Bielizna modelująca nie tylko dla plus size

Choć nie widać jej na pierwszy rzut oka, potrafi dodać pewności siebie. Bielizna modelująca to coś, co powinno znaleźć się w szafie każdej kobiety – niezależnie od figury i wagi. Dziś podpowiadamy, jakie elementy bieliźnianej garderoby będą najbardziej odpowiednie dla twojej sylwetki.

Krótka historia bielizny

Bielizna znana dzisiaj pojawiła się stosunkowo niedawno – bo dopiero pod koniec XIX wieku. Wtedy kobiety zostały uwolnione z ciasnych gorsetów, które noszone były praktycznie na co dzień. Współcześnie, można wprost przebierać w rodzajach, krojach i kolorach różnego typu bielizny, w tym również bielizny modelującej.

Bielizna modelująca jest dla każdego

Jednym z mitów na temat bielizny modelującej sylwetkę jest ten mówiący, że dedykowana jest ona tylko kobietom z nadmiarem kilogramów. Nic bardziej mylnego! Modelująca bielizna sprawdzi się praktycznie w każdym typie sylwetki, a jedną z jej głównych funkcji – poza ukrywaniem mankamentów – jest doprowadzenie sylwetki do równowagi. Odpowiednio dobrana bielizna pomoże ci również podkreślić twoje atuty.

Rodzaje bielizny modelującej

1. Gorsety

Ich funkcją jest przede wszystkim wyszczuplenie talii oraz uniesienie biustu. Są stosowane osobno – pod ubranie – ale też jako element ubioru, na przykład w wielu sukniach ślubnych. Gorset pomoże ukryć tzw. boczki.

2. Majtki i szorty korygujące

Idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą poprawić wygląd pupy (unieść ją) oraz wyszczuplić uda. Sprawdzają się, stosowane pod obcisłe ubrania, jak jeansy czy ołówkowe spódnice.

3. Stanik push-up

Zgadza się – stanik push-up to również bielizna modelująca. Jego zadaniem jest sprawienie wrażenia pełniejszego i bardziej uniesionego biustu.

4. Halka

Wyszczuplająca halka to lżejsza alternatywa dla gorsetu, łącząc jego działanie z funkcją majtek korygujących. Doskonale sprawdzi się noszona pod sukienkami.

Jaką bieliznę modelującą wybrać?

1. Figura typu „gruszka”

„Gruszki” cechują się drobnymi ramionami, wąską talią, małym biustem oraz wydatną pupą i udami. Aby zrównoważyć dysproporcje figury, „gruszki” powinny stosować staniki push-up wraz z korygującymi majtkami. Dzięki takiemu połączeniu, górna część sylwetki odrobinę zyska, zaś masywny dół wyda się lżejszy.

2. Figura typu „jabłko”

Jeśli masz bardzo wystający brzuch i duże piersi, najprawdopodobniej jesteś „jabłkiem”. Twoja sylwetka wyda się szczuplejsza, jeśli zastosujesz gorset wyszczuplający lub halkę. Śmiało sięgaj również po figi z wysoką talią, które „schowają” brzuszek.

3. Figura typu „kielich”

Ten typ sylwetki poznasz po szerokich ramionach i dużym biuście w połączeniu z wąską talią i biodrami. W tym wypadku, warto sięgnąć po coś, co zaznaczy talię – idealnie sprawdzi się gorset modelujący.

4. Figura typu „dzwon”

„Dzwon” charakteryzuje się wydatnym brzuchem i masywnymi pośladkami. Jeśli jest to twój typ sylwetki, postaw na bieliznę, która uniesie i wyszczupli te właśnie partie. Wybieraj majtki i szorty z wysokim stanem, które jednocześnie uniosą pośladki oraz spłaszczą brzuch.

5. Figura z małym biustem

Nie masz zastrzeżeń do swojej sylwetki, jednak nie jesteś zadowolona z rozmiaru swojego biustu? Z pomocą spieszą staniki push-up, po które bez obaw możesz sięgać na co dzień. Dobrze dobrany stanik zagwarantuje ci naturalny, subtelny efekt. Alternatywą dla stanika push-up będą specjalne wkładki, które można włożyć do standardowych biustonoszy.

Jak widać, bielizna modelująca nie jest propozycją wyłącznie dla kobiet plus size. Dzięki niej, zrównoważysz proporcje sylwetki tak, by wydawała się lżejsza. Który z modeli bielizny modelującej zamówisz dla siebie?
Autorka: Joanna Stanuch