Data publikacji:

Asus szykuje rewolucję. Oto najcieńszy Zenbook!


Na trwających w Taipei targach Computex, Asus zaprezentował sporo nowości. Jedną z nich jest Zenbook Flip S, który ma być najcieńszym laptopem 2w1 na rynku. Uwagę przyciągają nie tylko jego rozmiary, ale również wspaniały ekran i podzespoły.

Zenbook Flip S UX370 przekracza kolejne granice 


Po ostatnich prezentacjach Acera i Microsoftu, mogło się wydawać, że w temacie komputerów zostało już wszystko powiedziane. Jak się okazuje, ostatnie słowo należy do Asusa, który na targach Computex, postanowił podzielić się swoimi nowymi produktami. 
źródło: asus.com 
Bez wątpienia największym wydarzeniem była prezentacja Zenbooka Flip S, czyli składanego laptopa 2w1. Zaskakuje fakt, że Asusowi udało się uzyskać 10,9 mm grubości i wagę na poziomie 1,1 kg. To wyniki, które śmiało mogą konkurować z produktami Apple jak i Microsoftu. Urządzenie może być składane w dowolny sposób, dzięki czemu w dowolnej chwili można z komputera zrobić tablet. Ten autorski patent Asusa umożliwia obracanie ekranu o 360 stopni! 

Laptopy 2w1 nie powalają jeśli chodzi o podzespoły, ale w tym wypadku jest inaczej. W najmocniejszej konfiguracji, Zenbook posiada ekran 13,1 cala o rozdzielczości 4K, dysk SSD o pojemności 1TB oraz najnowszy procesor Intel I7 wspierany przez 16GB pamięci RAM. W urządzeniu zastosowano także nowy system chłodzenia, który ma wpłynąć pozytywnie na wydajność urządzenia. Ponadto laptop posiada także dwa porty USB typu C, które powoli stają się już standardem. Na pokładzie komputera znajdzie się rzecz jasna Windows 10, a dostępu do niego chronić będzie niewielki czytnik linii papilarnych. 

źródło: asus.com 

Dostępność i ceny 


Jak donosi serwis CNET, ceny nowego Zenbooka S mają zaczynać się od 1099 dolarów, czyli bardzo podobnie jak zaprezentowany niedawno Microsoft Surface Pro. Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży dopiero we wrześniu. Na razie nie wiadomo kiedy odbędzie się jego polska premiera, a także jak będą prezentować się ceny w złotówkach. O tym na pewno was poinformujemy. 


Autor: Bartłomiej Mazurek 

Przeczytaj również