Czy warto wykupić subskrypcję PS Plus?

Usługa sieciowa od Sony to propozycja dla wymagających graczy chcących wykorzystać maksymalny potencjał swojej konsoli. Postanowiliśmy przyjrzeć się ofercie PS Plus i odpowiedzieć Wam na często nurtujące pytanie: czy warto wykupić subskrypcję?

Co to jest subskrypcja PS Plus?

Usługa PlayStation Plus po raz pierwszy zadebiutowała 29 czerwca 2010 roku. Usługa sieciowa była skierowana do wszystkich graczy, który za określoną kwotę będą mieli dostęp do szerokiej gamy gier demonstracyjnych, pełnych wersji produktów oraz różnego rodzaju dodatków. Początkowo pomysł przyjął się umiarkowanie i gracze podchodzili do niego z dużą dawką sceptycyzmu. Fala niechęci do PS Plus powiększyła się wraz z debiutem konsoli PS4, kiedy to okazało się, że do gry wieloosobowej po sieci ta usługa będzie niezbędna, a bez niej nie zaznamy przyjemności zabawy ze znajomymi. Z czasem wszyscy pogodzili się z tym faktem i zdecydowali dołączyć do grona „plusowiczów”. Warto dodać, że wykupienie abonamentu to nie tylko możliwość gry przez Internet, ale wiele innych korzyści, o których powiemy już za moment.

Jakie korzyści daje członkostwo?

PlayStation Plus to przede wszystkim możliwość gry z innymi ludźmi na całym świecie. To jeden z powodów, dla których gracze decydują się na jego zakup. Sony możliwie jak najbardziej chce zachęcić wszystkich do korzystania z plusa, dlatego rozgrywka wieloosobowa została wzbogacona o wydarzenia, w których będziemy mogli wziąć udział. To ciekawy sposób na zwiększenie interakcji z drugim graczem i jednocześnie urozmaicenie zabawy.

Gry PS Plus to druga największa zaleta tej usługi. Każdego miesiąca otrzymamy zupełnie za darmo dwa tytuły, które będziemy mogli zachować przez cały okres trwania usługi. Do tej pory pojawiło się wiele interesujących gier, jednak niewątpliwie największymi hitami był First Light, dodatek do Infamous, a także bijatyka Injustice: Gods Among US. Gry PS Plus często spotykają się z dobrym odbiorem wśród graczy, dlatego chociażby dla tych dwóch darmowych tytułów opłaca się mieć opłacony abonament. Podsumowując - w ciągu roku na naszej konsoli pojawią się aż 24 nowe tytuły. To całkiem sporo, patrząc na cenę usługi.

Kolejną korzyścią jest funkcja Share Play. W dużym skrócie pozwala ona na dzielenie się tytułami z naszymi znajomymi. Odbywa się to wszystko za pomocą Internetu i pozwala na grę w dany tytuł bez posiadania go na swojej konsoli. Jest to niewątpliwie ciekawa opcja, jednak z doświadczenia wiemy, że wymaga bardzo dobrego łącza internetowego po obu stronach.

Przechowywanie w chmurze to obecnie popularny zabieg oferowany przez duże firmy. Sony w ramach subskrypcji daje nam 10 GB przestrzeni na przechowywanie zapisanych danych. Pozwoli to na uruchomienie gry na dowolnej konsoli, dokładnie od tego miejsca, na którym zakończyliśmy.

Na koniec warto wspomnieć o zniżkach i materiałach ekskluzywnych, jakie są dla nas dostępne. Darmowe motywy z ulubionych gier czy spore zniżki na najnowsze tytuły to kusząca propozycja pozwalająca zaoszczędzić podczas zakupów.

Ile kosztuje PS Plus?

Usługa PS Plus dostępna jest w trzech wariantach cenowych różniących się od siebie przede wszystkim długością opłacanego abonamentu. PS Plus za darmo jest dostępne w opcji 14-dniowej dla wszystkich graczy, którzy dopiero co dołączyli do społeczności PlayStation i chcą na własnej skórze przekonać się, jak ta usługa działa. Po upływie tego czasu musimy zdecydować się na jedną z opcji. Przy pierwszym wariancie możemy wykupić Plusa za 27 zł - wtedy będziemy mogli cieszyć się nim przez miesiąc. Jeśli taki okres jest za krótki, warto zakupić abonament na 3 miesiące, kosztujący obecnie 78 zł. Jest to jedna z najchętniej wybieranych opcji, ponieważ nie wiąże nas na bardzo długi okres z tą usługą. Najbardziej opłacalnym wyjściem przy zakupie abonamentu jest zakup członkostwa na 12 miesięcy, który kosztuje 195 zł. Według naszych wyliczeń jest to najbardziej korzystna z możliwości, ponieważ jesteśmy w stanie sporo zaoszczędzić. Jak sami widzicie, wybór nie jest mały, dlatego każdy, kto chce cieszyć się możliwościami PS Plus, będzie miał taką możliwość. Decyzja należy do Was.

Abonament PlayStation Plus warto kupić!

Czytając ten tekst na pewno oczekiwaliście odpowiedzi na postawione na samym początku pytanie. Nie będziemy Was dłużej trzymać w niepewności i odpowiemy zdecydowanie, że PlayStation Plus to usługa, którą warto mieć na swojej konsoli. Przede wszystkim jest skierowana ona do graczy, którzy lubią grać po sieci, ale nie tylko. W pierwszej kolejności dostęp do najnowszych gier, ale też darmowe tytuły oraz sporo ciekawych materiałów i zniżek. Spora ilość miejsca w chmurze i opcja Share Play jest kolejnym argumentem opowiadającym się za Plusem.

Bartek Mazurek

Zajmuje się pisaniem o wszystkim co związane z nowymi technologiami, a także sportem. Swoje wykształcenie dziennikarskie postanowił połączyć z pasją jaką jest kolarstwo, efektem czego są rozmaite publikacje w sieci. Poza tym interesuje się fotografią, której efekt można zobaczyć w mediach społecznościowych.

Podobne artykuły

Ostatnio dodane artykuły