrum dowodzenia 

Po zainstalowaniu dedykowanej aplikacji tak naprawdę otwierają się przed nami wszystkie możliwości tych urządzeń. Sterować telefonem możemy z każdego miejsca, które jest podłączone do internetu. W łatwy sposób możemy uruchomić urządzenia, a także wybrać parametry, takie jak temperatura czy czas pracy. 

Piekarnik Amica należący do całego inteligentnego ekosystemu otrzymał głośniki Bluetooth, co oznacza, że muzyka z telefonu może teraz rozbrzmieć w całym domu podczas gotowania. Podczas kulinarnych wojaży możemy zerknąć także na wiele ciekawych przepisów, które pojawiają się na ekranie telefonu. Dzięki stałemu połączeniu z internetem za pomocą Wi-Fi do piekarnika Amica możemy wgrywać nowe aktualizacje, które w przyszłości mogą rozszerzyć paletę dostępnych funkcji. 

Interesująca jest funkcja pokazu slajdów. Piekarnik Amica IN pobiera bezprzewodowo zdjęcia i w wybra-nym przez nas momencie wyświetla po kolei wszystkie fotografie. Może to być pomocne w przypadku przygotowywania dań. Zdjęcia mogą się przydać w każdym miejscu i być może w piekarniku Amica też znajdzie się dla nich zastosowanie. 

Sterowanie telefonem to niejedyna możliwość zapanowania nad tym inteligentnym urządzeniem. Doty-kowy wyświetlacz pozwala błyskawicznie wybrać jeden z 37 dostępnych programów, a także szybko dos-tosować poszczególne ustawienia do naszych potrzeb. Piekarnik Amica IN zapamięta do 20 programów pieczenia.

Przyjrzyjmy się z bliska...

Kompletując zestaw inteligentnych urządzeń, spotkamy się z trudnym wyborem. Bogata oferta piekarników Amica IN może przyprawić o ból głowy. Naszą szczególną uwagę zwrócił model EB954BA+, który ma najnowocześniejsze rozwiązania. Przede wszystkim nowoczesny design nada  naszej kuchni wyjątkowy wygląd. Dziesięć podstawowych programów umożliwi nam gotowanie niczym zawodowi kucharze. Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie specjalnego oświetlenia, które doda jeszcze więcej uroku naszemu mieszkaniu. 

Najważniejsze funkcje, o których nie wypada nie wspomnieć, to możliwości sterowania telefonem. Jak opisywaliśmy wcześniej, uruchomimy tutaj pokaz slajdów ze zdjęć, sprawdzimy pogodę i co najważniejsze — włączymy urządzenie, nawet gdy nie będzie nas w domu. Rzeczywiście Amica IN ma piekarniki na najwyższym poziomie. 

Dobierając do kompletu smart AGD płytę grzejną, warto przyjrzeć się modelowi 7543 ICSTK. Jego automatyczna komunikacja z przeznaczonym do niego okapem to niejedyna przydatna funkcja. Przede wszystkim mamy w nim sporo miejsca, głównie ze względu na funkcję Flexi Space, która zwiększa powierzchnię grzejną płyty. W zależności od tego, jaki garnek na niej położymy, płyta sama dostosuje obszar, jaki ma ogrzać. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzimy na zużyciu prądu. Funkcja timera i sterowanie sensorowe to jednocześnie ciekawy zabieg wizualny. 

Dopełnieniem smart home system polskiego producenta jest okap oznaczony symbolem 900 BS. Niska klasa energetyczna, oświetlenie diodowe i wykończenie z czarnego szkła Inox jest perfekcyjnym dopełnieniem piekarnika Amica oraz płyty. Dostosowanie pochłaniania pary przez filtry jest czymś naprawdę przydatnym. 

Podsumowanie 

Producenci sprzętów RTV i AGD od pewnego czasu eksperymentują z wykorzystaniem innych urządzeń, tak aby tworzyły jedną spójną całość. Trzeba przyznać, że smart home system idzie w kierunku innowacji i ułatwień związanych z codziennym życiem, jednak czy te zmiany można nazwać rewolucją? Obecnie jest to raczej ewolucja i spory krok naprzód. Takie funkcje jak sterowanie telefonem to coś nowego na rynku. Klienci, wybierając urządzenia z serii smart AGD i RTV, nie powinni czuć się zawiedzeni. To nie tylko fajne bajery, ale użyteczni pomocnicy, którzy tylko czekają na nasze komendy. Cała seria urządzeń marki na czele z piekarnikiem Amica IN błyszczy inteligencją i przepięknym wyglądem, który idealnie wskazuje, że żyjemy w XXI wieku. To czas, kiedy warto pomyśleć nad zmianami. 


Polecane produkty: