Data publikacji:

Co kupić miłośnikowi filmów? Gadżety dla kinomanów

Szeroko rozumiana popkultura jest tak bogata w zawartość, że właściwie każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Kinomaniacy często chcą w jakiś sposób wyrazić swoje przywiązanie do konkretnej marki, dlatego dobrym rozwiązaniem dla fana filmów są gadżety filmowe. Poniżej znajdziecie kilka propozycji akcesoriów, które obowiązkowo powinny trafić w wasze ręce.

Koszulki – dla lepszej prezencji

Jednym z bardziej atrakcyjnych, a jednocześnie uniwersalnych, sposobów na pokazanie swojego uwielbienia do danego filmu jest nabycie koszulki z jego logo. Praktycznie wszystkie większe dzieła posiadają własne nadruki, dlatego nie musicie obawiać się, że nie znajdziecie nigdzie T-shirta z „Gwiezdnymi Wojnami” lub „Avengersami”. Podczas kupna należy natomiast uważać, żeby nie naciąć się na tandetne podróbki, które próbują żerować na popularnych dziełach. Najlepiej więc sprawdzić, czy koszulka jest licencjonowana, ponieważ tylko w ten sposób będziecie mieli pewność, że jakość materiału oraz nadruku stoi na wysokim poziomie.

Kubki – dla lepszego smaku kawy

Kolejne akcesorium, które doskonale pokaże uwielbienie dla konkretnej serii filmowej. W końcu nikt nie napiłby się zbawiennej porannej kawy z byle jakiego kubka. Podobnie jak w przypadku koszulek, tutaj również macie ogromne pole do manewru, gdyż producenci prześcigają się w pomysłach na jak najbardziej pokręcone i nietypowe kubki. Przykładowo, fani „Gwiezdnych Wojen” znajdą w sprzedaży naczynie w kształcie hełmu Dartha Vadera lub szturmowca. Oprócz standardowych kubków, z jakich korzystacie w domu lub pracy, znajdziecie też licencjonowane termosy lub kubki termiczne sygnowane logosami z filmów.

Plakaty – do zakrycia pustych ścian

Plakaty współczesnych filmów często nie mają nic wspólnego ze sztuką. Ich celem jest zaprezentowanie motywu przewodniego dzieła oraz najważniejszych aktorów w nim występujących. Z tego właśnie powodu jesteśmy straszeni wielkimi głowami, białymi tłami i kiepskim photoshopem. Na szczęście, wytwórnie przygotowują też alternatywne plakaty, służące często za teaser filmu w jego wczesnej fazie produkcji. Te prezentują się naprawdę okazale – cechuje je oryginalność oraz nietuzinkowe podejście do tematu. Przepięknie prezentują się postery do „Batman vs Superman: Świt sprawiedliwości”. Dzieło Zacka Snydera było fatalne, ale nie można odmówić uroku klimatycznym plakatom, jakie powstały w celu promocji filmu.

Figurki i popiersia – do ozdoby półek

Część z was może powiedzieć, że figurki z postaciami z filmów są dziecinne, ale nie mogę się z tym zgodzić. Lekki infantylizm jest wpisany w sztukę kolekcjonerską, ponieważ tylko w ten sposób jesteśmy w stanie przyjąć zabawę różnymi formami. Idealnym przykładem są tutaj gadżety z serii Funko POP, które na pierwszy rzut oka wyglądają jak typowe akcesoria dla dzieci. W rzeczywistości, są to figurki, które często prezentują postacie z dzieł przeznaczonych dla dorosłego odbiorcy, m.in. „Gry o tron” czy „Kingsmana”. W sprzedaży znajdziecie figurki przedstawiające pełne sylwetki postaci oraz popiersia skupiające się wyłącznie na głowie konkretnego bohatera. Nic tak nie ozdabia półki z filmami, jak czerep Terminatora.

Zabawki – do tworzenia własnych historii

Dzieciaki żyją w fantastycznych czasach. Dostęp do zabawek inspirowanych kinowymi i serialowymi dziełami jest niesamowity. Każda duża franczyza posiada własne akcesoria, o których marzy każdy młodszy odbiorca. Przecież „latanie” po osiedlu w masce Iron Mana, czy pokonanie kolegi przy pomocy młota Thora to synonim dobrej zabawy. Oprócz tego, w sklepach znajdziecie też całą masę innych gadżetów dostosowanych do potrzeb waszych pociech. Wybór jest wręcz nieograniczony, począwszy od figurek z ruchomymi kończynami i klocków LEGO, poprzez w pełni funkcjonalne walkie talkie, a na wyrzutniach piankowych pocisków kończąc.

Pozostałe akcesoria – dla każdego coś innego

Filmowych gadżetów jest tyle, na ile producentom pozwala ich wyobraźnia. Właściwie w każdej kategorii produktowej znajdziemy akcesoria sygnowane logiem znanych marek. Oprócz wcześniej wymienionych rzeczy, możecie znaleźć dla siebie filmowy plecak lub metalowe przypinki, które do niego przyczepicie. Uczniowie mogą z kolei zaopatrzyć się w specjalne zeszyty czy inne akcesoria biurowe potrzebne podczas lekcji w szkole. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupić też pojemnik na kanapki z postaciami z Marvel Cinematic Universe. Jak widzicie, możliwości są wręcz nieograniczone i tylko od was zależy, w jaki sposób wyrazicie swoją miłość do kina.
Autorka: Łukasz Morawski