Data publikacji:

Darmowe gry i aplikacje wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość 


Prezentacja nowego systemu IOS 11 od Apple, wprowadziła ważną zmianę w postaci gier i aplikacji wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość. Bardzo rozwojowa technologia może zupełnie zmienić sposób w jaki używamy nasze smartfony. Zobaczcie jakie darmowe aplikacje i gry na telefon warto pobrać. 

Aplikacje na Iphone oraz Ipada z zupełnie nową technologią 


Rozszerzona rzeczywistość potocznie nazywana AR (Augmented Reality) to technologia wykorzystująca moc obliczeniową procesora oraz aparat w smartfonie czy tablecie. Dzięki temu możliwe było stworzenie wielu aplikacji, które są w stanie zaistnieć w realnym świecie. Idealnym przykładem takiej gry jest Pokemon Go . W ubiegłym roku świat oszalał na punkcie malutkich stworków. W otaczającej nas przestrzeni, można było szukać potworów i łapać je do swojej kolekcji. 

Apple zauważyło potencjał tego pomysłu i postanowiło wprowadzić go do swoich urządzeń AR zostaje wprowadzone wraz z premierą nowego systemu operacyjnego IOS11, jest on już oficjalnie dostępny do pobrania. Niestety, nie wszystkie urządzenia będą w stanie wykorzystać tą technologię. Wsparcie dla rozszerzonej rzeczywistości otrzymają telefony Iphone od modelu 6S w górę. W przypadku tabletów, wsparcie dla AR otrzyma Ipad Pro 9,7 oraz pozostałe modele z serii Pro. 

W Appstore, co chwilę pojawiają się nowe gry i aplikacje, które pobrać można w większości bez dodatkowych opłat. Zdajemy sobie sprawę, że można się w tym trochę pogubić, dlatego postanowiliśmy wybrać dla was najciekawsze z nich. 

Najlepsze darmowe aplikacje i gry z udziałem AR 


Night Sky 


Bardzo ładna aplikacja na Iphone’a oraz Ipada, która wykorzystuje właśnie rozszerzoną rzeczywistość. W Night Sky możecie odkrywać gwiazdy, planety, satelity oraz całe konstelacje. Dzięki wprowadzeniu Ar do tej aplikacji, można bezpośrednio na niebie lokalizować znajdujące się tam gwiazdy. Bardzo ciekawie wygląda funkcja nakładania całych konstelacji na niebo. Dzięki temu można będzie wyczytać z nieba znacznie więcej niż dotychczas. Darmowa aplikacja może być także nieocenioną pomocą dla uczniów, dlatego warto pobrać ją na swój telefon. Jej możliwości są naprawdę spore. 

źródło: itunes.apple.com 

Magic Plan 


Urządzając swoje mieszkanie lub je remontując, trzeba znać wymiary praktycznie każdego zakątka znajdującego się w mieszkaniu. Dzięki wprowadzeniu nowych funkcjonalności, teraz będziecie w stanie pomierzyć wszystko z wykorzystaniem waszego telefonu. Darmowa aplikacja na telefon Magic Plan umożliwia wykonanie dokładnych pomiarów, praktycznie wszystkich pomieszczeń w domu. Ponadto każdy użytkownik może stworzyć dokładny plan swojego mieszkania, a następnie zwizualizować go w 3D. Takie narzędzie będzie naprawdę pomocne w wielu sytuacjach. 

źródło: itunes.apple.com

Standland 


Bardzo prosta aplikacja, która jednocześnie może być uznawana za grę na telefon. W Standland chodzi o to, aby zachęcić posiadacza smartfona do częstszej aktywności fizycznej. Wystarczy wstać i trochę się poruszać, a w aplikacji odblokują się nowi bohaterowie, zamieszkujący pewien świat. Dużym plusem jest podsumowanie osiągnięć dziennych, tygodniowych oraz miesięcznych. Gra jest nie tylko więc zabawna, ale również bardzo pomocna. W Appstore jest ona dostępna zupełnie za darmo, dlatego warto ją pobrać. Gra/Aplikacja jest dostępna na Iphone oraz Ipada. 

źródło: itunes.apple.com

App in the Air 


Pozostając jeszcze na chwilę przy darmowych aplikacjach rozszerzonej rzeczywistości, postanowiliśmy pokazać coś miłośnikom podróży. App in The Air to przede wszystkim wygodne narzędzie do planowania swoich podróży. Każdy swój lot można z łatwością podejrzeć i sprawdzić wszystkie niezbędne informacje. W aktualizacji do IOS 11 można teraz zaprezentować znajomym jak przebiegać będzie nasza droga. Wielka kula ziemska, z wykorzystaniem kamery zaprezentuje całą trajektorię lotu. Darmowa aplikacja współpracuje z programem Wallet, dlatego jeśli dużo latacie to może was zainteresować. 

źródło: itunes.apple.com

AR Dragon 


Rozszerzona rzeczywistość przyniosła nam przede wszystkim sporo ciekawych gier na telefon. AR Dragon przypadnie do gustu młodszym posiadaczom smartfonów. Mały smok będzie potrzebował opieki, dlatego każdego dnia trzeba będzie go karmić, a także zapewniać dostateczną ilość rozrywki. Sympatyczny stworek pojawi się w każdym domu, właśnie dzięki wykorzystaniu AR. 

źródło: itunes.apple.com

Drive Ahead! Minigolf


Lubicie mini golfa? Teraz nie będziecie musieli wychodzić z domu, żeby zasmakować odrobiny rywalizacji. Darmowa gra na telefon wykorzystuje nasze otoczenie do stworzenia prawdziwego pola golfowego. Zupełnie jak w realnym świecie będziecie musieli obejść każdą stronę, żeby dokładnie przymierzyć się do uderzenia. Sami testowaliśmy tą grę i musimy powiedzieć, że jest rewelacyjna. Jej dodatkowym plusem jest to, że można grać w nią maksymalnie do 4 osób! 

źródło: itunes.apple.com

Kings of Pool 


Klasyczne gry na telefon po aktualizacji do IOS11 stały się ciekawsze jak nigdy wcześniej. Kings od Pool to klasyczny tytuł, w którym po prostu rozgrywamy partię klasycznego bilarda. Do wyboru będzie standardowy tryb oraz ten wykorzystujący AR. W waszym domu pojawi się ogromny stół a waszym zadaniem będzie rozegrać normalną partię. Celowanie w bile odbywać się będzie tak jak w normalnej rzeczywistości. Wrażenia podczas rozgrywki są naprawdę niesamowite. Gra do pobrania jest za darmo, oczywiście z Appstore. 

źródło: itunes.apple.com
Autor: Bartłomiej Mazurek