Data modyfikacji:

Co potrafią nowoczesne pralki? Przegląd sprytnych funkcji, które mogą ci się przydać

Czy wiesz, że nowoczesne pralki można podłączyć do Internetu? Lub sterować nią za pomocą smartfona? Pranie może być znacznie łatwiejsze, jeśli postawisz na pralkę automatyczną w nowoczesnym wydaniu. Oto kilka ciekawych funkcji pralek, które mogą zrewolucjonizować twoje podejście do prania ubrań.
Jaką pralkę wybrać? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle trudna – w gąszczu różnego rodzaju urządzeń trudno wyłuskać to, które spełni twoje oczekiwania. Warto jednak stawiać na nowoczesne rozwiązania, ponieważ mogą one znacznie ułatwić ci życie. A jak wiadomo – obowiązki domowe nie należą do najprzyjemniejszych czynności na świecie. Może więc pralka mogłaby wyręczyć cię z części całej tej krzątaniny wokół prania? Jeśli szukasz ciekawych rozwiązań, poznaj nowoczesne funkcje pralek automatycznych, dzięki którym pranie ubrań wcale nie będzie takie straszne.

Inteligentna pralka, czyli jaka?

Aby cała ta zabawa ze sterowaniem pralką za pomocą smartfona była możliwa, konieczne jest podłączenie urządzenia do sieci Wi-fi. Następnie po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji na smartfonie, będąc w pracy, na spacerze czy zakupach, możesz uruchomić pralkę. To może wydawać się nieco niepotrzebną funkcją, bo przecież urządzenia z opcją programowania startu dostępne są w sprzedaży nie od dziś. Ale możliwość sterowania za pomocą smartfona zwiększa twoje pole do manewru – bo wyobraź sobie, że jednak szybciej wychodzisz z pracy, więc wraz z opuszczeniem biura odpalasz pralkę. Po powrocie do domu pozostaje ci tylko rozwieszenie ubrań, bez konieczności czekania, aż urządzenie skończy działać. Jednak to nie wszystko - pralka z dostępem do Internetu może znacznie więcej.
Przede wszystkim inteligentna palka pozwoli ci na skuteczne kontrolowanie kosztów prania. Aplikacja współpracująca z urządzaniem wyliczy zużycie wody przy danym załadunku oraz środków czyszczących. Kolejna rzecz to badanie stanu technicznego. Jeśli w twojej inteligentnej pralce automatycznej wystąpi jakaś usterka, poprzez aplikację możliwe będzie łatwe zdiagnozowanie problemu oraz znalezienie na niego recepty. Co więcej, w ten sposób możesz też znaleźć pomoc techniczną, ponieważ program znajdzie dla ciebie autoryzowany serwis techniczny.

Dozowanie środków czyszczących

Wielu z nas wydaje się, że jeśli nasypiemy do prania większą ilość proszku, to wyciągniemy z pralki lepiej wyczyszczone ubrania. Niestety jest to błędne myślenie. Po pierwsze zbyt duża ilość proszku negatywnie wpływa na jakoś ubrań – jeśli bęben jest mocno zapieniony, trudniej wypłukać ubrania. W rezultacie są one nieprzyjemne w dotyku i często pojawiają się na nich zacieki. Oznacza to dyskomfort podczas noszenia oraz konieczność ponownego prania.

Dlatego świetnym rozwiązaniem tego problemu są funkcje dozowania środków czyszczących. Zaawansowane technologicznie pralki automatyczne nie dość, że ważą pranie to jeszcze oceniają rodzaj zapakowanej do bębna odzieży oraz stan jej zabrudzenia. Na tej podstawie urządzenie samodzielnie dobiera niezbędną ilość detergentów. Dzięki temu nie dość, że unikniesz ryzyka, iż z powodu nadmiernego zapienienia twoje ubrania będą kiepsko wyglądać, to jeszcze zoptymalizujesz zużycie środków czystości w domu – kolejny sposób na oszczędności.

Funkcja Add Wash

To prawdziwa rewolucja dla zapominalskich. Albo nawet dla wszystkich, bo komu się nie zdarzyło przeoczyć koszulki czy spodni przed włożeniem ubrań do pralki? Ten problem rozwiązuje funkcja Add Wash, czyli dodawania prania w trakcie pracy urządzenia . W praktyce wygląda to tak, że pralka automatyczna jest wyposażona w dodatkowe niewielkie drzwiczki, przez które można włożyć do bębna zapomniane wcześniej ubrania. Całość jest tak zaplanowana, że nie ma potrzeby zatrzymywania pracy urządzenia, ale jednocześnie nie pojawia się ryzyko, że woda wycieknie przy dokładaniu ubrań. To świetne rozwiązanie, które przełoży się na realne oszczędności w twoim gospodarstwie domowym, ponieważ unikniesz konieczności nastawiania kolejnego prania z niepełnym bębnem. Poza tym zaoszczędzisz też czas niezbędny do wykonania następnego prania. Same plusy.

Funkcja pupil

Każdy, w kogo domu żyją zwierzęta, wie doskonale, jak uciążliwym problemem może być wszechobecna zwierzęca sierść. Nierówna walka z nią nie kończy się na odkurzaniu podłóg i dywanów, ponieważ sierść kotów, psów i innych zwierzaków ma to do siebie, że lubi osiadać na ubraniach. Dobrym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest pralka automatyczna z funkcją pupil. Program tego typu jest skonfigurowany tak, aby urządzenie dodatkowo odwirowało oraz wypłukało pranie za pomocą podgrzanej wody. Dzięki temu z włókien ubrań znacznie skuteczniej wypłukiwana jest sierść.

Na koniec warto dodać, że ciekawą opcją są pralki, które obracają bęben w różnych kierunkach lub tylko częściowo nim kołyszą. To pozwala z jednej strony na dodatkowe skrócenie czasu pracy, a co za tym idzie bardziej ekologiczne pranie. Z drugiej taka funkcja pralki automatycznej sprawia, że możesz bez obaw parć w jej wnętrzu nawet bardzo delikatne materiały.
Panasonic konsekwentnie promuje swoje telewizory jako sprzęt, przeznaczony dla wielbicieli kina i użytkowników, którzy marzą o przeniesieniu kinowej magii do swojego salonu. Nie inaczej jest w przypadku modelu Panasonic TX-65EX600E, do którego kluczowych cech należą wysoka wierność wyświetlanego obrazu. Odpowiada za nią m.in. wsparcie dla kilku standardów HDR, jak stosowany w przypadku dysków Blu-Ray HDR10 czy Hybrid Log Gamma promowany przez BBC i japoński koncern NHK.

Projektanci telewizora przewidzieli również możliwość niewielkiej personalizacji, za która odpowiada rozwiązanie o nazwie Switch Design. Jego celem jest możliwość regulowania odległości, w jakiej znajdują się nóżki telewizora, dopasowując go do miejsca, w którym jest ustawiony – od szerokich półek po szafki, których szerokość jest znacznie mniejsza od szerokości telewizora. Telewizor jest także wyposażony w funkcje smart. Za ich kontrolę odpowiada interfejs my Home Screen, oparty na systemie operacyjnym Firefox OS.

A jeśli szukasz nowej pralki, zajrzyj na Ceneo.pl, gdzie czeka na ciebie najwięcej atrakcyjnych ofert na sprzęt AGD.