Data publikacji:

Czarne mydło – kosmetyczny skarb z Maroka

Jednym z popularnych, pielęgnacyjnych trendów ostatnich sezonów jest tzw. czarne mydło. Trzeba przyznać, że kosmetyk nie zachęca do przyjemnego użytkowania – ma ciemny kolor, ciągnącą się konsystencję i nieprzyjemny zapach. Mimo to, Savon Noire potrafi zdziałać cuda, dzięki czemu pokochało je mnóstwo kobiet. Jakie korzyści przynosi używanie czarnego mydła i kto szczególnie powinien się nim zainteresować?


1. Czym jest czarne mydło?

Czarne mydło (Savon Noire) to naturalny kosmetyk oczyszczający składający się ze zmydlonej oliwy z oliwek i gęstej pasty oliwkowej. Cechuje się dużą gęstością, ciemną barwą oraz zapachem przypominającym połączenie mydła z… wędzonką. Czarne mydło polecane jest szczególnie posiadaczkom cery problematycznej – działa jak niezwykle skuteczny, lecz delikatny peeling enzymatyczny.

2. Efekty używania czarnego mydła

1. Dogłębne oczyszczanie
Czarne mydło działa jak peeling enzymatyczny – dokładnie oczyszcza pory z zanieczyszczeń, pozostawiając skórę gładką i przygotowaną na kolejne zabiegi pielęgnacyjne.

2. Delikatne dla alergików
Jako, że składa się tylko z naturalnych składników, czarne mydło praktycznie nie uczula. Mogą używać go osoby ze skórą wrażliwą i alergiczną.

3. Pogromca zaskórników
Opinie użytkowniczek czarnego mydła wskazują, że doskonale nadaje się ono do walki z wągrami. Regularne używanie Savon Noire sprawia, że zaskórników widocznie ubywa.


4. Zwężenie porów
Czarne mydło skutecznie zwęża rozszerzone pory, dzięki czemu cera jest gładsza i delikatniejsza.

5. Poprawa kolorytu
Właściwości złuszczające czarnego mydła sprawiają, że cera jest wyraźnie rozjaśniona, a przebarwienia spowodowane np. trądzikiem ulegają zmniejszeniu.

6. Eliminacja aktywnych zmian trądzikowych
Nawet, jeśli cierpisz na trądzik ropny w fazie aktywnej, bez obaw możesz sięgać po czarne mydło – skutecznie, a zarazem delikatnie zmniejszy podrażnienia, zastopuje rozwój baterii.

7. Naturalne nawilżenie
Jako, że głównym składnikiem Savon Noire są oliwki, doskonale sprawdza się jako kosmetyk dogłębnie nawilżający i odżywczy.
Używaliście już czarnego mydła? Jakie są wasze rezultaty?


Autor: Joanna Stanuch

Polecane artykuły