Data modyfikacji:

Depilacja laserowa w domu - co to depilator IPL?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób decyduje się na zadbanie o własny wygląd. Choć nie jest to regułą, w zdecydowanej większości taką grupę stanowią kobiety. Trudno się temu dziwić, ponieważ każda pani chce wyglądać pięknie, zaś natura nie zawsze jest tak samo łaskawa dla wszystkich. Z tego powodu mnóstwo ludzi zaczyna odwiedzać fryzjerów czy kosmetyczki, by rzeczywiście poprawić sobie wygląd w miarę możliwości. Naturalnie są zabiegi, których nie zrobimy sobie samodzielnie, dlatego warto skorzystać z usług wyspecjalizowanych osób. Jednym z takich zabiegów jest depilacja. 

Czym jest depilacja?

To usuwanie zbędnego owłosienia wraz z cebulkami. Ponieważ jest to zabieg bardzo bolesny, nie każdy jest w stanie się na to zdecydować, szczególnie w miejscach bardzo wrażliwych jak pachy czy okolice bikini. Kobiety mimo wszystko decydują się na to, ponieważ nadmiar owłosienia, który u mężczyzn nie sprawia wrażenia dziwnego, u kobiety jednak będzie bardzo niemile widziane. Od wielu lat każda kobieta stara się poprawiać swoją urodę, w tym walczyć z nadmiarem owłosienia, dlatego w gabinetach kosmetycznych istnieje kilka rodzajów depilacji. Ponieważ depilacja jest bardzo bolesna, część osób woli zdecydowanie regularne golenie niż szarpanie się z wyrywaniem włosów. Co prawda depilacja jest zdecydowanie bardziej trwała, ponieważ golenie wystarcza na kilka dni, zaś depilacja na kilka tygodni. Jeśli jednak ktoś chce mieć zabieg rzadziej, czasem trzeba się pomęczyć, żeby potem mieć dłuższy czas spokój.

Rodzaje depilacji

Depilacja woskiem - od dawna znana i dość często wykorzystywana zarówno w gabinetach kosmetycznych jak i amatorsko w domach. Ten sposób jest właściwie najtańszy, ponieważ koszt wosku nie jest tak duży. Można depilować woskiem ciepłym oraz na zimno. Warto jednak pamiętać, że depilacja woskiem okolic bikini, może doprowadzić do poważnego urazu do takich zabiegów, ponieważ ból jest bardzo duży. Druga opcją jest fakt, iż delikatne miejsca są bardzo wrażliwe na takie traktowanie woskiem. Może to doprowadzić do uszkodzenia skóry i stanu zapalnego cebulek włosowych.
Depilacja laserowa – to jeden z najskuteczniejszych i często wykorzystywanych sposobów na skuteczną depilację. Jest ona zdecydowanie droższa niż woskiem, jednak warto wiedzieć, że w tym przypadku nie ma aż takiego bólu jak przy tamtym rodzaju. Oczywiście nie wszystkich stać na to, żeby zdecydować się na taki rodzaj depilacji, dlatego w wielu gabinetach kosmetycznych są rozmaite sposoby na pozbywanie się włosów. Przy depilacji laserowej zbędne owłosienie usuwane jest przy pomocy wiązki laserowej, która atakuje przede wszystkim włoski, które nie wyszły spod skóry. Dzięki odpowiedniej ilości wiązki laserowej, cebulki są bardzo skutecznie niszczone. Należy pamiętać, że depilacja laserowa może być zastosowana wyłącznie w wyznaczonych przypadkach. Nie każdy, kto chce może być wydepilowany laserem, ponieważ jego działanie wymusza wiele zasad, które trzeba spełnić.

Kiedy laserowy depilator jest zabroniony?

  • Opalona skóra – skóra nie może być opalona ani w solarium ani na słońcu. Ma być naturalna bez śladu opalenizny.
  • Leki światłouczulające - w takiej sytuacji nie wolno poddawać się depilacji laserem, ponieważ leki mogą pojawić się niepożądane efekty i zrobić krzywdę osobie depilowanej.
  • Ciąża – w ciąży absolutnie nie wolno korzystać z tego rodzaju zabiegów, podobnie jak nie można opalać się w solarium.
  • Infekcje wirusowe lub grzybicze- jeśli w miejscu, w którym mamy być depilowani jest jakaś zmiana skórna, wówczas nie wolno przeprowadzać depilacji.
  • Choroby nowotworowe - każda choroba nowotworowa, zarówno leczona jak i tylko zdiagnozowana, jest absolutnym przeciwwskazaniem do depilacji laserowej.
  • Jasne włosy – jeśli ktoś w miejscu depilacji ma włosy jasne czyli siwe, blond lub rude, wówczas wiązka laserowa nie uchwyci koloru i nie zareaguje tak, jak w przypadku włosów ciemnych. Dlatego depilator laserowy nie jest dla każdego.
  • Samoopalacze, preparaty zmieniające barwę skóry przyjmowane doustnie – są absolutnym przeciwwskazaniem do depilacji laserem.

