Data modyfikacji:

Prezent na zajączka – jaki prezent na zajączka wybrać?

Chyba nie istnieje człowiek, który nie lubi otrzymywać i dawać upominków, szczególnie dzieciom, które cieszą się szczerze i w nieskrępowany sposób okazują radość. Nic zatem dziwnego, że już nie tylko na Boże Narodzenie czy Dzień Dziecka, ale również w okresie wielkanocnym coraz częściej obdarowujemy najmłodszych podarunkami. Jaki prezent na zajączka wybrać, żeby sprawić im najwięcej radości? Podpowiedzi na pewno pomogą podjąć dobrą decyzję.

prezent na zajączka

Komu i kiedy zajączek wielkanocny przynosi prezenty?

Jeszcze kilka lat temu w niektórych częściach Polski zwyczaj obdarowywania dzieci prezentami nie istniał, a niektórzy byli zdziwieni, kiedy się z nim spotykali. Popularny był jedynie w zachodniej części kraju. W dobie internetu coraz częściej mówi się o wielkanocnych upominkach i wiele dzieci w całej Polsce może liczyć na miły prezent na zajączka.

Zwyczaj ten dotarł do nas z Niemiec, gdzie dużą popularnością cieszy się chowanie jajek i słodyczy w domu lub ogrodzie. Odbywa się to w Niedzielę Wielkanocną. Dzieci wierzą, że ukrywa je dla nich zając i z wielką radością ich szukają. Kiedy zajączek przynosi prezenty u nas? Najczęściej poszukiwania mają miejsce również w świąteczną niedzielę. Zazwyczaj poza słodyczami dzieci mają szansę znaleźć drobne upominki, niektórzy rodzice decydują się również na pokaźnych rozmiarów pełnoprawne prezenty.

Prezent na zajączka dla niemowlaka

Coraz częściej prezent od zajączka wielkanocnego to coś innego, niż słodycze. W przypadku najmłodszych dzieci do ukończenia roku jest to szczególnie ważne, ponieważ najlepiej jest nie podawać im słodkości wcale. Co im w takim razie podarować? Maluchy docenią przede wszystkim nowe zabawki, które pozwolą im zaspokajać potrzebę dotykania, poznawania i gryzienia, a więc dobrej jakości gryzaki, grzechotki wydające przyjemne dźwięki, a także wszelkiego rodzaju piłeczki sensoryczne.

Świadomi rodzice docenią z pewnością możliwość kupienia szerokiej gamy produktów z dobrych i bezpiecznych materiałów, zamiast plastiku. Świetnym pomysłem na prezent na zajączka dla niemowlaka jest kontrastowa piłeczka Takane, która dla maluchów jest przedmiotem fascynującym – można ją chwytać na różne sposoby, oglądać ze wszystkich stron, popychać, kopać i brać do buzi. W środku jest też ukryta grzechotka.

Prezent na zajączka dla roczniaka i dwulatka

Co warto zaproponować zafascynowanym światem odkrywcom? Zawsze dobrym pomysłem są różnego typu drewniane układanki dostosowane do wieku, które pomagają w nauce logicznego myślenia i dzięki którym małe rączki mogą rozwijać prawidłowy chwyt. To również dobry wiek na budowanie piramid i pierwszych konstrukcji z prostych klocków.

Bez względu na płeć, warto zaopatrzyć dziecko w miękkie pluszowe zwierzątka. Idealny będzie słynny zajączek firmy Jellycat, który do Świąt Wielkanocnych pasuje tematycznie, ale sprawdzą się też inne maskotki tego producenta. Znane są z miękkości i podbijają dziecięce serca na całym świecie. Świetnym prezentem są również szmaciane lalki lub bobasy wraz z akcesoriami, które wiele dzieci bardzo lubi. Wbrew pozorom, zabawa lalkami jest bardzo rozwijająca, wpływa pozytywnie na poziom empatii, umiejętność opiekowania się innymi oraz poprawia sprawność manualną.

Prezent od zajączka dla przedszkolaka

Starsze maluchy w wieku przedszkolnym prezent na zajączka mogą same znaleźć w domu lub ogrodzie, co gwarantuje świetną zabawę. Warto podarować im kilka drobiazgów, dzięki czemu szukanie będzie jeszcze ciekawsze. Oryginalnym upominkiem może być Oogi – wielofunkcyjna zabawka kreatywna, którą można przyklejać do dowolnej gładkiej powierzchni, bawić się nią w kąpieli, a jeśli zdecydujemy się na wersję Oogi glow, świetna zabawa będzie mogła trwać również w ciemności.

W przypadku ciekawskich przedszkolaków sprawdzą się wszelkie zestawy do eksperymentów, a także zestawy kreatywne, którym takie maluchy potrafią poświęcić już bardzo dużo czasu. Bezkonkurencyjne są również klocki, w tym zestawy tematyczne LEGO. Dla małych domatorów świetnym pomysłem będą też różnego typu gry planszowe.

Wiek przedszkolny to również fascynacja naśladowaniem dorosłych, dobrym prezentem na zajączka mogą być również wszelkie zestawy, które zaspokajają tę potrzebę. Kluczem do sukcesu jest odkrycie zainteresowań malucha i podążanie za nimi. Zazwyczaj strzałem w dziesiątkę jest torba lekarska, dzięki której dziecko może bawić się w doktora lub weterynarza. Uniwersalna jest również kasa sklepowa oraz narzędzia do majsterkowania.

Prezenty na zajączka dla dzieci szkolnych

Prezenty od zajączka dla starszych dzieci mogą nawiązywać do ich zainteresowań, które często są już ściśle określone, mogą też być uniwersalne. Dzieci docenią modne gadżety i stylowe ubrania lub dodatki, które pomogą im być na czasie. Warto jednak także rozwijać ich zainteresowania naukowe i artystyczne. Producenci prześcigają się w proponowaniu wciąż nowych opcji, prezentem na zajączka może być robot do własnoręcznego zbudowania czy zestaw „mały chemik”. Jeśli budżet na to pozwoli, warto wykorzystać okazję i kupić dziecku w ramach prezentu na zajączka mikroskop lub lornetkę. Tego typu prezent może być doskonałym wstępem do rozwijania zainteresowań naukowych.

Starszym dzieciom warto kupować książki. Prezentem na zajączka mogą być książki detektywistyczne do samodzielnego czytania. Idealnie sprawdzi się „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” lub „Nelly Rapp”. Są to fenomenalne serie książek autorstwa Martina Widmarka, które mogą wciągnąć w świat lektury młodsze dzieci. Świetnym prezentem na zajączka dla chłopaka może być również książka „Kacper dorasta”, dla dziewczyny natomiast jej odpowiednik – „Maja dorasta”. Pozycje te odpowiadają na ważne dla dorastającej młodzieży pytania i oswajają ten trudny okres.

Autor: Nina Nadybska