Dlaczego warto wybrać abonament telefoniczny?

W mediach niemal bez przerwy natrafiamy na reklamy sieci komórkowych, które zachęcają do zakupu telefonu na abonament. Ostatnie lata przyniosły sporą zmianę na rynku usług telekomunikacyjnych, a dostępne abonamenty stały się poważną alternatywą dla popularnych kart telefonicznych. Wszystko za sprawą nowych taryf oferowanych przy zakupie abonamentu. Wprowadzenie zmian do standardowej oferty przyniosło wiele nowych możliwości. Jakie korzyści niesie z sobą skorzystanie z abonamentu telefonicznego?

Pewność i wygoda, a może zbędny wydatek — telefon na abonament w oczach klientów

Telefon na abonament już od wielu lat wzbudza mieszane uczucia. Niektórzy ludzie uważają, że jest to bardzo niepraktyczne rozwiązanie, ponieważ nawet przy okazjonalnym użytkowaniu telefonu należy opłacać wysoką miesięczną ratę. Inni natomiast twierdzą, że tylko abonament telefoniczny daje możliwość nieprzerwanego korzystania z telefonu, a jego niepodważalną zaletą jest tani smartfon znajdujący się w zestawie. Gdzie w tym przypadku leży prawda?
Oczywiście abonament ma dość istotne wady oraz duże zalety, w tym miejscu należy jednak zauważyć bardzo istotną rzecz. Współczesny abonament stał się znacznie korzystniejszy dla klienta wybranej sieci komórkowej. Kiedyś abonament uwzględniał jedynie określoną liczbę minut oraz SMS-ów, obecnie umowa obejmuje także usługę dostarczenia internetu. Przy podpisywaniu umowy możemy dodatkowo wybrać pakiety promocyjne, które także wpłyną na ostateczny koszt użytkowania telefonu.

Abonament telefoniczny, czyli sposób na uzyskanie taniego smartfona

Nowoczesne smartfony są wypełnione różnymi użytecznymi funkcjami, co znacząco przekłada się na ich wartość. Nic więc dziwnego, że stosunkowo niewielka część klientów decyduje się na zakup samego telefonu. Naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby nabyć telefon na raty, lecz wówczas musimy sami zadbać o uzyskanie stosownej taryfy. Idealnym kompromisem jest wówczas abonament telefoniczny. Przy podpisywaniu umowy możemy wybrać konkretny model telefonu, który staje się integralną częścią abonamentu. Jeśli zdecydujemy się na wybór stosunkowo taniego smartfona, unikniemy dodatkowej dopłaty przy zakupie, a cały koszt telefonu zostanie wliczony w opłacany abonament.

Takie rozwiązanie jest opłacalne z kilku powodów. Po pierwsze, rata telefonu jest połączona z opłatą za usługi telekomunikacyjne, dzięki czemu opłacamy tylko jeden rachunek. Po drugie, sieci komórkowe mają atrakcyjne programy lojalnościowe, co gwarantuje otrzymanie sporych rabatów przy przedłużeniu umowy. Jako klienci danego operatora możemy uzyskać informację o indywidualnej ofercie, która zostanie przygotowana po uwzględnieniu naszych dotychczasowych umów. Wystarczy tylko skontaktować się z działem obsługi klienta, gdzie otrzymamy wszelkie informacje dotyczące spersonalizowanej oferty.

Obejmij kontrolę nad telefonem dziecka

Tani smartfon to niejedyny argument, który przemawia za opłacalnością abonamentu. Warto poruszyć bardzo istotną, choć często lekceważoną kwestię, czyli bezpieczeństwo podczas korzystania z telefonu. Ten czynnik ma szczególne znaczenie w chwili, gdy smartfon ma być używany przez dziecko. Współczesne usługi telekomunikacyjne pozwalają na wprowadzenie skutecznych rozwiązań, które dostosują możliwości telefonu do jego użytkownika.

Jednym z takich sposób jest możliwość zablokowania opcji nawiązywania połączeń z niektórymi numerami. Aby aktywować usługę, wystarczy jedynie skontaktować się z operatorem, który wprowadzi podane numery do specjalnego systemu. Dziecko będzie mogło nawiązać połączenie wyłącznie z wybranymi numerami, a my zyskamy przez to gwarancję, że nikt obcy nie będzie mógł nawiązać kontaktu z dzieckiem.