Depilator laserowy wymusza na osobie, która ma się jej poddać, pewne wymagania, które trzeba spełnić, by nie zrobić sobie krzywdy. Jeśli ktoś bierze leki, które zakazują depilacji, wówczas powinien zaprzestać ich brania, co najmniej na kilka tygodni przed planowanym zabiegiem. Naturalnie nie ma mowy o przestaniu brania leków, które są niezbędne dla zdrowia. W takiej sytuacji po prostu trzeba zrezygnować z tego rodzaju zabiegu. Na co najmniej miesiąc przed zabiegiem, należy przestać usuwać owłosienie, żadnym ze sposobów. Jeśli ktoś stosuje maści z retinolami, muszą być one odstawione na co najmniej miesiąc przed zabiegiem. W przypadku opalonej skóry laserowa depilacja jest możliwa dopiero po zejściu opalenizny.

Czy raz wystarczy?

Depilacja laserowa nie jest zabiegiem jednorazowym. Tak naprawdę nie ma absolutnie żadnego rodzaju depilacji, który raz a porządnie pozbawiłby nas włosów. Należy ją powtarzać średnio co miesiąc, żeby każda cebulka włosa została zniszczona. Na początku będą jeszcze odrastały, z czasem jednak stają się delikatniejsze oraz jest ich zdecydowanie mniej, co sprawia, że depilacja jest stosowana coraz rzadziej. 

Depilator IPL – w obecnym czasie w sprzedaży istnieją depilatory laserowe, które z powodzeniem można stosować w domu. Oczywiście bez względu na to, czy jest to domowy laserowy depilator czy robimy to w gabinecie kosmetycznym, zasady są takie same. By nie zrobić sobie krzywdy, należy stosować się do zasad użytkowania takiego urządzenia. 

Koniecznie zobacz nasz ranking depilatorów laserowych

Urządzenie to jest bardzo skuteczne, jeśli oczywiście się je stosuje zgodnie z zasadami. Należy przyłożyć głowicę depilatora do skóry i nacisnąć przycisk. By depilacja była skuteczna, depilator IPL powinien być przyłożony równiutko pod odpowiednim kątem. Dla wielu osób jest to trudne, jednak w rzeczywistości wcale takie nie jest. 

Obecnie najlepszy depilator laserowy posiada wbudowany czujnik, w którym świecąca na zielono lampka daje znać, że głowica jest równo przyłożona. Dopóki nie świeci się lampka sygnalizacyjna, należy układać depilator tak, by w końcu znaleźć upragnioną pozycję, w której depilacja będzie bardzo skuteczna. 

W obecnym czasie takich depilatorów jest na rynku sporo, dlatego warto sięgnąć po opinie innych użytkowników, którzy bardzo chętnie się dzielą swoimi doświadczeniami w kwestii właściwego urządzenia. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepszy depilator laserowy nie zadziała, jeśli włosy mamy blond lub rude. Działa on bowiem na pigment we włosie i jasnych po prostu nie zauważy. Z tego powodu kupowanie depilatora laserowego przez osoby rude czy blond, jest pozbawione sensu. Nie będzie działał tak jak użytkownik by tego oczekiwał. 

Domowa depilacja jest bardzo polecana, szczególnie osobom, które nie chcą wykładać pieniędzy na kosztowne zabiegi. Jest to rozsądne, ponieważ kilkanaście zabiegów zwróci koszt depilacji w gabinecie kosmetycznym.

Polecane artykuły

Witaminy i suplementy

Witaminy i suplementy na wiosnę – dla kobiet i mężczyzn

2019-02-04
Początek wiosny to czas, gdy organizm jest zmęczony po miesiącach zimowych. Spadek odporności i brak witamin mogą dawać się we znaki. Warto więc zadbać o odpowiednią suplementację. Jakie witaminy i suplementy powinni przyjmować wiosną mężczyźni i kobiety? Podpowiadamy.
Trzy zastosowania propolisu

Trzy zastosowania propolisu

2019-02-16
Propolis, czyli kit pszczeli, ma wiele zastosowań. Zobacz, jak go stosować, ile kosztuje i na co może pomóc.
organizer na kosmetyki

Wybieramy idealny organizer na kosmetyki

2019-01-13
Jak przechowywać kosmetyki, by służyły ci jak najdłużej? Pomożemy wybrać ci najbardziej wygodny i praktyczny organizer na kosmetyki, ale i doradzimy, co zrobić, by w prosty sposób przedłużyć ich zdatność do zużycia.
Hybrydowe paznokcie DIY

Hybrydowe paznokcie DIY krok po kroku

2018-09-17
Manicure hybrydowy jest jednym z najczęstszych zabiegów na dłonie wybieranym przez panie. Jest połączeniem tradycyjnego manicure z trwałością, jaką daje lampa UV. Niemal każda z pań, przy odrobinie chęci i odpowiedniego sprzętu, jest w stanie wykonać taki rodzaj manicuru samodzielnie.
Jaką pomadę do włosów wybrać

Jaką męską pomadę do włosów wybrać?

2019-01-17
Wśród kosmetyków do styizacji włosów pomady mają szczególne miejsce. Na rynku znajdziesz ich zaś tak wiele, że momentami trudno się w tym wszystkim połapać. Jak dobrać najlepszą pomadę do włosów?
kosmetyki dla babci

Kosmetyki dla babci: 14 najlepszych pomysłów

2019-01-14
Niemal każda kobieta, niezależnie od wieku, chce jak najdłużej cieszyć się gładką cerą i pięknymi, zdrowymi włosami. Spraw babci prezent, który ją zachwyci.