Data publikacji:

Obsada Gry o tron

Serial Gra o tron jest niewątpliwie jedną z najbardziej popularnych produkcji ostatnich lat. Amerykańscy twórcy co roku przygotowują serię dziesięciu odcinków dla miłośników serialu Gra o tron. Premiera zazwyczaj odbywa się wiosną - tak ma być i tym razem. Doczekamy się już szóstego sezonu. Dotychczas poznaliśmy wielu barwnych bohaterów. A co wiemy o aktorach odgrywających ich role?

Aktorzy Gry o tron

Obsada Gry o tron to już nie dziesiątki, a setki aktorów. Aktorzy z Gry o tron są niezwykle utalentowanymi ludźmi i odnoszą wiele sukcesów. Ciężko byłoby napisać o wszystkich, ale warto wspomnieć choćby o tych najbardziej znanych. Kim są na co dzień? Jakie sukcesy odnoszą?

Królowa Cersei Lannister, czyli Lena Headey

Zdjęcie: REUTERS / Lucy Nicholson

Lena Headey urodziła się w 1973 roku w Wielkiej Brytanii. W wieku 17 lat została zauważona przez agenta podczas przedstawienia i tak rozpoczęła się jej kariera. Zadebiutowała na ekranach dwa lata później w filmie Kraina wód. Swoją popularność zdobywała nie tylko dzięki Grze o tron, zagrała również między innymi w filmach  300, Terminator: Kroniki Sary Connor, czy Księdze dżungli. Za rolę Cersei Lannister w serialu Gra o tron otrzymała dwie nominacje do nagrody Emmy. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci. Aktorka na co dzień wcale nie nosi blond włosów - jest brunetką, ma 166 cm wzrostu i uwielbia tatuaże.

Lord Tywin Lannister, czyli Charles Dance

Zdjęcie: REUTERS / Lucas Jackson

Charles Dance urodził się w 1946 roku w Wielkiej Brytanii. Ukończył Plymouth College oraz  Leicester College of Art. Swoją karierę zaczynał od gry w sztukach Szekspira. Popularność uzyskał dzięki roli w serialu Klejnot w koronie.

Dostał małą rolę w serii o przygodach Jamesa Bonda, zagrał też tytułową postać w telewizyjnej adaptacji Upiora w operze. W 2004 roku Charles Dance zadebiutował jako reżyser oraz scenarzysta dramatu Lawendowe wzgórze. Aktor zagrał też w komedii Ali G, za którą niestety zebrał wiele słów krytyki. Serialowy Tywin ma na swym koncie jedną nagrodę i sześć nominacji, w tym dwie za rolę w serialu Gra o tron. Prywatnie jest ojcem dwóch córek i syna.

Daenerys Targaryen, czyli Emilia Clarke

Zdjęcie: REUTERS / Dany Moloshok

Emilia Clarke urodziła się w 1987 w Wielkiej Brytanii. Aktorka ma 157 cm wzrostu i na co dzień nosi ciemne włosy. Zaczęła grać w wieku 3 lat i zawsze marzyła o tym, aby zostać zawodową aktorką. Ukończyła prestiżową uczelnię Drama Centre London i występowała w sztukach teatralnych. Emilia zagrała na Broadwayu w 2013 roku, w adaptacji Śniadania u Tiffany'ego.

Jej debiutem telewizyjnym był udział w serialu Doctors, zagrała również w filmie Triassic Attack oraz Terminator: Genisys. Aktorka ma na swym koncie 12 nominacji do nagród filmowych, w tym 11 za rolę Daenerys Targaryen w serialu Gra o Tron. Emilia jest bardzo uzdolniona – włada kilkoma językami, potrafiąc mówić z różnym akcentem. Umie również grać na pianinie i gitarze. Ma niesamowity głos, śpiewa między innymi ballady, blues oraz utwory jazzowe. Jest miłośniczką wielu dyscyplin sportowych.

Kit Harington jako Jon Snow

Zdjęcie: REUTERS/Lucy Nicholson

Kit Harington, a dokładnie Christopher Catesby Harington, urodził się w 1986 roku w Wielkiej Brytanii. Po ukończeniu studiów aktorskich w Londynie, Kit zaczął występować w sztukach teatralnych: War Horse i Posh. Aktor wystąpił też między innymi w filmach Pompeje, Siódmy syn, Testament młodości. W telewizji zadebiutował jako Jon Snow w serialu Gra o tron i otrzymał za tę rolę aż 6 nominacji do prestiżowych nagród. Aktor ma 173 cm wzrostu i rzeszę fanek na całym świecie. Kit ma jednak już dosyć patrzenia na niego przez pryzmat urody.

Margaery Tyrell czyli Natalie Dormer

Zdjęcie: REUTERS/Danny Moloshok

Natalie Dormer ma 34 lata i podobnie jak większość aktorów serialu urodziła się w Wielkiej Brytanii. Rodzice aktorki marzyli, aby ta robiła karierę akademicką. Natalie jednak nie spełniła ich oczekiwań i rozpoczęła studia w Webber Douglas Academy of Dramatic Art.

Tuż po ukończeniu studiów zaczęła grać w filmach. Mogliśmy ją zobaczyć w takich produkcjach jak: Casanova, Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie, Wyścig, czy Igrzyska śmierci. W 2010 roku zadebiutowała w teatrze w sztuce Sweet Nothings. Za serial Gra o tron Natalie otrzymała dwie nominacje. Natalie ma 168 cm wzrostu i na co dzień nosi blond włosy, w przeciwieństwie do bohaterki, którą odgrywa na planie serialu.

Maisie Williams czyli Arya Stark

Zdjęcie: REUTERS/ Lucas Jackson

Maisie Williams, a dokładnie Margaret Constance Williams, urodziła się w 1997 roku, również w Wielkiej Brytanii. Jest jedną z najmłodszych aktorek serialu Gra o tron. Zanim zaczęła występować jako aktorka, jej pasją był taniec. Maisie dopiero rozpoczyna swoją karierę, ale już miała okazję zagrać w kilku produkcjach np. w Corvidae, Upadające czy Złoto. Natomiast za rolę w serialu Gra o tron aktorka otrzymała już jedną nagrodę i 5 nominacji.
Marta Nikodem

Uwielbia testować nowości na rynku kosmetycznym. Produkty dla  kobiet nie mają dla niej żadnych tajemnic, uważnie analizuje ich skład oraz sprawdza ich skuteczność. Swoją przygodę z pisaniem na temat urody rozpoczęła kilka lat temu, zakładając bloga. Recenzuje nowości i radzi jak dbać o urodę niedoskonałą. Zwolenniczka naturalnych składników.

Aktualizacja: 2016-08-01

Podobne artykuły