Nieprzewidziane wydatki, czyli najpopularniejsze mity dotyczące telefonu na abonament

Przeciwnicy abonamentu telefonicznego często argumentują swoje poglądy tym, że sprzyja on generowaniu dodatkowych kosztów podczas użytkowania telefonu. Opłaty są wynikiem przekroczenia limitu rozmów telefonicznych oraz wiadomości SMS, który został określony w zawartej umowie. Nie można zaprzeczyć, że takie sytuacje rzeczywiście mają miejsce, istnieje jednak bardzo prosty sposób na zabezpieczenie naszego rachunku. Wystarczy tylko zgłosić operatorowi chęć zablokowania rozmów oraz wiadomości tekstowych po osiągnięciu limitu.

Zdecydowanie największe obawy klientów są związane z usługami internetowymi. Nawet tani smartfon ma dostęp do internetu, co sprawia, że chętnie przeglądamy różne portale informacyjne, oglądamy filmy albo beztrosko surfujemy po sieci. Niestety wielu ludzi miało do czynienia z wyjątkowo nieprzyjemną sytuacją, gdy nie otrzymali powiadomienia o wyczerpaniu limitu transferowego i dalej korzystali z internetu. Koszty wynikające z dodatkowego transferu były tak olbrzymie, że niektóre rachunki opiewały nawet na kwoty ponad tysiąca złotych, przez co telefon na abonament był przedstawiany w bardzo niekorzystnym świetle.

Urząd Kontroli Elektronicznej zasypywany był licznymi skargami, które wymusiły wdrożenie określonych działań. Większość operatorów postanowiła zmienić sposób funkcjonowania danych internetowych. Obecnie stosowanym rozwiązaniem jest nielimitowany internet, a cały ,,haczyk” tkwi w prędkości transmisji. Sieci komórkowe zapewniają klientom dostęp do określonego transferu. Jeśli klient przekroczy ustalony poziom transmisji danych, internet znacznie traci na prędkości. W tej sytuacji można wykupić dodatkowy pakiet transferu, ale sama usługa dostępu do internetu będzie wciąż dostępna (ładowanie stron internetowych trwa jednak znacznie dłużej).

Specjalne warunki abonamentu dla ludzi prowadzących firmę

Telefon na abonament może być znakomitym rozwiązaniem dla właścicieli firm, którzy chcą utrzymać stały kontakt ze swoimi pracownikami oraz partnerami biznesowymi. Prowadzenie firmy wymaga bowiem wielu rozmów, a telefon jest wówczas najważniejszym narzędziem pracy. Nie można więc dopuścić do sytuacji, gdy próba połączenia kończy się fiaskiem, ponieważ na koncie zabrakło środków.

Operatorzy sieci komórkowych oferują liczne pakiety przeznaczone dla właścicieli firm. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość dopasowania konkretnej oferty do swoich potrzeb. Możemy zdecydować się na droższy abonament i otrzymać dostęp do nowoczesnych smarfonów, choć równie dobrym rozwiązaniem będą tańsze oferty. Tani smartfon nie będzie utrudniał pracy, ponieważ niemal każdy telefon gwarantuje dostęp do podstawowych programów (przeglądarka PDF, poczta elektroniczna, bankowość mobilna).

Nieprzewidziany wyjazd lub inna okoliczność?

Abonament telefoniczny powinien być opłacany każdego miesiąca, choć od tej reguły istnieją pewne wyjątki. Możemy mieć do czynienia z sytuacją, gdy przez określony czas nie będziemy mogli korzystać z telefonu (wyjazd zagraniczny, poważna awaria urządzenia). Warto wtedy skontaktować się z operatorem, ponieważ nasza umowa może uwzględniać możliwość czasowego zawieszenia usługi. Oczywiście taka możliwość oznacza dodatkową opłatę, ale jej wysokość jest stosunkowo niewielka, dzięki czemu sama usługa stanie się zdecydowanie opłacalna.

Ostatnio dodane artykuły