DIY - ziołowa poduszeczka na lepszy sen 

Macie problem z zaśnięciem?  Liczenie owiec jest już przereklamowane. Wybierzcie wyjątkową, ręcznie robioną poduszeczkę na oczy, wypełnioną specjalną, uspokajającą mieszkanką: lawendą i rumiankiem, które pomogą Wam nadrobić zaległości w liczbie przespanych godzin. Dowiedzcie się, jak ją wykonać, czytając poniższy artykuł. 
Źródło: forthemakers.com
Lawenda i rumianek mają dobroczynny wpływ ma nasz organizmu. Pozwalają nam się uspokoić i rozluźnić i są świetną pomocą dla osób, które mają problemy ze snem. W dodatku ich dobroczynne działanie nie jest uzależnione od formy w jakiej występują. Jeśli nie możemy zasnąć, nie musimy wypijać litra rumiankowej herbaty. Zioła te doskonale działają również w formie suszu. Na przykład jako wypełnienie ręcznie robionej poduszeczki na oczy. Możecie włożyć ją dodatkowo do lodówki, a gdy się schłodzi, używać jako ukojenie dla zmęczonych oczu. Choć projekt ten jest nieco czasochłonny, bez problemu można mu poświęcić czas podczas oglądania ulubionego serialu.

Potrzebne materiały:

- nożyczki
- igła i nitka
- mała miseczka
- linijka
- ususzony rumianek wymieszany z lawendą
- kubeczek wypełniony ryżem
- lniana chusteczka
- muślin
- koronka, ozdobne wykończenie do robótek ręcznych (tu niebieskie z pomponikami)

Źródło: forthemakers.com

Przygotowanie:

Krok 1:
Pierwszym krokiem jest przygotowanie tkaniny muślinowej, wytnijcie kawałek na wymiar 19 x 19 cm. Odmierzcie równy kawałek materiału, używając w tym celu linijki.

Krok 2:
Wycięty kwadrat złóżcie na pół. Utnijcie kawałek nitki o długości ok. 46 cm, nawleczcie igłę i zawiążcie na końcu supełek. 
Źródło: forthemakers.com.

Krok 3:
Zacznijcie zszywać muślin od jednej z krawędzi krótszego boku. Używajcie ściegu ciągłego. Pilnujcie by Wasz ścieg przebiegał około 0,6 cm od krawędzi materiału, tworząc potrzebny naddatek.

Krok 4:
Obszywajcie wzdłuż całej krawędzi do momentu, aż dojdziecie około 4 cm od środka. Istotne jest byście zostawili otwór w materiale, przez który później wsypiemy nasze zioła. Zawiążcie delikatnie supełek i odetnijcie nadmiar nitki nożyczkami.
Źródło: forthemakers.com

Krok 5:
Utnijcie kolejny kawałek nitki o tej samej długości i zacznijcie zszywanie od drugiej strony, ponownie zatrzymując się około 4 cm od środka materiału. Zawiążcie supełek i odetnijcie nadmiar nitki.

Krok 6:
Używając otworu w materiale, przekręćcie go na drugą stronę, by ścieg był w środku saszetki. Delikatnie wypchajcie palcami rogi woreczka.
Źródło: forthemakers.com


Krok 7:
W małej miseczce wymieszajcie razem ryż i lawendowo-rumiankową mieszankę.

Krok 8:
Z kartki papieru zróbcie lejek i jego końcówkę włóżcie w otwór w muślinowym woreczku. Następnie wsypcie do środka ryżowo-ziołową mieszankę. Nie wypychajcie materiału zbyt dokładnie. Gdy zszyjecie otwór, musicie mieć możliwość przemieszczanie mieszanki z miejsca na miejsce. Zbytnio wypchany woreczek będzie również niewygodny w używaniu.

Źródło: forthemakers.com.
Krok 9:
Złóżcie niezszytą krawędź. Utnijcie kolejny kawałek nitki, nawleczcie igłę i używając ściegu naprzemiennego zszyjcie otwór w materiale. Gdy dojdziecie do końca otworu, zawiążcie supeł i odetnijcie nadmiar nitki.

Krok 10:
Wytnijcie teraz kwadrat z lnianego materiału (wymiary ok. 22 x 22 cm). Złóżcie wycięty materiał na pół. 
Źródło: forthemakers.com.
Krok 11:
Utnijcie kawałek nitki o długości około 46 cm, nawleczcie igłę i zwiążcie na końcu supełek. Zacznijcie zszywać materiał od jednego z krótszych boków, pozostawiając ok. 1,3 cm odstępu od krawędzi. Ponownie użyjcie ściegu ciągłego. Zatrzymajcie się, gdy dojdziecie do początku drugiego krótkiego boku. Pozostawcie ten kawałek nieobszyty. Zawiążcie dokładnie supełek i odetnijcie nadmiar nici.

Krok 12:
Delikatnie wciśnijcie muślinowy woreczek przez niezszyty otwór w lnianym materiale. Zupełnie jakbyście oblekali poduszkę. Następnie złóżcie nieobszyte krawędzie do środka i nawlekając kolejny kawałek nici, zszyjcie otwór (ponownie ściegiem naprzemiennym). Na końcu zwiążcie supełek i odetnijcie pozostała nitkę.

Źródło: forthemakers.com
Krok 13:
Przytnijcie wybrane przez Was wykończenie (koronka, pomponiki etc.) na długość krótszej krawędzi poduszeczki. Potrzebujecie dwóch takich kawałków.

Krok 14:
Ponownie nawleczcie igłę i doszyjcie wykończenie do poduszeczki. Starajcie się być na tyle precyzyjni, by jak najlepiej ukryć szew. Na koniec zawiążcie mocny supełek i odetnijcie nadmiar nitki. Powtórzcie cały proces z drugiej strony.
Źródło: forthemakers.com
Gotowe?

Jesteście gotowi na sen w lepszym, ziołowym wydaniu?


Źródło: forthemakers.com