Data modyfikacji:

Asystent Google po polsku. Podpowiadamy, jak z niego korzystać na smartfonach

Asystent Google jest dostępny już na smartfonach w języku polskim. W tym poradniku krok po kroku podpowiemy jak z niego korzystać, a także na jakich urządzeniach go zainstalujesz.

Czym jest Asystent Google? 

Asystent Google ma za zadanie pomóc w uzyskaniu podstawowych informacji przy wykorzystaniu komend głosowych. Sztuczna inteligencja powie  jaka jest pogoda, gdzie znajduje się najbliższa restauracja, a także jaki ruch aktualnie panuje na trasie do domu. Asystent zapisze również ważną datę w kalendarzu, umożliwi napisanie wiadomości bez konieczności korzystania z klawiatury, wykona proste obliczenia matematyczne i przetłumaczy tekst. 

Głosowe komendy współpracują także z urządzeniami inteligentnego domu. Do działania wystarczy mieć sprzęt zgodny z systemem Google Home. Uruchomienie odkurzacza automatycznego czy zgaszenie światła w pokoju nie stanowi najmniejszego problemu. To oczywiście tylko przykłady, bo możliwości polskiego Asystenta Google są dużo większe. Amerykański producent w najbliższych miesiącach będzie jeszcze rozwijał tą technologię.  

Asystent Google na telefonach z Androidem 

Asystent Google jest dostępny domyślnie na smartfonach, które mają zainstalowany system Android 5.0 lub nowszy. Większość smartfonów, które aktualnie są dostępne w sklepach oferują Androida 8.0 Oreo oraz najnowszego Androida 9.0 Pie. Posiadacze urządzeń z systemem Google nie muszą instalować żadnych dodatków. Asystenta głosowego można wywołać przytrzymując przycisk ekranu głównego lub wypowiadając frazę „OK Google”. Po uruchomieniu powinien pojawić się ekran główny, gdzie będziesz mógł zadać pytanie. 

Przykładowe smartfony współpracujące z asystentem Google 

Poniżej przedstawiamy smartfony wyposażone w system Android, które oferują świetne wyposażenie umożliwiające płynne działanie systemu i wypowiadanie komend głosowych. Niektóre z nich mają nawet specjalne funkcje ułatwiające korzystanie z asystentem Google. 

Samsung Galaxy S9 - świetny flagowiec w przystępnej cenie 


Huawei Mate 20 - duży wyświetlacz, solidne podzespoły 


Google Pixel 3 - ściśnij, aby wywołać asystenta 


Xiaomi Mi Mix 3 - dedykowany przycisk asystenta Google  


Asystent Google jest dostępny również na iPhone’ach 

Siri dostępna na iPhone’ach nie działa w języku polskim, dlatego użytkownicy smartfonów z logo nadgryzionego jabłka powinni zainteresować się Asystentem Google. W pierwszej kolejności musisz pobrać aplikację dostępną w AppStore. Po uruchomieniu możesz skonfigurować asystenta tak, aby uruchamiać go za pomocą komendy głosowej. Droga do tego jest nieco trudniejsza niż w przypadku telefonów z Androidem. Najpierw musisz wypowiedzieć komendę „Hey Siri”, a potem „Ok Google”. W tym momencie otrzymasz dostęp do głównego menu. Tradycyjną metodą do działania Asystenta Google jest po prostu otworzenie aplikacji. 

Przykładowe smartfony współpracujące z asystentem Google 

Z Asystentem Google współpracują wszystkie telefony Apple. Do naszych propozycji dodaliśmy najciekawsze naszym zdaniem urządzenia, które cieszą się aktualnie bardzo dużą popularnością. 

iPhone XR - piekielnie szybki 


iPhone X - elegancki i funkcjonalny 


iPhone 8 - ładowanie bezprzewodowe i dobry aparat 


iPhone 6S - tani iPhone wciąż na topie 


Przeczytaj koniecznie

Producenci stają na głowie, starając się ułatwić nam życie. Nowych urządzeń dla smart home będzie przybywać, dlatego warto śledzić informacje na ten temat. Poniżej znajdziesz kilka naszych najciekawszych artykułów związanych z inteligentnym domem. Dowiedz się więcej: