Data modyfikacji:

Domowa pasta cukrowa do depilacji

Gładkie nogi latem to podstawa. Temperatury i pogoda prawie codziennie zmuszają nas do pokazania co nieco ciała. Niestety częste golenie podrażnia i wysusza skórę. Jak dokładnie pozbyć się włosków na dłużej? Depilacja pastą cukrową to domowy sposób, który umożliwi Wam posiadanie gładkiej skóry na dłużej niż trzy dni, a dodatkowo pozostawi ją odpowiednio nawilżoną i wcale jej nie podrażni.

Domowa pasta cukrowa 

Depilacja pastą cukrową jest ostatnimi czasy bardzo popularna. Jednak, jak wiadomo, pasta paście nierówna i całkowicie naturalnego składu wszystkich past cukrowych do depilacji nie jesteśmy do końca pewni. Jednak robiąc taką pastę samemu, mamy całkowity nadzór nad doborem odpowiednich składników i procesem jej powstania. 

Źródło: pexels.com
Pasta cukrowa do depilacji powstaje zwykle z trzech składników jakimi są: 
  • 2 szklanki cukru
  • ¼ szklanki soku z cytryny
  • ¼ szklanki wody 
Pastę przygotowujemy podobnie do karmelu, jednak z innymi dodatkami – cukier wraz sokiem z cytryny i wodą roztapiamy na patelni i mieszamy do połączenia składników i pojawienia się charakterystycznych bąbelków podczas gotowania. Następnie zdejmujemy garnek z ognia i energicznie  mieszamy całość. Gotowa pasta cukrowa do depilacji powinna mieć bursztynowy kolor. WAŻNE! Od początku mieszamy wszystko drewnianą łyżką, ponieważ metalowa nagrzeje się podczas mieszania i ciężko nam będzie zdjąć z niej gotową pastę. Po zdjęciu z ognia pozwalamy paście ostygnąć na pięć minut. 

Pasta jest gotowa jeśli jej konsystencja jest podobna do typowego wosku do depilacji. Jeśli nie ma takiej konsystencji, wstawiamy ją jeszcze raz na ogień i ciągle mieszamy. Jeśli jest gotowa wstawiamy ją na 30 minut do lodówki i dajemy wystygnąć. 

Źródło: pixabay.com

Depilacja pastą cukrową

Małą część pasty cukrowej wyjmujemy z naczynia za pomocą szpatułki lub drewnianej łyżki i ugniatamy ją w dłoniach dopóki nie stanie się plastyczna, jak plastelina. Następnie rozpłaszczamy pastę na nodze, tak aby pokryła całe włoski – musi to być dosyć gruba warstwa. I teraz najciekawsza, a zarazem najmniej przyjemna część depilacji pastą cukrową: usuwanie włosków. Pastę zrywamy krótkimi ruchami, ale UWAGA! Ściągamy ją z włosem, nie pod włos! Po wydepilowaniu całej powierzchni, przemywamy miejsca depilacji ciepłą wodą do całkowitego usunięcia pozostałej pasty. Od razu można zauważyć różnicę w kondycji skóry – jest bardziej nawilżona i miękka. 

Źródło: pixabay.com
To właśnie odróżnia depilację pastą cukrową od zwykłej depilacji – a efekty widać już po pierwszym użyciu. Wypróbujcie koniecznie! 


Autor: Marta Nowak