Data modyfikacji:

Bal przebierańców - top 5 oryginalnych pomysłów na przebranie dziecka

Top 5 oryginalnych pomysłów na przebranie dziecka

Zaaranżowanie oryginalnego i fascynującego balu karnawałowego jest bez niewątpliwie nie lada wyzwaniem. O ile dorosłe osoby, z uwagi na swoje dotychczasowe doświadczenie życiowe, wielokrotnie uczestniczyły w różnorakich balach, prywatkach, bankietach i przyjęciach, o tyle dla dziecka jest to coś zupełnie nowego.

Z tego też powodu wybór odpowiednio dopasowanego stroju dla dziecka może przysporzyć sporych trudności. Aby jednak móc swobodnie deliberować nad strojem karnawałowym dla dziecka, konieczne jest określenie celu i wybranie konwencji stylistycznej samej imprezy.

Kryteria, jakimi należy się kierować przy wyborze karnawałowego stroju dla dziecka

Podczas żmudnego procesu organizacji balu niezwykle istotną kwestią jest określenie motywu przewodniego uroczystości. O ile swoboda wybory stylistyki imprezy jest niezwykle szeroka w przypadku osób dorosłych, które z uwagi na swoją dojrzałość, mają zdolność łatwego odróżniania rzeczywistości od fikcji, o tyle w przypadku dzieci konwencja stylistyczna, w jakiej utrzymane jest dane przyjęcie, musi podlegać bardziej rygorystycznym ograniczeniom. 
Dzieci mają bowiem zdecydowanie inną wrażliwość postrzegania świata i innych ludzi, dlatego też sama uroczystość nie powinna nawiązywać do niezrozumiałych dla dziecka filmów, czy książek poruszających tematy, które jest w stanie zrozumieć jedynie osoba dorosła.

Przy wyborze leitmotivu imprezy warto rozeznać, jakie są ulubione kreskówki dziecka albo jakie seriale tudzież filmy fabularne ogląda nasza latorośl. Oczywiście należy przy okazji pamiętać, że tonacja kolorystyczna, która będzie dominować na samej imprezy, zależy od płci dziecka. Zaleca się stosowanie różu i pastelowych odcieni na imprezach przeznaczonych dla dziewczynek, podczas gdy na imprezach unisex, albo tych, które są dedykowane przede wszystkim chłopcom, najlepiej sprawdzą się stonowane i minimalistyczne barwy.

Oczywiście sprowadzanie różnic między poszczególnymi płciami jedynie do zmian w zaimplementowanej konwencji stylistycznej byłoby zbyt dużym uproszczeniem. Konkretnymi tematami imprez, które znakomicie sprawdzą się na balu dla dziewczynek, są elfy, wróżki ze świata fantasy oraz średniowieczne księżniczki.

Tymczasem chłopcom najbardziej przypadną do gustu imprezy, w których pojawi się statek piracki, eksploracja kosmosu tudzież ubóstwiani przez zachodnią popkulturę superbohaterowie.

Przygotowanie garderoby na dziecięce przyjęcie karnawałowe

Mając świadomość tego, że karnawał 2018 daje wyśmienitą sposobność wyzwolenia skrywanych dotąd pokładów kreatywności, które uwalniają się podczas przygotowywania imprezy dla dziecka, nie należy zapominać o kwestiach czysto organizacyjnych. Z tego tez powodu należy odpowiednio wcześnie wysłać estetycznie zaprojektowane zaproszenia dla uczestników imprezy, które poprzez swój charakter będą dobrze odzwierciedlały motyw przewodni imprezy i w których przyszli goście znajdą informacje na temat daty, godziny i miejsca wydarzenia.

Podczas wyboru nietuzinkowego ubrania, jakim bez żadnego cienia wątpliwości jest strój karnawałowy dla dziecka, trzeba wykazać się nie lada pomysłowością. O ile dla osób pracujących w branżach kreatywnych lub osób zawodowo zajmujących się kształtowaniem wizerunku celebrytów oraz ich dzieci, jest to stosunkowo łatwe zadanie, to jednak znajdą się osoby, które poczują się zdezorientowane w przytłaczającym gąszczu dostępnych propozycji.

Z tego tez powodu warto skorzystać z gotowych inspiracji, które pomogą wybrać niebanalne przebranie dla dziecka, w którym będzie ono wyróżniać podczas karnawałowej imprezy.

Stroje na bal przebierańców — oryginalne propozycje dla dzieci o różnym temperamencie

Niezwykle popularnymi strojami na imprezę karnawałową dla dzieci są:
  • strój wikinga,
  • przebranie królowej,
  • kombinezon superbohatera,
  • kostium cheerleaderki,
  • przebranie samuraja.

Chłopcom lubiącym średniowieczne klimaty, z którymi intuicyjnie kojarzą się takie postacie jak rycerze, wojacy, królowie i czarodzieje, zapewne przypadnie do gustu ciemny strój wikinga. Co ważne kostium barbarzyńcy uzupełniony jest o broń, czyli charakterystyczny topór oraz hełm z rogami, który w kulturze popularnej uznawany jest za znak rozpoznawczy skandynawskich barbarzyńców.

