Data publikacji:

Daredevil i spółka debiutują w nowym serialu The Defenders


Fani superbohaterów mogą już odliczać godziny do premiery nowego serialu The Defenders. Zadebiutuje on na platformie Netflix już w piątek i będzie opowiadał historię czwórki bohaterów. 

źródło: screen z filmu

Dobre seriale opierają się na superbohaterach 


Komiksowy gigant czyli nie kto inny jak Marvel w 2013 roku zawiązał współpracę z Netflixem - serwisem udostępniającym filmy i seriale za pomocą dedykowanej aplikacji. Użytkownicy, którzy płacą subskrypcję mogą korzystać z jego zasobów przez określony czas. W dobie filmów Marvela takich jak Kapitan Ameryka, Avengers czy Spider Man, nikt nie spodziewał się, że na małym ekranie, inne produkcje odniosą tak spektakularny sukces. Warto nadmienić, że uniwersum Marvela i Netflixa to zupełnie inny świat niż Avengers i spółka. Jednak nie można tego uznawać za minus, bo bohaterowie mniejszego kalibru radzą sobie naprawdę świetnie. 

The Defenders to produkcja, która jest zwieńczeniem czterech seriali. Na Netflixie pojawił się serial Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage oraz Iron Fist. Każdy z nich skupiał się na bohaterach, zmagających się z problemami Nowego Jorku. Teraz przyjdzie im połączyć siły do walki z mistyczną organizacją o nazwie „The Hand”. Do tej pory jeszcze w żadnej produkcji, nie można było zobaczyć tylu superbohaterów. Oczywiście są takie grupy jak Avengers, Justice League, czy Suicide Squad, jednak na małym ekranie na próżno ich szukać. 

Zanim obejrzysz The Defenders 


Jeśli nie mieliście jeszcze do czynienia z serialami Marvela i Netflixa to postaramy się wam chronologicznie podpowiedzieć, co obejrzeć przed seansem The Defenders. Seriali jest znacznie mniej niż filmów Marvela, więc nadrobienie zaległości powinno zająć wam trochę mniej czasu. Nowy serial jest bardzo mocno powiązany z poprzednimi produkcjami, dlatego zdecydowanie polecamy wam ich obejrzenie. 

Daredevil - serial, który po raz pierwszy zadebiutował 10 kwietnia 2015 roku okazał się absolutnym hitem. W pierwszym sezonie poznajemy historię Matta Murdocka (Charlie Cox) , który jako mały chłopiec, wskutek nieszczęśliwego wypadku stracił wzrok. Po śmierci ojca dorastał on pod okiem swojego mentora Sticka. Wyszkolony i wykształcony adwokat w dzień pomaga zwykłym ludziom, a w nocy zakłada maskę. Oprócz samej historii czeka na was spora dawka walki. Głównym złoczyńcom tego sezonu jest genialny Vincent D’Onofrio odtwarzający rolę Wilsona Fiska. W pierwszych odcinkach pojawia się także mistyczna organizacja. Przewodzi jej tajemnicza staruszka Madame Gao. 

W drugim sezonie serialu Daredevil organizacja The Hand swoją obecność zaznacza wyraźniej. Tym razem Daredevil będzie musiał zmierzyć się nie tylko z zmaskowanymi ninja, ale również mścicielem o nazwie Punisher. W drugiej odsłonie serialu w 2016 roku pojawiła się także Elektra. Piękna kobieta, która może być kluczem do rozwiązania całej historii w The Defenders. Zdecydowanie przed obejrzeniem The Defenders polecamy dwa sezony Daredevil. Serial jest świetny, więc nie będziecie się nudzić. 

źródło: screen z filmu
Jessica Jones - prowadząca biuro detektywistyczne Jessica  bada niewyjaśnione sprawy Nowego Jorku i ucieka jednocześnie przed swoją przeszłością. Zagadki i ich odkrywanie to nie jedyne umiejętności Jessiki. Bohaterka dysponuje nadprzyrodzoną siłą, jednak póki co nie wiadomo skąd ją nabyła. W serialu głównym antagonistą jest niejaki Killgrave, który posiada zdolność kontroli nad innymi umysłami. Tutaj spotkacie tak także Luke Cage’a. Serial do The Defenders nie nawiązuje mocno, ale zdecydowanie przybliża sylwetki postaci, które tam się pojawią. Do obejrzenia macie jeden sezon z 2015 roku. Produkcja drugiego właśnie się rozpoczęła.
Luke Cage - to produkcja osadzona w zupełnie innym klimacie niż dwa poprzednie seriale. Tutaj poznamy harlem, jego mieszkańców oraz obdarzonego wyjątkową siłą i odpornością Luke Cage’a. Będzie on musiał zmierzyć się ze swoim przeciwnikiem Cottonmouthem. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak Cage zdobył swoje moce to zdecydowanie musicie to obejrzeć! 

źródło: screen z filmu
Iron Fist - ostatni element układanki na drodze do serialu The Defenders. Danny Rand powraca do Nowego Jorku po wielu latach nieobecności. Po katastrofie lotniczej jaką przeżył, został on przygarnięty przez mnichów z klasztoru w Kunlun. Pobyt tam przyniósł mu tytuł Iron Fista, nieśmiertelnego wojownika, który ma za zadanie chronić klasztor przy pomocy świecącej dłoni. 

W tym serialu otrzymujemy także szersze spojrzenie na organizację „The Hand”, bo Iron Fist jest ich głównym wrogiem. Postaci jakie pojawią się w Iron Fist będą kluczowe dla The Defenders, dlatego serial jest obowiązkowym punktem.

źródło: screen z filmu

Czego spodziewać się po The Defenders? 


The Defenders to połączenie czterech przedstawionych wcześniej historii. Bohaterowie zmierzą się z przeciwnikami, których sami nie byli by w stanie pokonać. W serialu Daredevil i spółka mają pokazać na co ich stać. Wiemy także, że w serialu pojawi się kultowy Punisher, ale po czyjej stronie stanie? Tego póki co nie wiemy. Jego obecność na pewno grwarantuje dużo, scen walki. Będzie to widowisko rodem z filmów Marvela. Mimo mniejszego budżetu, ten serial ma szansę być prawdziwym hitem. 

Autor: Bartłomiej Mazurek