Data publikacji:

Cichy odkurzacz - 5 najcichszych odkurzaczy

Wybór odkurzacza, który spełni wszystkie nasze oczekiwania, wcale nie jest rzeczą prostą. Podczas zakupu pod uwagę należy wziąć co najmniej cztery cechy, jakimi powinien się charakteryzować. 
Jeżeli odkurzacz ma być przeznaczony do usuwania trudnych zanieczyszczeń, przydatny w domach, w których mieszkają psy albo koty, to jego najważniejszą cechą będzie moc silnika oraz moc ssania – i należy wiedzieć, że są to dwa odrębne parametry. Coraz więcej osób cierpi na alergie, a odkurzacz, zanim usunie kurz, zwykle powoduje, że unosi się on w powietrzu. W takiej sytuacji warto zdecydować się na odkurzacz z dobrej jakości filtrami.

Do dużego mieszkania najlepiej zakupić odkurzacz z długim kablem, który ułatwi dotarcie do wszystkich zakamarków. Kobiety z pewnością docenią też takie, które zbyt wiele nie ważą. Jedną z najważniejszych cech dobrego odkurzacza, jest jednak jego cicha praca. Pozwala to na sprzątanie nawet w sytuacji, gdy dzieci śpią lub współmałżonek uciął sobie poobiednią drzemkę, albo domownicy chcą bez przeszkód oglądać telewizję czy słuchać muzyki.

Czasem nasz tryb życia lub jakaś wyjątkowa sytuacja zmuszają nas do robienia porządków późną nocą, wcześnie rano a nawet w niedzielę i święta, z cichym odkurzaczem możemy mieć pewność, że do naszych drzwi nie zapuka żaden poirytowany sąsiad. 

Na rynku bez trudu znajdziemy ciche odkurzacze renomowanych firm. W swojej ofercie ma go między innymi firma Electrolux. Odkurzacz Elektrolux ultrasilencer, to produkt, który powstał z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Jego zaletą jest także opływowy kształt, który sprawia, że odkurzacz zgrabnie omija przeszkody w postaci mebli i ścian. Do jego produkcji wykorzystano patent stosowany od dawna w motoryzacji – wyposażony został bowiem w zderzaki.

Odkurzacz Electrolux ultrasilencer ma wszystkie cechy, jakie powinien mieć odkurzacz doskonały. Ma długi kabel, a pomimo cichej pracy charakteryzuje go duża moc, a co za tym idzie, skuteczność. Jego zaletą jest także prosty sposób wymiany worków oraz teleskopowa rura. Odkurzacz ten charakteryzuje też duża skuteczność – już jednokrotne odkurzenie powierzchni przynosi doskonały efekt.

Radzi sobie również bez problemów z oczyszczaniem gęstych i kudłatych dywanów, a także wykładzin dywanowych. Model ten wyposażony jest w kilka rodzajów szczotek, z których każda przeznaczona jest do innego rodzaju powierzchni.

Ach, jak przyjemnie!

Cichą pracą charakteryzuje się też produkt firmy Bosch. Przyjemny odgłos, jaki wydaje podczas porządków to zasługa dźwiękoszczelnej obudowy, w którą został wyposażony.

Odkurzacz Bosch BGB45331 to model, który pokochają nie tylko spragnieni ciszy, jest także idealny dla osób cierpiących na alergie. Został w nim zamontowany filtr, a używane w nim specjalne, antyalergiczne worki, gwarantują bardzo efektywne oczyszczanie. Składają się bowiem z kilku warstw, a ich duża szczelność wpływa także pozytywnie na żywotność odkurzacza. Ten model charakteryzuje się ciekawym, nowoczesnym designem, opływowymi kształtami i jest wyposażony w długi kabel.

O to, by odkurzacz nie był hałasującym intruzem w naszym domu zatroszczyła się także firma Zelmer, która wypuściła na rynek bardzo cichy odkurzacz klasy A. Zelmer Syrius ZVC415SP to niewielkie i bardzo poręczne urządzenie. Doskonale oczyści nie tylko podłogi i inne powierzchnie, ale także powietrze, ponieważ zastosowane zostały w nim filtry powietrza.

