Domowe sposoby na ból głowy 

Czasami łapie nas nieoczekiwany ból głowy. Jest męczący, uciążliwy i może być spowodowany przez szereg czynników od emocjonalnych ze stresem na czele, po fizyczne zmęczenie wynikające z przepracowania. Może się tak zdarzyć, że nie będziemy mieli w tym czasie żadnej tabletki przeciwbólowej w domu. Co zrobić bez niej? Odpowiedź jest prosta — wykorzystać naturalne sposoby, dzięki którym będziemy mogli się zrelaksować w pełni. 

1. Picie wody

Większość bólów głowy wiąże się z odwodnieniem — często zaczynamy wykonywać daną czynność i tak nas ona pochłonie, że zapomnimy o piciu — wtedy zaczyna nas boleć głowa. Zwalczenie bólu jest proste — wystarczy wypić litr chłodnej wody małymi łykami w ciągu godziny.

2. Masowanie potylicy

Jest to miejsce, gdzie znajduje się nerw potyliczny. Rozmasowanie go może pomóc złagodzić ból, a nawet sprawić, że on przejdzie. Masaż karku i ramion również będzie wskazany — w tych miejscach zgromadzone są ośrodki kumulujące stres.

3. Przyłożenie zimnego okładu w miejsce bólu

Lód ochładza miejsce, tym samym zmniejsza temperaturę krwi przepływającej przez miejsce bólu, obniżając go. Zimne okłady można przyłożyć na czoło i skronie. Jeśli to okaże się zawodne możemy też dać stopy do miednicy z zimną wodą — obniży to temperaturę ciała, bo stopy są idealnym przewodnikiem ciepła.

4. Napicie się wody z octem bądź imbirem

Do szklanki z wodą dodaj dwie łyżki octu jabłkowego i jedną miodu. Mieszaj do momentu aż wszystkie składniki się rozpuszczą i połączą. Wypij powstały roztwór — po tym powinieneś pożegnać się z bólem głowy. Jeżeli taka mieszkanka Ci nie odpowiada możesz napić się herbaty z imbirem. Roślina ta ma działania przeciwbólowe także może pomóc. Ciepłe roztwory z rumiankiem, czy innymi ziołami też dobrze działają na ból głowy.

5. Ciemność

Daj sobie chwilę w ciemnym pokoju. Światło często jest drażniące podczas bólu głowy, dlatego zgaś je i połóż się na łóżku. Chwilę odpocznij i się zrelaksuj. Jeżeli uda Ci się zasnąć to bardzo dobrze. Drzemka w takim stanie na pewno się przyda.

6. Akupunktura

Cierpisz na bóle nie tylko od święta? Jest to dla Ciebie strasznie uciążliwe? Męczy Cię to? Proponujemy się zastanowić nad wschodnią alternatywną medycyną. Akupunktura polega na nakłuciu specyficznych punktów igłami na naszym ciele, dzięki czemu podczas zabiegów możemy wyleczyć dane dolegliwości. W zależności od zaawansowania i problemu dobiera się indywidualną terapię. Według Chińczyków wyleczenie bólu głowy następuje u 90% osób, które spróbowały tej metody — może warto spróbować?