Brexit po polsku - czyli poradnik survivalowca dla powracających

Stało się. Wielka Brytania w referendum postanowiła opuścić Unię Europejską. Tłumy naszych rodaków już wkrótce zawitają na polskiej granicy. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny poradnik must have by przygotować powracających na spotkanie z polską rzeczywistością.


Walizka

Przed powrotem do naszego pięknego kraju należy uzbroić się w pierwszą i najważniejszą rzecz, czyli odpowiednio dużą torbę.

 Szczególnie polecamy te na kółkach, którymi przewieziemy nawet najcięższe produkty. W sytuacji, kiedy torba lub walizka nie wystarczy, polecamy plecaki do 20 litrów. Najlepiej takie z dużą ilością przegródek.

Chodzi tutaj oczywiście o prezenty dla oczekujących członków rodziny.

Konstytucja


W kraju z najstarszą konstytucją w Europie nie może zabraknąć tego elementu w żadnym domu. Pod względem popularności bije ostatnio wszelkie rekordy.

Mówi się o niej w studiach telewizyjnych, na rocznicowych pochodach, stacjach metra a nawet bazarach. Nasz skarb narodowej zgody podbija również zachodnie rynki, czego przykładem jest choćby Parlament Europejski.

Dlatego nie czekaj. Bądź na czasie. Dla nowoczesnych osób Konstytucja RP również w wersji e-book.


Karimata i zestaw do gier

Koniec z samotnością pośród obcych narodów. Pełną wrażeń serie spotkań ze znajomymi, sąsiadami i innymi rodakami zapewnia nasza służba zdrowia.

Wszystko dzięki specjalnie przygotowanym i staranie pielęgnowanym kolejkom do specjalisty. 

Aby miesiące wyczekiwania na konsultacje przebiegały w przyjemnych warunkach warto zaopatrzyć się w karimatę oraz zestaw do gier , dzięki którym szybko zaprzyjaźnimy się z nowymi osobami. 


Kran po polsku

Po latach męki z angielskimi kranami, z których albo leci wrzątek, albo lodowata woda Brexit przynosi nam odrobinę przyjemności.

Woda letnia, ciepła, gorąca? Żaden problem. Zmieniaj temperaturę wody w dowolny sposób. Nie ma co sobie żałować tego luksusu.

Dla Geeków kranowych prawdziwy hit – bateria  z fotokomórką. Z takim sprzętem możemy bez obaw zapraszać znajomych z Anglii, by zobaczyli na czym polega prawdziwa cywilizacja.

500 +

Na koniec rzecz najważniejsza. Po legendarnym becikowym rząd przygotował prawdziwy hit – 500+.

Na duże rodziny czeka prawdziwy zastrzyk finansowy, który warto wykorzystać dla dobra naszych pociech.

Do tego celu przydatna będzie Świnka Skarbonka, która nie tylko będzie pięknie się prezentować, ale także niewydane pieniądze z 500plus przechowa na dłuuugie lata!

Brexit - odpowiednie przygotowanie przede wszystkim

Mamy nadzieję, że poradnik pomoże rodakom od dawna mieszkającym za granicą pokanać wszelkie bariery kulturowe w naszym kraju i pozwoli od razu z impetem wejść w polską rzeczywistość. Jaka by nie była.


Dawid Brandebura

Podobne artykuły

Ostatnio dodane artykuły