Specjalny sygnalizator informuje o konieczności ich wymiany, dzięki czemu mamy pewność, że filtr spełnia swoją rolę. Godną uwagi funkcją tego modelu jest możliwość regulacji mocy ssania. Z lekko zakurzonymi powierzchniami nietrudno sobie poradzić, ale do usunięcia większych zanieczyszczeń niezbędny jest odkurzacz do zadań specjalnych.

Takie możliwości ma właśnie odkurzacz marki Zelmer. Został wyposażony w funkcje regulowania mocy ssania i dostosowywania jej do rodzaju i stopnia zabrudzeń. Zaletą tego odkurzacza jest także specjalny wąż – typu flexi, który jest bardzo elastyczny, dzięki czemu można go wykręcać w różne strony, bez obaw, że pęknie czy się uszkodzi.

W odkurzaczu tym został umieszczony schowek, w którym można przechowywać wszystkie akcesoria, które są na jego wyposażeniu. To model niedrogi o doskonałej jakości i wyjątkowo cichy. 

Nowocześnie i na błysk!

Ciekawą ofertę stanowi też niezwykle cichy odkurzacz Carneo Smart Cleaner 710. To automatyczne urządzenie nowej generacji. Źródłem jego zasilania jest akumulator. To odkurzacz bardzo łatwy w obsłudze. Wystarczy go odpowiednio zaprogramować, by samodzielnie doprowadził nasze mieszkanie do idealnego stanu. Został wyposażony w takie funkcje, jak automatyczne odkurzanie czy programowanie czasu pracy. Ten nowoczesny model, przypominający swoim wyglądem małego robota, do czyszczenia powierzchni wykorzystuje nie tylko tradycyjne ssanie, ale też ultrafiolet, który ma za zadanie dezynfekować sprzątane miejsca.

Carneo Smart Cleaner 710 wyposażony jest także w czujniki, dzięki którym zgrabnie omija meble i schody. Jest przeznaczony do różnego typu podłóg – równie dobrze poradzi sobie z oczyszczaniem z kurzu paneli, parkietu, co linoleum, wykładzin czy kafelków. Dzięki możliwości zaprogramowania czasu pracy, odkurzacz ten może wykonywać swoją pracę, gdy domownicy są w pracy, w szkole czy na zakupach, skąd wracają do wysprzątanego mieszkania.

Odkurzacz może też „dostać polecenie” wysprzątania całego mieszkania lub tylko jednego pomieszczenia. Wyposażony jest także w mopa, który jest w stanie usunąć stary, zaschnięty brud. Odkurzacz ładuje się w stacji dokującej, do której samodzielnie wraca po zakończonej pracy. Do zacnego grona najciszej pracujących odkurzaczy zalicza się również produkt firmy Adler – model AD 7017. To odkurzacz bezworkowy, charakteryzujący się bardzo dużą siłą ssania. Wśród akcesoriów, w jakie został wyposażony znajduje się między innymi szczotka 3D z wysuwanym włosiem oraz szczotka do tapicerki. Jego zaletą jest nie tylko bardzo cichy podczas pracy - uniknąć hałasu pomagają także bardzo miękkie kółka, w jakie został wyposażony. Są one również gwarancją tego, że nie uszkodzą bardziej delikatnych podłóg.

Model ten ma też bardzo praktyczny uchwyt, który umożliwia przenoszenie go bez konieczności schylania się. Pomocny jest również podczas opróżniania pojemnika ze zgromadzonych w nich śmieci. Odkurzacz firmy Adler to model bardzo ergonomiczny i niedrogi.


Wybór odpowiadającego naszym potrzebom odkurzacza nie jest łatwy, ale jest tak dlatego, że na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych i spełniających wysokie wymagania produktów. Z pewnością żaden z nich nie zawiedzie naszych oczekiwań!

Przeczytaj również: 10 najlepszych cichych odkurzaczy

Przeczytaj również