Co powinien przynieść Zajączek? Wielkanocne prezenty dla dzieci

Podczas gdy obdarowywanie bliskich upominkami na stałe weszło już w kanon czynności związanych z Wigilią Bożego Narodzenia, święta Wielkiej Nocy nie kojarzą się w naszym kraju tak mocno z kupowaniem prezentów.

 

Zajączek wielkanocny obdarowujący dzieci upominkami to tradycja zaczerpnięta z Zachodu, która jednak coraz silniej oddziałuje również w naszym kraju. Powszechnie jednak przyjmuje się zasadę głoszącą, iż  prezenty Wielkanocne mają mieć skromniejszy charakter w porównaniu z gwiazdkowymi. Co zatem wybrać dla najmłodszych podczas zbliżającego się okresu świątecznego?

 

Słodycze jako podstawa

Zgodnie ze świecką tradycją, a także jej bajkowymi adaptacjami, zając wielkanocny wędrował z koszykiem pełnym słodyczy. Te zaś rodzice czasem chowają w ogrodach lub mieszkaniach i zachęcają dzieci do poszukiwań. Czekoladowe zajączki, kurczaczki i jajka cieszą się nieustannym powodzeniem u dzieci. W tym szczególnym wypadku można poczynić odstępstwo od całorocznego dbania o stan uzębienia potomka i dorzucić do każdej paczki garść łakoci bezpośrednio związanych z Wielkanocą.

 

Kolorowy zajączek i pisanki z papieru

Prezenty na Wielkanoc dla dzieci nie tylko powinny bawić, ale także rozwijać. Jeżeli nasze kilkuletnie szczęście przejawia szczególną ochotę do barwienia kartek kredkami bądź flamastrami, kupmy mu zestaw wielkanocnych kolorowanek. Przyjemne z pożytecznym można także połączyć sięgając po wycinanki – nie dość, że usprawniają zdolności manualne, to jeszcze dają dziecku możliwość współuczestniczenia w procesie dekorowania mieszkania ozdobami wielkanocnymi.

Z kolei czytanki dotyczące świąt Wielkiej Nocy przyczynić się mogą do zwiększenia zasobów słownikowych dziecka i zapoznania go z historią oraz tradycją.

 

Gry planszowe dla dzieci

Planszówki to natomiast połączenie wspaniałej zabawy z ćwiczeniem u najmłodszych obu półkul mózgu. Niektóre bardziej stymulują dziecko do liczenia i analizowania, inne zaś wymagają kreatywności. Do tego, rzecz jasna, przekazują spory bagaż wiedzy ogólnej. Gry planszowe mogą stanowić miły i aprobowany przez wszystkich członków rodziny sposób spędzania wolnego czasu.

 

Zając wielkanocny w wersji pluszowej

Niewiele zabawek cieszy dziewczynki bardziej, niż pluszowe maskotki. Przytulanki wielkanocne to oczywiście nie tylko zające, ale też kurczaczki, baranki czy przypominające je owieczki. Sprawienie córce przyjaciela, powiernika sekretów i towarzysza rozlicznych zabaw w jednej osobie bez wątpienia spotka się z wyrazem wdzięczności.

 

Przygotuj syna na wodną bitwę

Wprawdzie tradycja śmigusa-dyngusa zdaje się cieszyć w Polsce coraz mniejszą popularnością, jednak dla wielu chłopców Lany Poniedziałek to wciąż świetna zabawa i jeden z weselszych dni w roku. Jeżeli Twój syn zalicza się do tej grupy, niechaj zając wielkanocny przyniesie mu w paczce pistolet na wodę. Warunkiem koniecznym do takiej zabawy jest jednak rzecz jasna prawdziwie wiosenna pogoda za oknem.

 

A jeśli mowa o wiośnie za oknem…

…spraw dziecku prezent, który zachęci go do zabawy na świeżym powietrzu! Dla harmonijnego rozwoju dziecka aktywność fizyczna jest wręcz niezbędna, a każda z poniższych propozycji może skutecznie przyczynić się do oderwania młodego człowieka od ekranu komputera, telewizora, bądź tabletu.  Zależnie od wieku i płci dziecka, może to być pierwszy rowerek (w tym przypadku niekoniecznie wpisujący się w trend skromnych upominków), rolki, piłka nożna bądź latawiec. Kto wie, być może zajączek przyczyni się do wykształcenia w dziecku prawdziwego zamiłowania do sportu bądź aktywnego trybu życia!

 

Jeszcze więcej prezentów dla dzieci na Wielkanoc

Wielkanocne Prezenty dla dzieci to niezwykle obszerna branża. Zając wielkanocny zawsze jest w stanie mieć w zanadrzu kilka propozycji nie mieszczących się bezpośrednio w powyższych kategoriach. Może to być wielkanocny kalendarz z dziesięcioma niespodziankami w środku, zestaw do odlewania i malowania jajek, bądź po prostu jedna z ulubionych bajek brzdąca na DVD. Ostatecznie jednak to Wy, szanowni rodzice, wiecie najlepiej, z czego Wasze dziecko ucieszy się najbardziej. Życzymy udanych zakupów i wesołych, rodzinnych Świąt.