Data publikacji:

Chłodzimy napoje. Przegląd lodówek turystycznych

Nie ma nic lepszego w upalne dni, niż dobrze schłodzony napój gazowany. Spędzając lato nad morzem lub jeziorem nie musisz już przejmować się, że lody się rozpuszczą, kanapki popsują, a ciepłe drinki nie zagwarantują upragnionego orzeźwienia. Z pomocą przychodzą lodówki turystyczne, których zadanie polega na tym, żeby twoje produkty zawsze były zimne i gotowe do spożycia. Nawet gdy na zewnątrz skwar.

Camry CR 8061 – duża pojemność

Propozycja firmy Camry skierowana jest przede wszystkim do większych rodzin lub dla osób lubiących dłuższe wypady poza miasto. Komora chłodząca o rozmiarach 45-30,4-33,7 cm pomieści aż 45 litrów zawartości. Wnętrze zostało odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu w lodówce bez problemu ustawisz kilka butelek 1,5 litrowych w pozycji pionowej. Lodówka samochodowa CR 8061 umożliwia dwa rodzaje podpięcia do prądu – poprzez sieć elektryczną 230 V oraz gniazdko zapalniczki w aucie o mocy 12 V. W obu przypadkach, maksymalna temperatura chłodzenia wynosi o dwadzieścia stopni Celsjusza mniej, niż temperatura otoczenia. Urządzenie posiada rozkładaną, wygodną rączkę, ułatwiającą transport.

Camry Cr 8061 45 L

(27)
od 399,00
Zobacz
Camry Cr 8061 45 L
Opinia od Władysław2018-10-13 Brak możliwości sprawdzenia w warunkach normalnego użytkowania. Rozruch sprawdzający wykazuje dopuszczalną dla uszu głośność wentylatora. Temperatura chłodzenia produktów wydaje się możliwa do osiągnięcia na akceptowalnym poziomie. Przy próbnym rozruchu osiągnięto po 1 godzinie pracy w sieci 230V temperaturę komory chłodzącej w wysokości +7oC...

Tessa TSA5000 – chłodzenie to nie wszystko

Lodówka turystyczna TSA5000 oferuje trochę mniejszą komorę niż wcześniej opisywany produkt Camry, ale za to posiada kilka innych, ciekawych opcji. Mimo wszystko, wnętrze o pojemności 32 litrów nadal może być uznawane za duże. Tutaj również zmieścimy kilka 1,5 litrowych butelek ustawionych w pozycji pionowej. Urządzenie firmy Tessa pozwala na zasilanie bezpośrednio z sieci oraz gniazdka zapalniczki samochodowej. Co ciekawe, model ten nadaje się zarówno do letnich wojaży oraz zimowych eskapad w góry. Dlatego jest to dobra propozycja dla osób, które podróżują nie tylko w okresie letnim. W gorące dni, TSA5000 ochłodzi żywność do 6°C, natomiast, gdy na dworze wieje chłodem, Tessa potrafi rozgrzać się do 65°C.

Teesa Lodówka Z Funkcją Grzania 24L (Tsa5000)

(4)
od 175,00
Zobacz
Teesa Lodówka Z Funkcją Grzania 24L (Tsa5000)
Opinia od wioletta2018-05-24 Bardzo elegancka ,w miarę pojemna ,mogła by być ciut większa ,ale to nie sprawia problemu .Jest estetyczna ,kolor też odpowiedni jeszcze nie wypróbowałam chłodzić ale już nie długo.

Waeco TropiCool TC-35FL – lodówka jak z laboratorium

Jeśli zastanawiałeś się, jaka lodówka turystyczna mogłaby zrujnować twój portfel, to właśnie znalazłeś odpowiedź. Propozycja firmy Waeco kosztuje sporo, ale zapewniam cię, że jest warta swojej ceny. Głównym atutem modelu TropiCool TC-35FL jest wykorzystanie wytrzymałego i skutecznego systemu Peltiera wykorzystywanego m.in. w laboratoriach do przechowywania oraz transportowania tkanek i preparatów biologicznych. Pełna forma izolacyjna z pianki poliuretanowej gwarantuje temperaturę aż do trzydziestu stopni Celsjusza mniejszą od temperatury otoczenia. Ponadto lodówka posiada tryb podgrzewania oraz elektroniczny panel sterowania, służący do kontrolowania pracy działania urządzenia.

Waeco TropiCool TC-35FL

(13)
od 1150,00
Zobacz
Waeco TropiCool TC-35FL
Opinia od Khaz2015-05-21 Trochę pomęczyłem Panów z obsługi sklepu Skylark, ale teraz uważam że było warto. Jeśli chodzi o lodówki termoelektryczne, to nie ma się co oszukiwać, nie ma lepszych produktów niż seria TropiCool firmy Waeco. Oczywiście wolałbym lodówkę sprężarkową, ale cena jest lekko zaporowa. Używam lodówki typowo weekendowo, turystycznie. Włożyć zimne...

