Data publikacji:

Czy robisz zdrowe zakupy? Sprawdź!

Jak już wiele razy wspominaliśmy, odżywianie jest bardzo ważne — nie tylko w odchudzaniu, ale w ogólnym samopoczuciu. Supermarkety już dawno zauważyły trend dbania o zdrowie, dlatego możemy tam znaleźć całe działy, poświęconej produktom bio, eko, sojowym, czy glutenowym. Jeżeli nie lubicie tłumów i kolejek — z pewnością pyszne przysmaki znajdziecie w mniejszych sklepach także. Wybór produktów może być mniejszy, ale też wtedy mamy gwarancję jakości. Wielkim hitem w dużych miastach pojawia się coraz więcej sklepów ze zdrową żywnością, gdzie możemy skorzystać z porad dietetyków. W takiej sytuacji mamy dwa w  jednym — wiemy co jeść i gdzie kupić.

Po pierwsze herbaty

Co wybrać spośród tylu herbat? Na pewno będziemy stawiać na ziołowe, czerwone, czy zielone. Czarna herbata nie jest najlepszym wyborem, ponieważ pita w większych ilościach nie jest dla nas tak dobra. Ziołowe regulują pracę jelit, czerwoną zaleca się przy odchudzaniu, a zielona ma funkcje łagodzące. Nie ma znaczenia, czy kupujemy herbatę w saszetkach, czy w liściach — obie mogą posiadać wysoką jakość.


Po drugie produkty zbożowe

Zazwyczaj tutaj panuje ogromnie duży wybór. Polecamy soczewicę — zastosowanie ma różnorodne i jest bogata w białko, które może być zamiennym dla zwierzęcego, dlatego wegetarianie szczególnie powinni zwrócić na nią uwagę. Kolejny produkt to pełnoziarnisty makaron Durum, ponieważ posiada więcej właściwości odżywczych, a po drugie jest przychylniejszy podczas diety. Jeszcze jeden produkt — Amarantus ekspandowany, który jest dobrym dodatkiem do musli, zup typu krem czy placków. Ciekawym składnikiem jest też mąka kokosowa, która jest nieco słodsza, dlatego bardzo dobrze komponuje się z porannym omletem.

Po trzecie konfitury

Niestety, bardzo trudno znaleźć mało przetworzone konfitury. Jest to oczywiście możliwe, ale trzeba uważnie czytać etykiety. Nam udało się znaleźć konfiturę bezglutenową z malin z dodatkiem miodu z lipy w jednej z sieciowych supermarketów. Smak owoców idealnie uzupełnia się ze słodkim dodatkiem, dlatego polecamy ją do herbat, pieczywa, czy naleśników. 

Po czwarte aloes i orzechy

Popularny sok aloesowy możemy też kupić w formie skondensowanej — przygotujcie się od razu, że jest to mniej słodki smak, ale warto kupić, ponieważ aloes działa kojąco na alergię, zmniejsza cukier i poprawia odporność. Drugim ciekawym produktem jest masło orzechowe bez soli i cukru oraz z dużą zawartością orzechów.

Podstawowa zasada w robieniu zdrowych zakupów jest bardzo prosta. CZYTAJCIE ETYKIETY! Nie dajcie się oszukać chwytliwym zwrotom na opakowaniu, bo niekoniecznie słowo napisane musi mieć odzwierciedlenie w składzie produktu.