Data modyfikacji:

Buty EMU kontra UGG – które wybrać?

Przez jednych kochane, przez innych znienawidzone – buty EMU i UGG podbiły już cały świat. Zostały okrzynięte najbardziej aseksualnymi butami na świecie. Sprawdź, dlaczego kobiety je kochają, ile kosztują, z czego są wykonane i które są lepsze.

Z czego wykonane są EMU i UGG’i?

Buty w całości są wykonane ze skóry. Środek wyścielony jest wełną merynosów – gatunku owiec, które licznie występują w Australii. Jedyne tworzywo sztuczne to podeszwa. 

Wełna merynosów dostosowuje się do temperatury otoczenia – chłodzi, kiedy jest ciepło lub ogrzewa, kiedy jest gorąco. Tak zapewniają producenci obu marek. Jak jest naprawdę? Noga w jednych i drugich butach może się spocić, ale na pewno nigdy nie będzie ci w nich zimno.

Gdzie można kupić EMU i UGG’i?

Buty można kupić w sklepach internetowych – polskich i zagranicznych. Są trudnodostępne w sklepach stacjonarnych. Częściej na sklepowych półkach spotkasz EMU. Buty UGG najbardziej popularne są w Stanach Zjednoczonych i to właśnie tam kupisz je najtaniej.

Ile kosztują buty EMU?

Śniegowce dostępne są w czterech podstawowych dlugościach i przedziałach cenowych:

 • krótkie, nieco powyżej kostek: 400-650 zł
 • średnie, do połowy łydki: 450-700 zł
 • długie, obejmujące ¾ łydki: 600-900 zł
 • bardzo długie, sięgające powyżej kolana: 900-1300 zł

 • Buty EMU to nie tylko śniegowce. Marka sprzedaje także buty na lato: japonki, sandałki i balerinki. W swojej ofercie posiadają także buty zimowe, które w niczym nie przypominają śniegowców, np. ocieplane sztyblety. Jeśli jesteś fanką wełny, którą wyścielone są śniegowce, może zainteresować cię możliwość kupna pantofli EMU, którymi możesz cieszyć się o każdej porze roku w swoim domu.

  Ile kosztują buty UGG?

  Ceny butów są do siebie zbliżone, chociaż buty UGG w Polsce mogą kosztować o kilkaset złotych więcej niż w Stanach Zjednoczonych. 

  Czy EMU i UGG’i naprawdę są wodoodporne?

  Producenci zapewniają, że deszcz czy śnieg nie są im straszne, ale nie jest to do końca prawda. Buty obu marek można zaimpregnować, dzięki czemu będą mniej chłonąć wodę. Nie są jednak w pełni wodoszczelne. Nie polecam przechadzać się w nich po kałużach czy zakładać je, kiedy jest ulewa.

  EMU i UGG’i – które są bardziej wytrzymałe?

  Nosząc buty obu marek przez kilka sezonów, mogę z całą pewnością stwierdzić, że UGG’i mają jedną ważną przewagę nad EMU – są bardziej trwałe. Nawet zaimpregnowane EMU przemakały, zostawały na nich białe plamy od soli, których nie dało się zmyć. Podeszwa w EMU szybciej się starła a wełna szybciej ubiła, przez co buty szybko stały się za duże. UGG’i mimo tego, że ich nie zaimpregnowałam przed użytkowaniem, lepiej zniosły polską zimę. 

  Dlaczego warto je kupić?

  Zarówno buty Emu, jak i UGG są świetnym rozwiązaniem nie tylko na mroźne zimy. Sprawdzą sie też u wszystkich zmarzluchów, kiedy na zewnątrz jest po prostu chłodno. Można w nich chodzić nie tylko zimą, ale także jesienią i wczesną wiosną. Buty w środku ulegają wyprofilowaniu w trakcie użytkowania – owcza wełna się ugniata, dzięki czemu śniegowce dostosowują się do stopy. Oprócz tego, buty tego typu nie obcierają, nie uwierają w żadnym miejscu i nie powodują odcisków. Stopa może w nich wreszcie odpocząć.

  EMU i UGG – uwaga na podróbki

  Niestety, obuwie obu marek często jest podrabiane. Kupuj buty tylko u wiarygodnego źródła – w sklepach, które cieszą się zaufaniem wielu klientów. Nie zamawiaj butów z zagranicy, jeśli nie masz pewności czy są to na pewno oryginały. Niska cena powinna być pierwszym sygnałem, że coś jest nie tak. 

  Autorka: Natalia Ciszewska