Oczywiście średniowieczna tematyka nie jest domeną zarezerwowaną wyłącznie dla chłopców. Również dziewczynki mogą przenieść się myślami w czasie dzięki czarującym kostiumom nawiązującym do tego okresu w historii ludzkości. Strój królowej jest niemal idealnym rozwiązaniem dla dziewczynki preferującej średniowiecze klimaty. Przepiękna, pokryta zamszem sukienka, trzymaną w barwie dojrzałej wiśni sprawi frajdę niejednej dziewczynce.
Warto podkreślić, że stroje na bal przebierańców nie muszą koniecznie nawiązywać do rzeczywistych wydarzeń z przeszłości oraz kultur, które zostały opisane w księgach historycznych. Dla chłopców idealnym rozwiązaniem będzie kombinezon superbohatera. Co ważne, na polskim ryku dostępna jest szeroka gama tego rodzaju przebrań. Dzięki temu chłopiec może na podczas jednego wieczoru bez większych trudności wcielić się w swoją ulubioną postać z komiksów Marvela.

Kostium cheerleaderki jest z kolei idealną propozycją dla dziewczynek odznaczających się żywym temperamentem. Kolorowy strój sprawi ogromną radość dziewczynce, a na otoczenie zadziała wprost elektryzująco. Co ciekawe tego typu przebranie, które może być zakupione podczas przygotowywań na okres karnawału, wykonane jest z elastycznych i przyjaznych dla skóry materiałów. Wszystkie wspomniane powody sprawiają, że strój cheerleaderkijest uniwersalną propozycją, która zachwyci nie tylko dziewczynki zafascynowane światem siatkówki i koszykówki. Warto podkreślić, że do kostiumu cheerleaderki zazwyczaj dołączane są efektowne, epatujące silnym jasnym blaskiem pompony, które są nieodłącznym elementem garderoby każdej prawdziwej cheerleaderki.

Bardzo oryginalnym strojem, który stanowi idealne rozwiązanie dla dziecka zafascynowanego dalekowschodnim uniwersum mangi i animi jest budzący respekt strój samuraja. Sytuacja ta nie dziwi z uwagi na fakt, że stroje te z jednej strony imponują swoim szczegółowym wykonaniem, z drugiej natomiast strony — dzięki sporemu nasyceniu elementów bezpośrednio nawiązujących do tradycji feudalnej Japonii — sprawia, że chłopiec na własnej skórze może odczuć atmosferę średniowiecza w Kraju Kwitnącej Wiśni. Przebranie samuraja w idealny sposób imituje metalowe osłony pokryte juchtem, które były nieodzowną częścią pierwowzoru. Strój wzbogacony jest o klasyczny japoński hełm oraz starannie wytworzoną miniaturową replikę mieczu katana.

Wybór idealnego przebrania dla dziecka testem kreatywności dla rodziców

Zgłębiając przedstawiony wykaz, warto zdać sobie sprawę, że wspomniane propozycje, choć niezwykle udane nie wyczerpują innych możliwości w zakresie doboru karnawałowego stroju dla dziecka. Podczas doboru konkretnego kostiumu warto zorientować się w zainteresowaniach naszej pociechy i zastanowić się nad tym, w jaki sposób pogodzić je z osobowością dziecka i tematem przewodnim konkretnej imprezy. Tylko w takim wypadku zasugerowany strój będzie źródłem radości dziecka oraz szczerej satysfakcji rodzica. Z tego też powodu przebranie dla dziecka na karnawał 2018 może być impulsem stymulującym twórcze myślenie dorosłych.

Przeczytaj również

kącik dla niemowlaka

Kącik dla niemowlaka. Jak urządzić kącik dla dziecka?

2020-07-07
Jak urządzić kącik dla niemowlaka, tak aby był praktyczny, wygodny, a jednocześnie gustowny? Skorzystaj z naszych podpowiedzi, które opierają się na cennych doświadczeniach innych rodziców.
dziewczynka

Wybieramy laptop edukacyjny dla dzieci

2020-07-01
Zamiast walczyć z elektroniką w życiu małego człowieka, podaruj mu gadżet, który wpłynie pozytywnie na jego rozwój – laptop edukacyjny dla dzieci. Czym kierować się podczas jego zakupu?
Sterylizator do butelek

Sterylizator do butelek

2020-06-29
Sprawdź nasz poradnik i wybierz sterylizator do butelek na miarę swoich potrzeb.
zabawki dla 8 latka

Popularne zabawki dla 8-latka

2020-06-22
Ośmiolatek to już nie maluch, którego cieszy każdy prezent – to już młody człowiek, który ma swoje zainteresowania, oczekiwania i preferencje. Dlatego właśnie wybór prezentu dla niego może przysporzyć niezłych trudności. Na szczęście my dokładnie wiemy, co ucieszy każdego chłopca w tym wieku – oto zabawki dla 8-latka, które na pewno okażą się trafione.
dziecko na plaży

Jaki krem z filtrem dla niemowląt wybrać?

2020-06-22
Czy dla trzeba zaopatrzyć się w specjalny krem z filtrem dla niemowląt? Rozwiewamy najczęstsze dylematy związane z kąpielami słonecznymi maluszków.
jak nosić noworodka

Jak nosić noworodka? Poradnik dla świeżych rodziców

2020-06-19
Wielu rodziców czuje obawy w związku z podnoszeniem i noszeniem delikatnego noworodka. Wystarczy jednak znajomość kilku prostych zasad, aby niepewność została zastąpiona przez pewne, a co ważne – bezpieczne dla dziecka ruchy. Jak nosić noworodka, jak go trzymać do odbicia i podnosić z łóżeczka? Oto poradnik dla świeżo upieczonych rodziców.