Data publikacji:

Ćwiczenia na jędrne pośladki z Mel B


Zbliża się okres wakacyjny, gdzie pośladki będą eksponowane bardziej niż zwykle — w obcisłej sukience, krótkich szortach, czy stroju kąpielowym. Chcemy, żeby nasza pupa była jędrna i podniesiona, jednak styl naszego życia w tym nie pomaga. Większość czasu spędzamy na siedząco, nie mówiąc o tym, że jak mamy do wyboru windę, czy schody, to wybieramy pierwszą opcję. Warto poświęcić 10 minut i trzy razy w tygodniu wykonać ćwiczenia na pośladki razem z Mel B!


Wygospodaruj sobie trochę miejsca w pokoju, włącz motywującą muzykę, rozłóż matę na podłodzę i zaczynamy trening z Mel B na pośladki! Jest to bardzo dobry trening, ponieważ trwa tylko 10 minut, a ćwiczenia są dobrane w taki sposób, że pośladki prawie płoną. Efekty możemy zauważyć nawet po dwóch tygodniach ćwiczeń, a samopoczucie zmienia się nam prawie od razu.

1.Zejdź na matę do pozycji kota

Podnosimy zgiętą w kolanie prawą nogę tak, aby utworzyła kąt prosty do ziemi. Następnie prostujemy nogę i ponownie zginamy. Oczywiście nie opuszczamy nogi, cały czas utrzymujemy ją w górze. Po 30 sekundach zmieniamy stronę na lewą.


2. Pozostajemy w tej samej pozycji

Bez żadnej przerwy podnosimy zgiętą prawą nogę i unosimy ją do góry tak, żeby nasze kolano było na takiej samej wysokości, co nasze pośladki. Palce w stopie nie są obciągnięte, ruch wykonyjemy taki, jakbyśmy chcieli chodzić po suficie. 30 sekund i powtarzamy ćwiczenie po drugiej stronie.


3. Teraz powtarzamy wszystkie ćwiczenia od początku 

Najpierw pierwsze z rozróżnieniem stron po 30 sekund, a potem drugie dokładnie tak samo.

4. Kładziemy się na boku, podpieramy łokciem głowę

Nogę bliżej maty zginamy, druga pozostaje wyprostowana. Podnosimy ją w górę i dół — ważne jest, żeby prosta noga nie dotykała podłogi. Przez 1 minutę wykonujemy to ćwiczenie tylko na jedną stronę.


5. Ta sama pozycja

Nogę wyżej najpierw prostujemy do dołu, zginamy w kolanach i prostujemy tak, żeby noga tworzyła kąt prosty przed naszym ciałem. Powtarzamy przez minutę.


6. Zmieniamy stronę 

Powtarzamy te same ćwiczenia ( 4 i 5) każde ma trwać minutę.


7. Kładziemy się na plecach

Ręce zostawiamy wyprostowane wzdłuż ciała z wewnętrzną stroną dłoni zwróconą w górę. Nogi zgięte w kolanach, stopy stoją na podłodze. Unosimy pośladki w górę napinając całe plecy, brzuch, nogi i pupę. Powtarzamy przez minutę.

8. Zostajemy w tej samej pozycji 

W tej samej pozycji zostawiamy pośladki w górze i trzymamy przez 30 sekund mocno je ściskając.

9. Nie opuszczamy pośladków

Nie opuszczamy pośladków. Zostawiamy je w górze spięte przy tym szybko rozszerzamy kolana i łączymy je przez 30 sekund.

Jeśli wykonaliście to ćwiczenie to znaczy, że trening uważamy za udany — wytrwaliście do końca!Autor: Natalia Świrska

Polecane artykuły