Dance cardio - gorący trend na 2017

Wzmacnia serce, podnosi poziom endorfin, spala kalorie, poprawia odporność. Ten energetyczny trening, to dance cardio. Najnowszy trend fitnessowy. Cóż to takiego?
Fitness, to jedna z najszybciej rozwijających się branż. Ze względu na coraz większy popyt, na tego typu usługi, kluby sportowe prześcigają się w rozbudowywaniu przyciągających ofert i proponowaniu klientom coraz nowszych, atrakcyjniejszych aktywności. Króluje moda na łączenie rozrywki z intensywnym wysiłkiem. Ta swoista konsolidacja przyjemności, z korzyściami wynikającymi z treningu, ma na celu zachęcić osoby niezdecydowane, i te nieprzekonane do takiej formy spędzania czasu. Nic zatem dziwnego, że wszelkie formy tańca przeżywają istny renesans. Przecież to jedna z najstarszych i najprzyjemniejszych form ruchu. Nowoczesną formą tej aktywności, jest połączenie tańca z ćwiczeniami aerobowymi, czyli dance cardio. 

Czym jest trening cardio?

Trening cardio, jak sama nazwa wskazuje, za główny cel stawia wzmocnienie serca i układu krążenia. To nic innego, jak ćwiczenia aerobowe. Specyficzny rodzaj aktywności, który pobudza serce do wzmożonej pracy. Trening ma również zbawienny wpływ na modelowanie sylwetki
Pomaga skutecznie stracić zbędne kilogramy, zwiększając efektywność przemian metabolicznych w organizmie. Dzięki takiemu rodzajowi wysiłku serce pracuje sprawniej i mniej się męczy. Oprócz tego, w wyniku treningów, zwiększa się przepustowość żył, co ma ogromne znaczenie w przypadku zagrożeń chorobami wieńcowymi. Wszystkie te czynniki realnie wpływają na przedłużenie życia. 

Dance + cardio

Dance cardio, to nic innego jak połączenie treningu wytrzymałościowego z elementami tańca. To przyjemna forma ruchu, która nie dość, że ma zbawienne skutki dla zdrowia, to bardzo skutecznie pomaga spalić tkankę tłuszczową. Ten rodzaj treningu jest dużo bardziej intensywny od modnej zumby, tańców latino, czy klasycznego aerobiku. Jednak nadal zachowuje formułę energetycznej rozrywki, przy dźwiękach muzyki.

Autor: Małgorzata Zdziebko - Zięba