DIY- Materiałowe etui na okulary

Obowiązkowym elementem garderoby podczas gorących, pełnych słońca letnich miesięcy są oczywiście okulary przeciwsłoneczne. Choć same okulary kupić możemy niemal na każdym kroku, bardzo trudno jest kupić do nich odpowiedni pokrowiec. Właśnie w takich sytuacjach na ratunek przychodzą projekty DIY. W poniższym artykule dowiecie się, jak samodzielnie wykonać materiałowe etui na okulary.
Ten poradnik jest banalnie prosty. Wybierzcie Wasz ulubiony materiał i wzór w ulubionych kolorach, kawałek sznurka, igłę, nitkę i parę nożyczek. Woreczkowe etui na okulary są lekkie i nie zajmują całej przestrzeni torebki. Kolorowe, energetyzujące wzory i kolory dodatkowo upiększą Waszą letnią garderobę. Poza tym takie ręcznie robione etui świetnie sprawdzi się jako prezent.
Źródło:  forthemakers.com

Potrzebne materiały:

- Nożyczki
- Igła i nitka
- Materiał w kolorze i wzorze
- Drewniane paciorki
- Bawełniany sznurek

Źródło: forthemakers.com

Przygotowanie:

Krok 1:
Rozłóżcie materiał na stole i zegnijcie go wzdłuż jednego z boków (ok. 1,3 cm od krawędzi).

Krok 2:
Utnijcie długi kawałek nici (ok. 90 cm) i nawleczcie igłę. Następnie zacznijcie zszywanie złożonego wcześniej kawałka materiału. Używajcie ściegu ciągłego, by stworzyć rodzaj kieszonki, przez która później przewleczecie sznurek. Na końcu zawiążcie supeł i odetnijcie nadmiar materiału.
źródło forthemakers.com.
Krok 3:
Złóżcie materiał na pół według jego długości, lewą stroną na wierzch. Dopilnujcie, by krawędzie równo przylegały do siebie.

Krok 4:
Następnie zacznijcie zszywanie wzdłuż jednego z krótszych boków, pozostawiając około 2,5 cm od krawędzi. Aby zabezpieczyć górną krawędź, obszyjcie dokładnie górną część tkaniny. Zszywajcie kilkakrotnie to samo miejsce zanim przejdziecie z góry na dół woreczka.
Źródło forthemakers.com
Krok 5:
Przejdźcie w dół, przezywając materiał prostą linią w ściegu ciągłym. Zakończcie szycie ok. 1,3 cm od dolnej krawędzi materiału. Wzmocnijcie róg kilkoma skośnymi szwami (w tym samym miejscu). Następnie obróćcie materiał i zaszyjcie dół woreczka. Gdy dojdziecie do końca, zawiążcie supeł i odetnijcie nadmiar nitki.

Krok 6:
Ostrożnie odetnijcie nadmiar materiału, ok. 0,6 cm od szwów, wzdłuż całej krawędzi. Następnie przytnijcie róg.
Źródło:  forthemakers.com
Źródło: forthemakers.com
Krok 9:
Przetnijcie przygotowany sznurek na pół. Wsuńcie sznurek przez wycięte wcześniej dziurki i przeciągnijcie przez całą kieszonkę, a następnie wyciągnijcie przez przeciwległą dziurkę. Odwróćcie woreczek i przeciągnijcie ten sam sznurek przez drugą stronę materiałowej kieszonki. 
Źródło: forthemakers.com
Krok 10:
Na wystający sznurek nawleczcie drewniany paciorek i zawiążcie węzełek na końcu sznurka.

Krok 11: 
Powtórzcie kroki 8-10 na drugiej stronie kieszonki. Następnie przytnijcie końce szurka, tuż przy węzełkach. 
Źródło: forthemakers.com

Włóżcie do środka okulary, zaciśnijcie sznurek i gotowe!

Jak Wam się podoba takie materiałowe etui na okulary?


Źródło: forthemakers.com