Data modyfikacji:

Bezpieczna kuchnia elektryczna - na co zwrócić uwagę?

Jednym z najważniejszych, ale zarazem i najbardziej niebezpiecznym urządzeniem w kuchni jest kuchenka elektryczna. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze? Jaki budżet należy przeznaczyć na kuchenkę? Zobacz, jak wybrać odpowiedni, bezpieczną kuchenkę elektroczną do Twojej kuchni. 

Co sprawdzić przed zakupem kuchenki?

Istotną informacją, z którą powinieneś się zapoznać, jest moc przyłączeniowa. Kolejna rzecz, na którą musisz zwrócić szczególną uwagę to rodzaj płyty grzewczej. Kuchenka elektryczna, zależnie od modelu, może być wyposażona w płytę ceramiczną bądź indukcyjną. Płyty ceramiczne mają tę wadę, że nagrzewają się dość długo, a także długo stygną. Z tego względu należy pamiętać, żeby nie myć płyty od razu po jej użyciu, ponieważ możemy się oparzyć. Zdecydowanie bezpieczniejsza jest pod tym względem płyta indukcyjna. Nie ma w niej elementów grzewczych, są natomiast cewki. Dzięki nim wytwarza się zmienne pole magnetyczne. Generuje to powstawanie prądów wirowych na dnie naczynia. Ogrzewa się więc zarówno garnek, jak i znajdująca się w nim potrawa. Chwilę po zdjęciu naczynia z indukcji, płyta przestaje być ciepła. Dzięki temu unikniesz oparzeń spowodowanych chwilą nieuwagi. Jest to rozwiązanie niezwykle przydatne dla domów, w których są dzieci. Warto także zaznaczyć, że jeśli coś wyleje się z garnka, to płyta wyłącza się. Łatwo można więc uniknąć ciężkich do usunięcia zabrudzeń. Warto jednak wspomnieć, że płyty indukcyjne współdziałają tylko z przeznaczonymi do nich garnkami. Nieodpowiednie naczynie nie zostanie przez tego rodzaju urządzenie wykryte.

Kuchenka elektryczna z piekarnikiem - co powinien mieć bezpieczny model?

Jeśli jesteś zdecydowany na model kuchenki z piekarnikiem, powinieneś wiedzieć, że są na rynku urządzenia, które wyróżniają się na tle innych zwiększonym bezpieczeństwem. To niezwykle istotne, ponieważ  potrawy przygotowywane w piekarniku potrzebują czasem nawet 240 stopni Celsjusza. Zwróć uwagę na to, czy model, którym jesteś zainteresowany, ma specjalne, nienagrzewające się drzwi. Takie kuchenki eliminują niebezpieczeństwo oparzenia. Funkcją, którą pokochają rodzice małych dzieci, jest blokada otwarcia piekarnika. To niezwykle ważne, zwłaszcza wtedy, jeśli masz dzieci, które uwielbiają spędzać z tobą czas w kuchni. Zwróć również uwagę na modele, w którym grzałki są ukryte. W czasie wyjmowania potrawy z piekarnika, dotknięcie ich będzie utrudnione.
Bezpieczna kuchenka elektryczna to niezbędnik w twojej kuchni. Warto wybrać urządzenie, które nie tylko uprzyjemni gotowanie, ale także zadba o bezpieczeństwo Twoje i Twoich dzieci, dzięki czemu nikniecie przykrych i nieprzyjemnych oparzeń.