Sencor SCM 4800 BL – mała i lekka

Mała lodówka turystyczna czasami bywa lepsza od wielkiego molocha, który bywa niekiedy trudny do przewożenia w mniejszych samochodach. Produkt firmy Sencor jest skierowany przede wszystkim do osób pijących napoje gazowane z puszki, bądź lubiących jednodniowe wypady nad jezioro lub polankę. Z danych udostępnionych przez producenta wynika, że lodówka pomieści aż jedenaście puszek o wielkości 0,33 l. Całkiem nieźle jak na ośmiolitrową komorę. Dużą zaletą modelu SCM 4800 BL jest także jego mała waga, wynosząca zaledwie 3.1 kg. Oznacza to, że lodówkę może ze sobą zabrać dziecko na biwak, bez zbytniego obciążania bagażu. Należy jednak wtedy pamiętać, że do podłączenia urządzenia do sieci elektrycznej wymagany jest konwerter napięcia, który trzeba dokupić oddzielnie.

Sencor Scm 4800 Bl

(1)
od 271,50
Zobacz
Sencor Scm 4800 Bl
Opinia od Kaśka2018-06-27 Kupiłam i jestem zadowolona. Podczas jednego urlopu była niezawodna. Zobaczymy na ile starczy.

Nvox A35G12 – lodówka na gaz

Kolejny, sporo droższy produkt, dedykowany osobom regularnie korzystającym z tego typu urządzeń. Jeśli więc dużo czasu spędzasz na podróżach (np. kamperem) i zastanawiasz się, jaka lodówka samochodowa byłaby dla ciebie najodpowiedniejsza, to koniecznie zapoznaj się z propozycją firmy Nvox. Jest to jednocześnie jedyna w tym zestawieniu lodówka na gaz z butli dostępnych na większości stacji benzynowych. Oprócz tego model A35G12 działa również po podłączeniu do zasilania 230V oraz samochodowego gniazdka 12 V. Sprzęt pracuje bardzo cicho dzięki zastosowaniu nowoczesnego agregatu, wykorzystującego technologię Absorption System. Ponadto Nvox posiada możliwość regulacji temperatury przy użyciu fabrycznie wbudowanego termostatu.

Nvox A35G12 35L 12V 230V Gaz

(2)
od 789,00
Zobacz
Nvox A35G12 35L 12V 230V Gaz
Opinia od Anatol2018-06-27 Dobrze trzyma temperaturę. Świetna nad polskie morze, gdzie umówmy się, nie ma tropikalnych upałów.

Kamai Atlantic – gdy zabraknie prądu

Tym razem produkt bardziej budżetowy, ale wcale nie gorszy od reszty. Największą zaletą modelu Atlantic jest praca w trybie pasywnym, co oznacza, że do działania niekoniecznie potrzebujemy dostępu do prądu. Oczywiście, urządzenie Kamai działa też po podłączeniu do gniazdka samochodowego i sieci elektrycznej, ale także świetnie radzi sobie, gdy jesteś w miejscu całkowicie pozbawionym prądu, np. na plaży. Należy tylko pamiętać, żeby zaopatrzyć się w specjalne wkłady do lodówki turystycznej, które potrafią utrzymać niską temperaturę nawet przez kilka godzin. Kolejną zaletą Atlantic jest wysokość pojemnika, w którym spokojnie umieścisz dwulitrowe butelki w pozycji pionowej.

Kamai ATLANTIC 24L 12/230V

(1)
od 189,00
Zobacz
Kamai ATLANTIC 24L 12/230V
Opinia od Henryk2015-05-31 Produkt posiadam niedawno, myślę że wszystko będzie ok.

Sencor SCM 3033BL – idealna do transportu

Lodówka turystyczna firmy Sencor pod względem działania nie różni się praktycznie niczym od konkurencyjnych produktów. Ją także możesz podłączyć ją do zasilania sieciowego 220 V, bądź wykorzystać gniazdo zapalniczkowi w aucie. Właściwie to model SCM 3033BL radzi sobie trochę gorzej z wysokimi temperaturami otoczenia, ponieważ jest w stanie zredukować ciepło jedynie o 15°C mniej. Dlaczego więc piszę o tym urządzeniu? Ponieważ ma jeden ogromny atut, którego nie znajdziesz w żadnym innym wymienionym wcześniej sprzęcie. Mianowicie, chodzi o możliwość składania lodówki niczym zwykłej, materiałowej torby na zakupy. W ten sposób możesz w łatwy sposób przetransportować ją nawet na rowerze. Nie będzie też zagracała mniejszego samochodu.

Sencor Lodówka Scm 3033Bl

(2)
od 249,00
Zobacz
Sencor Lodówka Scm 3033Bl
Opinia od Gośka 2017-06-15 Żadnych zastrzeżeń
Tekst: Łukasz Morawski / ekspert.ceneo.pl